“ספר החשיש הגדול” – איפה נמצא החשיש הטוב בעולם?

לורנס צ’רניאק בתיעוד נדיר של תרבות החשיש העולמית המרתקת

לפני מספר שבועות יצא לי לשמוע את אחד הטיעונים המגוחכים ביותר שניתן להעלות בסוגיית החוקיות של האלכוהול אל מול חוקיות הקנאביס במסגרת מפגש חברים שהתפתח לדיון סוער על הנושא.

במהלך המפגש גילה אחד מהנוכחים סלידה גדולה (על גבול הפוביה) לכל מה שקשור לקנאביס. לאחר שהבחור הסביר לנו מדוע הוא חושב שכל אדם שמעשן ג’וינט צריך להסגיר את עצמו למשטרה ולשלם את חובו לחברה (ואני נשבע ביקר לי שהוא היה רציני) – שאלנו אותו מה בנוגע לאלכוהול?

ראו עוד: מה אם קנאביס היה חוקי ואלכוהול לא?

“גם אלכוהול צריך להיות לא חוקי,” הוא קבע חד-משמעית. “אבל בעניין הזה כבר אין מה לעשות, האלכוהול הוא חלק מהתרבות האנושית כבר אלפי שנים – אפילו בתנ”ך אנשים היו שותים יין”.

מדהים אותי בכל פעם מחדש לגלות את עומק הבורות אצל אנשים מסוימים כשזה נוגע לקנאביס – מדוע הוא כל-כך בטוח שבני האדם גילו את מלאכת זיקוק האלכוהול ו”בישול” הבירה לפני שהם גילו את הסגולות של אחד מהצמחים החשובים ביותר על פני כדור הארץ?

הספר “The Great Books Of Hashish” (ספר החשיש הגדול) הוא דוגמא מושלמת לתרבות הקנאביס העולמית המרשימה אשר הולכת אלפי שנים אחורה וחוצה מדינות ויבשות.

מטיילים ונהנים ממרוקו עד אפגניסטן

במהלך שנות השבעים המאוחרות יצא מחבר הספר, לורנס צ’רניאק, למין “מסע שורשים” בעקבות מקורות החשיש ברחבי העולם.

לשם כך הוא הרחיק למחוזות נידחים ואקזוטיים במטרה להתחקות אחר תרבות החשיש המקומית:

המסע מתחיל במחוז קטמה – “מרכז החשיש של מרוקו”, שם עוקב צ’רניאק אחר תהליך הפקת החשיש המרוקאי המפורסם.

מצפון אפריקה הוא ממשיך לשכנינו בלבנון כדי לתעד את ייצור ה-“Red Lebanes” וה-“Blond Lebanes” אשר זכו למקום של כבוד בכל אירופה וצפון אירופה במהלך שנות השבעים והשמונים. חברים “וותיקים” וודאי יוכלו לספר על תקופות בהם גם בארצנו הקטנה עוד יכלו להנות מהחומר הלבנוני האגדי.

כדורי Royal Nepalese על רקע קטמנדו
כדורי Royal Nepalese על רקע קטמנדו

ראו עוד: חשיש מסביב לעולם

קפיצה קטנה לאפגניסטן מזכה את הקורא בהצצה נדירה לתעשיית החשיש האפגני המשגשגת שעד היום עוד ניתן לטעום ממנו בקופישופ’ס הנכונים באמסטרדם.

וה”גראנד פינאלה”: טיפוס על רכסי ההימלאיה בכדי לראות מקרוב כיצד מכינים את ה-“Royal Nepalese” – החשיש הנפאלי המשובח אותו מציין צ’רניאק כ”רמה אחת מעל כולם”.

הספר כולו מלווה בתמונות ייחודיות ויוצאות דופן שגורמות לקורא להרגיש כאילו ברגע זה ממש הוא יושב לסנן את הפרחים יחד עם שאר הג’מעה. הטקסט כתוב באנגלית פשוטה למדי ובאותיות גדולות מספר על ההווי המקומי, התרבות, האנשים והטקסים המסורתיים המלווים עם הכנת החשיש – אנתרופולוגיה במיטבה!

את הספר The Great Books Of Hashish ניתן להשיג ברשת בעבור כ-60$.

ראו גם: קנה חשיש בפייסבוק, קיבל שוקולד פרה
ראו גם: 900 ק”ג חשיש הוחבאו בתוך סרדינים קפואים

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר