טיפים ומדריכים לצרכן

מדריך: איך להתכונן לבדיקת שתן למציאת סמים?

רבים מקוראי המגזין פונים אלינו בשאלה כיצד ניתן להבטיח שבבדיקת שתן למציאת עקבות מריחואנה או חשיש, יוכלו הנבדקים להעלים כל זכר משימוש בחומרים אלו. הכנו לכם 10 טיפים שיעזרו לכם להתכונן לבדיקת שתן במשטרה.

במדינת ישראל, צרכן הקנאביס הממוצע חשוף מאוד לסכנה של עיכוב על ידי שוטרים, וכן לדרישת גופים אחרים כמו צבא ומקומות עבודה שעלולים לדרוש ממנו לעבור בדיקת שתן שתוכיח שהוא אינו משתמש בקנאביס.

כשאנחנו מעשנים, אוכלים, או מאדים קנאביס, אנחנו מכניסים למערכות הגוף שלנו חומרים פעילים הנקראים קנאבינואידים – ביניהם החומר הפסיכואקטיבי הפעיל THC. חומרים אלו נספגים ומעובדים ע’ל ידי מערכות הגוף והופכים למטאבוליטים (תוצרי חילוף חומרים) – אותם מודדות בדיקות הסמים השונות. למשל, החומר העיקרי שמחפשים השוטרים בעת בדיקת שתן הוא THC-COOH – תוצר הלוואי של ה-THC.

אם זומנתם לתת בדיקת שתן, ישנם כמה עצות וטיפים שכדאי לכם להכיר, ושאולי יסייעו לכם לשמור על מקום העבודה או להימנע מרישום פלילי. הנה 10 טיפים להכנה לבדיקת שתן:

10 טיפים להכנה לבדיקות שתן

1. להשתין לפני הבדיקה

השתן הראשון של היום יהיה זה שיכיל הכי הרבה שאריות. לכן יש לוודא שהשתן הניתן לבדיקה אינו השתן הראשון ביום ואף להשתדל להשתין שעה-שעתיים לפני הבדיקה עצמה.

להשתין לפני הבדיקה
לא מוכרחים לעשות את זה ככה…

2. “לשכוח” את תעודת הזהות

אם הופתעת והוזמנת לתת בדיקת שתן אליה לא היית מוכן, מומלץ לגלות ש”שכחת” את תעודת הזהות בהגיעך לתחנת המשטרה. על מנת לערוך בדיקת שתן מוכרחים השוטרים להשתמש בתעודה מזהה של הנבדק וכך תוכל לדחות את הבדיקה בכמה ימים שייתכן ויעשו את ההבדל בין בדיקה נקייה למלוכלכת.

לשכוח את תעודת הזהות
“לשכוח” את תעודת הזהות…

3. מים, מים, מים

לא משנה מה הסיטואציה בה אתם נמצאים, לא יזיק לשתות קצת מים. שתיית מים תעזור לשטוף את שאריות הקנאביס מהמערכת ואם אתם לפני בדיקת שתן שבאה בהפתעה, מומלץ לשתות הרבה מים לפני הבדיקה. הרבה! שתיית כמויות מים רבות תוכל להציג תוצאות נקיות בבדיקה. בנוסף, יש הטוענים ששתיית לימון ופירות חמוצים אחרים יכולים לעשות את העבודה גם כן.

שתו הרבה מים
שתו הרבה מים!

4. ויטמין B

הבוחנים במעבדה יחשדו כנראה אם ייראו שאתם משתינים מים שקופים יותר מהבקבוקים של מי עדן ויבינו כנראה ששתיתם כמויות מים רבות לפני הבדיקה. לכן מומלץ לבלוע ויטמין B כשעה בערך לפני הבדיקה. ויטמין B, המכיל כמויות רבות של ‘ריבופלבין’, הוא חומר מסיס במים אשר מתפרק באור ובתמיסות בסיסיות ועמיד לחום. הריבופלבין יוצר זריחה פלורסנטית בגווני צהוב בהמסתו במים.

טבליות ויטמין B
טבליות ויטמין B

5. קראטין

שתיית כמויות מים רבות לפני הבדיקה ייגרמו גם לכך שרמות הקְרֵאָטִין בשתן – קראטין היא תרכובת חומצה חנקנית אורגנית שנוצרת באופן טבעי ועוזרת לספק אנרגיה לשרירים ותאי עצב – יהיו נמוכות מהרגיל. אי לכך, מומלץ ליטול את הקראטין בבוקר יום הבדיקה ולהקפיד לשתות הרבה מים.

קראטין - תוסף מזון
קראטין – תוסף מזון

6. חומרים מעוררי השתנה

אם יש לכם מעט זמן לפני הבדיקה עצמה, ניתן להשתמש בחומרים מעוררי השתנה. חומרים אלו גורמים לגוף להשתין באופן תכוף יותר מה שאומר ששאריות חומרים שונים לא מספיקות להיטמע בשתן. קפאין לדוגמה הוא חומר משתן, אך לא מספיק חזק. אם תצליחו להשיג בדרך כלשהי מרשם לתרופה המעודדת השתנה כגון ‘לסיקס’ או פורוסמיד (Furosemide), תוכלו להיעזר בו לפני הבדיקה.

לסיקס - חומר מעורר השתנה
לסיקס – חומר מעורר השתנה

7. אספירין

עניין זה הוא די שנוי במחלוקת, אבל עדויות מסוימות מספרות כי אם נוטלים 4 כדורי אספירין מספר שעות לפני הבדיקה, החומר הפעיל בתרופה חוסם את אפשרות הזיהוי של סמים ועוזר לשמור על רמת חומציות תקינה בשתן אשר יורדת בעקבות שתיית כמויות המים הרבות.

אספירין
אספירין

8. סיבים תזונתיים

אכילת מוצרים עשירים בסיבים תזונתיים במהלך השבועות לפני הבדיקה, ייגרמו לכך ששאריות הקנאביס ייפלטו מהגוף דרך הצואה במקום דרך השתן. הקפידו לאכול שעועית, שעועית ועוד קצת שעועית בכדי להיות בטוחים שאתם מוכנים לבדיקה.

שעועית
שעועית מכילה סיבים תזונתיים רבים

9. שקית שתן מזוייף

מי שמעוניין להיות בטוח יכול לרכוש שקית שתן סינטתי נקי. אמנם זה נשמע קצת מוזר אך יכול לעזור. השקית אטומה ומכילה 25 מ”ל של שתן סינטתי המורכב מהפרמטרים המדוייקים של שתנו של אדם בריא שלא צרך מריחואנה מימיו. מומלץ לשים את השקית במפשעה לצורך הסוואה ולהתאמת הטמפרטורה לטמפרטורת הגוף. השקית עולה 20$ דולר בערך. לרכישת השקית לחצו כאן.

שקית שתן מזוייף
שקית שתן מזוייף

10. משקאות חמוצים

לימון מוסיף המון – או לפחות אמור לסייע “המון” בפירוק שרידי הקנאביס בגופכם. זהו מנהג נפוץ בקרב צרכני קנאביס המזומנים לבדיקות במשטרה, מעין “תרופת סבתא” המבוססת על העיקרון הכללי לפיו רמת חומציות גבוהה (כמו זה הקיימת במיץ תפוזים או לימונים) מסייעת לפרק שרידים אורגניים באופן כללי.

"תרופת הסבתא" - שתיית מיצים טבעיים בעלי חומציות גבוהה (לימון ותפוז)
“תרופת הסבתא” – שתיית מיצים טבעיים בעלי חומציות גבוהה (לימון ותפוז)

עד היום לא נערך מחקר או ניסוי שנותן אישוש מדעי לגבי הניקוי הספציפי של שאריות קנאביס מהשתן, אך צרכנים רבים טוענים כי זוהי השיטה “שהצילה” אותם מאישום במשטרה. בכל מקרה, לא תפסידו כלום אם תשתו קצת לימונדה.

11. להימנע מפעילות ספורטיבית סמוכה לבדיקה

פעילות ספורטיבית מאומצת מאיצה את מערכות הגוף ועלולה להחריף את נוכחות הקנאבינואידים בגופכם – הימנעו מביצוע כל פעילות מאומצת לפחות יום אחד לפני הבדיקה.

יוסיין בולט ריצה מריחואנה היי מחקר
מומלץ להימנע מפעילות גופנית יום אחד לפני ביצוע הבדיקה

אמנם לפי סטיגמת העצלנות האופפת את צרכני הקנאביס, אין ממש סיכוי שתצאו לריצה בדיוק בערב או ביום הבדיקה, אך גם אם פעילות ספורטיבית היא חלק משגרת היום שלכם – מומלץ לוותר עליה ליום אחד.

12. טיפת מזל

כך או כך, אף פעם לא מזיקה טיפת מזל. תתפללו לאלוהים שלכם, תחזיקו אצבעות, תחכו לכוכב נופל ותבקשו משאלה… עשו מה שצריך כדי לעודד את אלת המזל לעמוד לצידכם ברגעים אלו.

דברו עם אלוהים
בקשו מאלוהים טיפת מזל

בהצלחה!


קנסות קנאביס

(החל מ-1 באפריל 2019)

מבוסס על נתון שחשף השר ארדן. המשטרה מסרבת לחשוף נתון רשמי (פרטים כאן)

Back to top button