קנאביס אחראי: 10 טיפים לשימוש בקנאביס כאורח חיים

אמנם נראה שהפופולריות של הקנאביס הולכת וגדלה וההבנה כי האיסור בחוק על צריכתו היא פשע נגד האנושות הולכת ומתפשטת בקהלים רחבים, אך עדיין – חלקים רבים באוכלוסייה מתייחסים אל השימוש בצמח כאל עבירה פלילית ככתוב בחוק וכמנהג שלילי המתאים ל”סטלנים” בלבד.

גם היום בשנת 2013, החוק בישראל עדיין מגדיר את הקנאביס כ”סם מסוכן ללא תועלת רפואית”. אי לכך ובהתאם לזאת, מומלץ לצרכני המריחואנה והחשיש להשתדל ולרוץ בין הטיפות בכל הנוגע לנושא רגיש זה.

מהו שימוש אחראי ובוגר?

בניגוד לסטיגמה הרווחת, המתודלקת על ידי הרשות למלחמה בסמים, צרכני קנאביס באים מכל תחומי החיים והם אנשים טובים שתורמים לחברה.

אנחנו יכולים להשתמש בקנאביס ללא בעיה במפגשים חברתיים או בבית להירגעות, למטרות רפואיות או רוחניות, לשיפור החושים והיצירתיות ולמטרות אישיות אחרות. כאשר הוא משולב באורח חיים בריא, מאוזן ואחראי, הקנאביס הוא חלק חיובי ומועיל ביותר בחיינו. כמו כל דבר אחר, לעומת זאת, ‘יותר מדי’ מדבר טוב עלול גם להוביל לשימוש או ניצול לרעה.

מכיוון שהמטרה שלנו היא להשיג את הזכויות המגיעות לנו, חשוב להפריך את המיתוסים והסטריאוטיפים השליליים הקשורים לשימוש בקנאביס. אם אנחנו רוצים שהקנאביס יהפוך לחוקי, עלינו להראות שניתן להשתמש בו עם מספר מינימלי של השפעות מזיקות ושיש לו השפעות חיוביות, באופן כללי.

ראו גם: שוברים את המיתוסים – העובדות על הסכנות הבריאותיות בצריכת קנאביס

גם זה בטח יעניין אותך

קמפיין צרכני הקנאביס מוקדש להפרכת המיתוסים השקריים וההרסניים הקשורים למריחואנה ומחליף אותם בתמונה מדויקת של אנשים כמוכם, שמראים כי ניתן להשתמש בו באחריות ובבטיחות. לכן מבוגרים צריכים להיות זהירים לגבי השימוש שלהם על מנת לשמור על מערכות יחסים טובות אתו ועם הסביבה ולא להסתבך בצרות.

טיפים לשימוש אחראי / הימנעות משימוש וניצול לרעה

1. היו מודעים למקום ולחברה בה אתם נמצאים, והאם יאה להשתמש שם בקנאביס.

2. היו מודעים להשפעת הקנאביס והכירו את הגבולות שלכם. אם הוא גורם לכם לעייפות או חוסר ריכוז, אל תשתמשו בו אם אתם צריכים להיות ערניים וממוקדים.

3. אל תשתמשו בתירוץ שאתם “מסטולים מדי” לעשות דברים, או להאשים את הקנאביס בזה שלא השגתם את המטרות שלכם, או בחוסר שליטה עצמית. אם אתם עושים זאת, העריכו את הדרך בה אתם משתמשים בו. אם הוא מפריע למילוי חובות והתחייבויות לעצמכם וליקיריכם, אל תשתמשו בו עד לאחר השלמת המשימות הללו (או אל תשתמשו בו בכלל. זה לא קשה להפסיק, מכיוון שקנאביס לא ממכר פיזית כמו אלכוהול וטבק). קנאביס הוא פרס מעולה בסוף יום עבודה טוב, כאשר זה הזמן להירגע. יש המעדיפים להשתמש בו רק בסופי שבוע או באירועים מיוחדים.

4. אל תשתמשו בו לפני העבודה או במכללה/אוניברסיטה, אלא אם כן יש לך סיבה רפואית לעשות זאת. למעסיקים יש את הזכות לצפות מהעובדים שלהם לא להיות מסטולים, מסוממים או שיכורים בעבודה, ולכן זה הוגן שיצפו לסטנדרטים סבירים במקום העבודה. מה שאתם עושים בזמנכם החופשי הוא עניין אחר. סטודנטים צריכים להתרכז וללמוד במהלך יום הלימודים. עדיף לדחות זאת עד סיום העבודה.

5. אל תנהגו או תתפעלו כלי רכב בזמן ההשפעה. חכו לפחות 30 דקות אחרי העישון לפני שאתם מתיישבים מאחורי ההגה ואל תשתו אלכוהול במקביל לעישון חשיש לפני הנהיגה. אלכוהול פוגע ביכולות ובשיקול הדעת. עישון חשיש אינו מפכח אתכם מספיק. ראו גם: מריחואנה לא פוגעת בנהיגה. להפך!

6. כבדו את הזולת: אל תעשנו במקומות שאינם מיועדים לעישון.

7. היו מודעים לכך שלקנאביס יכולה להיות השפעה סינרגטית עם תרופות שונות, אז דאגו לעצמכם והיו מעודכנים לגבי ההתנגשויות האפשרית אם אתה לוקחים תרופות.

8. הקשיבו ושקלו עצות וביקורות בונות של אחרים. אם אתם מפגינים התנהגויות שגורמות לאחרים להרגיש שלא בנוח, ייתכן שתצטרכו לשקול מחדש את השימוש שלכם. ראו גם: קנאביס וזוגיות – איך לשמור על מערכת יחסים תקינה עם מי שצורך מריחואנה או חשיש?

9. חנכו את עצמכם אודות זכויותיכם, הסיכונים הבריאותיים, החוקים והשלכות השימוש. למעט שימוש רפואי, קנאביס הוא עדיין לא חוקי והעונשים יכולים להיות קשים.

10. שימוש על ידי קטינים הוא בלתי הולם באופן כללי ואין לעודד אותו אלא אם כן יש סיבה רפואית בתוקף. אם מבוגר נתפס על ידי הרשויות מוסר חשיש לקטינים, זה יכול להוביל להשלכות חמורות.

חמשת כללי זהב נוספים

(הדרך הטובה ביותר למניעת רוב הבעיות)

1. אל תעשנו בתוך רכב. ריח החשיש או הגראס הבוקעים מהרכב הם הסיבה הנפוצה ביותר בגללה אנשים נעצרים בנסיעה. למעשה, הכי בטוח לשמור אותו בתא המטען, מחוץ לטווח ראייה במכל חסין ריח, כמו למשל צנצנת זכוכית או שקית המיועדת לצלייה בתנור. אל תשתמשו במאפרות עבור כלי העישון שלכם. ראו גם: 6 טיפים לנאשמים בהחזקת מריחואנה ברכב

2. אל תמכרו קנאביס. כל לקוח הוא מלשין או בלש פוטנציאלי ממחלקת הסמים, והעונשים על מכירה הם רציניים מאוד.

3. אל תגדלו אותו. ואם כן, השתדלו להסוות את העובדה ככל הניתן ואל תספרו לאיש על הגידול.

4. אל תבריחו. היתפסות בזמן חציית גבולות בינלאומיים יוצרת בעיות חמורות יותר ממה שהקנאביס שווה.

5. אל תחלקו עם קטינים. קנאביס מיועד למבוגרים.

הערה כללית: גם אם קורה שעברתם על אחד מהחוקים, אל תעברו על יותר מחוק אחד בכל פעם. לדוגמה, אם אתם נוהגים עם חשיש במכונית שלכם, וודאו שהאורות שלכם עובדים ושרישיון הרכב שלכם מעודכן. אם אתם מזמינים זרעים מחו”ל, אל תזמינו אותם לאותה כתובת בה אתם מגדלים.

טיפים לבדיקות סמים

חשוב שצרכני קנאביס יהיו מסוגלים לעבוד ולפרנס את עצמם ואת משפחותיהם, בדיוק כמו כל אחד אחר. בדיקת סמים היא אפליה פוגענית מבחינה מוסרית, הקשורה למקום העבודה, מכיוון שהיא שופטת אדם על פי תכולת השתן שלו ולא על פי ביצועיו בעבודה. בדיקות סמים טרום תעסוקתיות מונעות מצרכני קנאביס חרוצים רבים מלהצטרף למעגל העבודה. אמנם עדיף לסרב או להימנע מבדיקת סמים בכל הזדמנות אפשרית, אך עבור חלק מאנשים, נראה שאין הרבה אפשרויות.

אם אתם עומדים בפני בדיקת שתן טרום תעסוקתית, הימנעו משימוש בקנאביס לזמן רב ככל האפשר (1-5 ימים למשתמשים מזדמנים, 1-3 שבועות למשתמשים רגילים, 4-6 שבועות למשתמשים כבדים). שטפו את המערכת על ידי שתייה מרובה של מים או נוזלים ומתן שתן לעתים קרובות ככל האפשר באותה תקופת הזמן. אתם יכולים להשתמש בערכת בדיקת סמים בבית כדי לבדוק אם החומר יצא מהגוף שלכם או לא.

אל תגישו את השתן הראשון של אותו היום. קחו ויטמין B12 או מולטי-ויטמין B כדי להוסיף צבע לשתן שלכם. אתה יכולים לבדוק מוצרים אחרים שיעזרו לכם לעבור את בדיקת הסמים, במקרה צורך, אך יש להיזהר מדילול או זיהום הדגימה שאתם מגישים.

ראו גם: איך להתכונן לבדיקת שתן למציאת סמים?

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר