המריחואנה העתיקה בעולם – בת 2,700 שנה

חוקרים מצאו שקית מריחואנה בת 2,700 שנה בקבר במדבר גובי שבסין. “אנו יודעים גם מהניתוח הכימי וגם מהניתוח הגנטי שעשינו שהקנאביס שמצאנו הפיק בעבר הרבה THC,” הסבירו.

כמעט קילו של מריחואנה, עדיין ירוקה, נמצא בקבר בן 2,700 שנים במדבר גובי בסין בשנת 2008. התגלית נחשבת למצבור המריחואנה הכי עתיק שהתגלה אי פעם, כך על פי מאמר שפורסם ב- Journal of Experimental Botany. מגוון בדיקות שנערכו הוכיחו כי המריחואנה שנמצאה הכילה בעבר ריכוז גבוה של THC, מה שמטיל ספק בתיאוריה שהשבטים העתיקים באזור גידלו רק Hemp כדי להכין ממנו ביגוד, חבלים, וחפצים אחרים.

ואכן מסתבר שהם גם התמסטלו. איתן רוסו, הכותב הראשי של המאמר, אמר על פי הדיווח לחדשות Discovery שהמריחואנה שנמצאה “דומה למדי” לזו שמגודלת היום. “אנו יודעים גם מהניתוח הכימי וגם מהניתוח הגנטי שעשינו שהקנאביס שמצאנו הפיק בעבר הרבה THC,” הסביר, והוסיף כי אף אחד לא יכול לחוות את ההשפעות שלו היום מכיוון שה-THC שהיה בו התפרק לאורך אלפי השנים.

קנאביס עתיק
הקנאביס העתיק בעולם

רוסו עשה את המחקר בזמן ששימש כפרופסור אורח במוסד לבוטניקה באקדמיה הסינית למדעים, והוא והצוות הבינלאומי שלו ניתחו את הקנאביס, שהיה קבור ליד גבר לבן עם עיניים כחולות שמת בערך בגיל 45. החוקרים מאמינים כי הגבר הוא שאמאן משבט הגושי. בתחילה חשבו החוקרים כי מדובר בשקית כוסברה, אבל לאחר בדחינה גנטית מדוקדקת גילו כי מדובר בקנאביס.

הדבר המעניין ביותר שמצאו החוקרים בקבר הוא שמישהו הפריד את כל חלקי הצמח הזכריים, שהם פחות פסיכו אקטיביים, משאר המריחואנה, לפני שהשאיר אותה בקבר. לכן רוסו והצוות שלו מאמינים שאין ספק לגבי המטרה שלשמה גודל הקנאביס. החוקרים לא בטוחים אם השימוש בקנאביס בקרב השבט היה בעיקר למטרות רוחניות או רפואיות, אבל המנהג של לשים חפצים יקרי ערך בקבר היה מאוד נפוץ אז, ואלו כונו “צידה לעולם הבא”.

מצבור הקנאביס העתיק נמצא כעת במוזיאון בסין. רוסו מקווה שבעתיד הוא יוכל לחקור את שאר 2,000 הקברים שנמצאים באזור ולגלות עוד הפתעות.

ראו עוד:
לפני 2500 שנה: “הנסיכה הסיבירית” סבלה מסרטן ועישנה מריחואנה
קנאביס – כל ההיסטוריה על רגל אחת
קנאביס ופולחן – ההיסטוריה הדתית של הקנאביס
קנאביס היה מותר הרבה לפני שהיה אסור

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר