המדריך לקניית ציוד בחנויות גידול (הידרו)

זמן רב לוקח בדרך כלל בין השלב בו חושבים לראשונה על האפשרות לגדל קנאביס בבית, ועד לגידול הקנאביס עצמו בפועל. לקראת שלב הגידול ישנן הכנות שצריך לעשות, בינהן כמובן רכישת ציוד גידול מתאים. אז איך ואיפה אפשר לקנות ציוד לגידול קנאביס? במשתלות, אבל לא רק... מדריך למתחילים.

כאשר רוצים להתחיל ולנסות לגדל קנאביס בבית, עולות מיד חששות הנוגעות לציוד נדרש, תנאים מגבילים, פחד מובן ועוד. מאחר וצמח הקנאביס אינו חוקי, מרבית הגידול נעשה בבתים ולא תחת אור השמש – והדבר דורש התאמות, כך שמי שכבר החליט לעשות את הצעד ולגדל עציץ קנאביס בעצמו, זקוק בתחילה לעזרה.

על מנת לגדל קנאביס בבית ישנה רשימת ציוד די בסיסית לה זקוקים, המבוססת כמובן על מה שכל צמח זקוק לו – אור, מים, אדמה. כך למשל מאחר ואין אור שמש, יש צורך בנורות מיוחדות – נורות HPS. נורות פלורסנט רגילות לא תעשנה את העבודה וכך גם נורות ביתיות רגילות. אז איך נדע איזו נורה לקנות? ואיך נדע איזה אוהל לקנות במידה ואין לנו מקום סגור? ואיזה דשן עדיף?

האמת היא שאת רוב המידע ניתן למצוא היום באינטרנט – מדריכי גידול למתחילים, פורום גידול למתחילים – ועל כן אפשר לדעת הכל עוד בטרם מגיעים לשלב רכישת הציוד, אך בפועל, את הרכישה עצמה מרבית האנשים מעדיפים לעשות באופן פיזי בחנות ולא במשלוח אליהם לכתובת של הבית, שעלולה להסגיר דברים שלא רוצים שיוסגרו.

מה זה “חנויות גידול הידרו”

אז צריך ללכת לחנות ולקנות ציוד לגידול קנאביס, אבל בעוד שאת חלק מהציוד – כמו אדמה למשל – ניתן לקנות בכל משתלה, ישנם דגשים חשובים, ויתרה מכך מוצרים ייעודיים, שיש לבצע ולרכוש ספציפית בגידול של קנאביס. בדיוק בשביל זה הומצאו “חנויות גידול הידרו“.

למה “חנויות גידול הידרו” ולא “חנויות גידול קנאביס”? אפשר לנחש לבד, אבל הנה הסבר פשוט למי שאינו מעורה בפרטים.

גידול קנאביס בבית מכונה משום מה בעברית “גידול הידרו” והוא נטבע בשפה מאחר ובחלק מחדרי הגידול הסגורים שבנו אנשים בבתיהם במהלך שנות האיסור על גידול קנאביס, הם העדיפו להשתמש במערכות גידול על בסיס מים, מסיבות שונות הנוגעות לנקיון, חסכון, אוטומציה וכד’ – ומשם השם גידול “הידרו” (הידרו = מים). האמת היא שגם עגבניות אפשר לגדל “הידרו” וכך גם אבוקדו, חסה או מלפפון, אבל המונח נדבק לקנאביס.

סיבה נוספת להשתרשות המונח “הידרו” – ואולי העיקרית – הוא כמובן המשטרה, או ליתר דיוק דוברות המשטרה, שנהנתה ועדיין נהנית לכנות שני עציצים באוהל “מעבדת גידול הידרו”. זה כנראה נשמע לציבור כמו משהו מסוכן יותר עם מילה באנגלית. האבסורד הגיע לשיא כשעד לפני מספר שנים עוד פורסמו בעיתונים כותרות כמו “גראס הידרו = סם המוות”.

למה חנות הידרו ולא משתלה?

אם כך כאשר אומרים “גידול הידרו” מתכוונים ל”גידול קנאביס”. בהתאם כאשר אומרים “חנויות גידול הידרו” מתכוונים למעשה ל”חנויות גידול קנאביס”. ובדיוק כמו ש”גידול הידרו” הוא לא בהכרח “גידול קנאביס”, כך גם “חנויות גידול הידרו” אינן בהכרח “חנויות גידול קנאביס” – וניתן למצוא בהן גם את כל הציוד הנדרש לגידול של כל צמח בעולם.

בדרך כלל בחנויות גידול הידרו ניתן למצוא מבחר מוצרים והיצע רחב אף יותר מרבות מהמשתלות בארץ וכאשר תגיעו לאחת מחנויות הגידול הפזורות בארץ, ייתכן ואפילו תתקשו בתחילה להבין האם הגעתם למקום הנכון ומה מייחד את חנות הציוד לגידול הזו מכל חנות לציוד גידול או משתלה אחרת.

האמת היא שאין הרבה הבדל וצמח הקנאביס גדל בדומה לכל צמח אחר – וכך גם המוצרים הנדרשים לגידולו. ההבדל שכן ישנו, ובשבילו הולכים דווקא לחנויות אלו, הוא שבחנויות אלו תוכלו לקבל ייעוץ ייעודי עבור גידול קנאביס.

מותר להגיד “קנאביס” בחנות גידול?

אסור בתכלית לציין בחנויות ההידרופוניקה את המילים “קנאביס”, “גראס”, “מריחואנה” או כל מילה אחרת שלא מותירה ספק בנוגע לאופי הגידול.

התעלמות הדדית זו מהמונח “קנאביס” ומונחים דומים אחרים מרגיעה את שני הצדדים, שכן בדיוק כמו שהלקוח חושש מהאיסור בחוק, כך גם לחנויות הגידול אסור להציע, לייעץ, לעודד או להמליץ על כל דבר או מוצר שקשור לגידול קנאביס. התעלמות זו מהמונח עושה טוב מסיבה חשובה נוספת: מקצועיות. כאשר מתייחסים אל הצמח כצמח, כל האווירה משתנה. ואווירה כידוע משפיעה מאוד גם על הפירות.

אז איך אפשר לקבל ייעוץ בכל זאת? מספיק להגיד שמעוניינים באוהל גידול לבית, או במנורה שמתאימה לגידול בבית, או בייעוץ לגידול. עובדי החנות כבר ידעו להוביל אתכם משם ולזהות בעצמם, על פי שאלות, למה אתם מתכוונים.

“מידע מודיעיני” מיותר

אם כן ניתן לומר כי בחנויות ההידרופוניקה השונות ישנו “הסכם לא חתום” בין צוות המוכרים לקהל הלקוחות שבו ברור לשני הצדדים כי לטובת האינטרסים המשותפים של שניהם רצוי שלא לציין מידע מיותר שאיננו הכרחי לייעוץ המקצועי גרידא.

עם זאת לעתים רחוקות מתרחשים מקרים שבהם מוכרים (לרוב מוכרים מתחילים) נוהגים בחוסר מקצועיות ומפנים ללקוח שאלות “מסגירות”, לכן מומלץ שהלקוח כבר יהיה מוכן מבעוד מועד לשתף עם המוכרים אינפורמציה רלוונטית בלבד – ובמקביל “לסנן” ניסיונות לקבלת “מידע היקפי”.

למשל:

ברור לכל שהמיקום הגאוגרפי המדויק של מערך הגידול איננו חשוב, ולכן במידה ונתקלים בשאלה הנקשרת למיקום הגידול ניתן לענות תשובה כללית “בצפון” / “בדרום” / “במרכז” ולהמשיך הלאה בנונשלנטיות.

זיכרו: בכל “חנויות ההידרופוניקה” בארץ יודעים היטב מדוע הגעתם אליהם, ולכן אין צורך להרגיש לא בנוח “לדלג” באלגנטיות על שאלות כאלה ואחרות, אף אחד לא שופט אתכם ולא “יסתכל עליכם עקום”. להפך – דווקא מוכר שמתעקש להציב שאלות בעייתיות הוא זה שאמור להרגיש לא בנוח, מאחר והוא מסכן את הפרנסה שלו בחטטנות שלא לצורך.

איך להתנהג בחנות גידול הידרו?

איך להתנהג בחנות גידול הידרו? על אף שזה נשמע כמו משהו שצריך להתכונן אליו, האמת היא בדיוק הפוכה. חנות גידול הידרו היא כמו כל חנות או משתלה אחרת, וכך יש לראות זאת.

עם זאת, ישנם כמה טיפים נוספים שכדאי לקחת בחשבון. שימו לב שכל האזהרות הללו הן על מנת לשמור על הבטחון המירבי הניתן. במצב הנוכחי, ובכמות המגדלים שיש (אדירה), בהחלט כבר ניתן להגיע ברכב אישי ובהחלט ניתן להזמין ציוד בדואר בחופשיות, אבל מי שרוצה להיזהר במיוחד – אלו כאמור מהדברים שכדאי לקחת בחשבון:

6 טיפים לרכישה בחנות גידול הידרו

  • כאשר ניגשים לרכוש ציוד חשוב לזכור שלמען הבטחון האישי עדיף לקנות את המוצרים במזומן.
  • עדיף להגיע למקום עם רכב שהוא אינו שלך, או בתחבורה ציבורית אם ניתן.
  • עדיף להגיע לחנות מומלצת שבעלי נסיון כבר היו ובדקו.
  • עדיף לא לדבר על קנאביס.
  • אם מזמינים את הציוד בדואר – עדיף לא להזמין אותו לכתובת בה מגדלים.
  • עדיף שלא לנסוע לבית הגידול מיד בתום הביקור בחנות ורצוי לפקוח עין על “רכבים חשודים” שעשויים להשתרך אחריכם בדרך הביתה.

חנויות גידול הידרו

בעקבות ההיצמדות למונח “הידרו” ובכדי לבדל ולייחד את עצמן, מרבית החברות בחרו לעצמן שם הכולל את המונח. כך למשל ‘הידרומרקט’, ‘הידרוגרדן’, ‘הידרוגרו’, ‘הידרושופ’ ועוד. המקוריים יותר הם ‘אינטגרל’ ו’גרושופ’ ויש גם חדשים כמו ‘למגדל’ ועוד.

לרשימת חנויות גידול (החנויות המוכרות ציוד לגידול קנאביס) – לחצו כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר