מגלגל...

תיקון עולם נפרדת מח”כ לשעבר יפעת קריב, פרופ’ גרוטו עוזב את אטלס גלובל ברנדס

הח"כ לשעבר תסיים בשבוע הבא את חלקה בחברת הקנאביס הוותיקה תיקון עולם באופן רשמי, כ-4 שנים לאחר שהצטרפה אליה. במקביל סיים לאחרונה המשנה למנכ"ל משרד הבריאות לשעבר פרופ' איתמר גרוטו את תפקידו כיועץ בכיר לחברת אטלס גלובל ברנדס

חצי שנה בלבד לאחר שנכנסה לתפקיד, נפרדת הבוקר (חמישי) ח”כ לשעבר יפעת קריב (יש עתיד) “בהסכמה” מהתואר מנכ”לית תיקון עולם, זאת כחלק מסבב שינויים רוחבי שמתכננת ההנהלה החדשה בהובלת רונן אלעד, שרוכש את השליטה (60%) מברק רוזן ושותפיו, שהכניסו את החברה למסחר בבורסה לראשונה לפני כ-4 שנים.

קריב, שלפני תפקיד המנכ”לית שימשה כסמנכ”לית קשרי ממשל בחברה במשך כ-4 שנים, האשימה לאחרונה את הממשלה בכשלון החברה, לאחר שלטענתה, יחד עם המנכ”ל הקודם אבינועם ספיר (גם הוא ממפלגת יש עתיד) שעזב לפני כחצי שנה, הם לא הצליחו להתחרות בסחורה שחברות אחרות ייבאו מחו”ל באישור המדינה.

כשלון החברה היה בולט במיוחד לאור העובדה שתיקון עולם היא חברת הקנאביס הראשונה בישראל ומהמותגים המוכרים ביותר בעולם. בתקופה האחרונה, אחרי 20 שנות פעילות, היא הפסיקה לעסוק בגידול קנאביס, זנחה את שתי החוות שבבעלותה ופיטרה עשרות עובדים, לאחר ששרפה יותר מ-100 מיליון שקל בתוך 3 שנים.

יפעת קריב, איתמר גרוטו
יפעת קריב ואיתמר גרוטו – נפרדים מחברות הקנאביס הרפואי

במקביל נודע למגזין קנאביס כי פרופ’ איתמר גרוטו, המשנה למנכ”ל משרד הבריאות לשעבר, עזב את חברת הקנאביס הקנדית אטלס גלובל ברנדס שהחלה לאחרונה בפעילות בשוק הישראלי, בין היתר ברכישה של כ-6 בתי מרקחת העוסקים בקנאביס ובשיווק זני קנאביס מהמותג של סנופ דוג, שספגו ביקורות מהמטופלים.

פרופ’ גרוטו, שהספיק למלא רק כשנה בתפקידו באטלס גלובל ברנדס, שימש כמעין יועץ בכיר לדירקטוריון החברה. יחד עם גרוטו עזב את תפקידו כיועץ בחברה גם יפתח סרי, מנכ”ל חברת התרופות כצט. הישראלים שנותרו בחברה הם מנכ”ל בול פארמה לשעבר תמיר גדו ויו”ר התאחדות הרוקחים דוד פפו.

בתקופה האחרונה, בעקבות התפוצצות ה”בועה” של ענף הקנאביס בבורסה שהובילה להתרסקות של לא מעט מהחברות שפעלו בתחום, עזבו את ענף הקנאביס כמה מן השמות המפורסמים שהצטרפו אליו בשנים האחרונות, בהם למשל אהוד אולמרט, דן חלוץ, דני נוה, יעקב פרי, ציפי לבני ועוד.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר