מגלגל...
x

לאחר כ-20 שנה: תיקון עולם מפסיקה לגדל קנאביס, מפטרת עשרות עובדים

עשרות עובדי חברת הקנאביס הוותיקה תיקון עולם יפוטרו, לאחר שהחברה החליטה לסגור את פעילות הגידול בשתי החוות שלה בכפר יהושע ובנאות הכיכר. הפיטורים מגיעים על רקע תוצאות קשות מאוד בדוחות השנתיים שהראו הפסד של כ-35 מיליון שקל בשנה

חברת הקנאביס הראשונה בישראל, העוסקת בגידול קנאביס מאז תחילת שנות ה-2000, החליטה לצמצם פעילות הפסדית ולהפוך למעין מותג שיווקי בלבד, האורז ומשווק סחורה המיוצרת בחוות-לוויין של צדדי ג’.

למעשה, תיקון עולם מפסיקה לגדל קנאביס לגמרי וסוגרת את שתי חוות הגידול הכושלות שלה בכפר יהושע ובנאות הכיכר, שלא הצליחו להניב סחורה איכותית למרות שהושקעו בהן עשרות מיליוני שקלים.

במסגרת הניסיון לצמצם פעילות הפסדית, תיקון עולם תפטר עשרות עובדים של החברה, בהם כמובן עובדי החוות, אך גם עובדי הנהלה, כולל עובדים ותיקים שנותרו בה מימי האסדרה הישנה.

איתן בן אליהו, יו"ר תיקון עולם קנביט (צילום: פלאש90)
איתן בן אליהו, יו”ר תיקון עולם קנביט (צילום: פלאש90)

החברה תמשיך, לפחות בינתיים, להפעיל את בית המרקחת שלה בתל אביב ואת מפעל האריזה שלה שבאזה”ת ציפורית בצפון הארץ, אך גם שם ככל הנראה יהיו קיצוצים, במטרה לנסות לעצור את את ההפסדים.

החלטה זו מצטרפת להודעת החברה על כוונתה להתמזג עם חברת קנאביס ותיקה נוספת, בול פארמה, שגם היא הודיעה לאחרונה על הפסקת פעילות הגידול ועוד יותר לאחרונה גם על כוונה למכור או לסגור את המפעל.

כזכור, לאחרונה נחשף במסגרת הדוחות השנתיים של החברה כי היא הפסידה כ-35 מיליון שקל בשנה, לאחר שבשנה הקודמת היא הפסידה כ-33.2 מיליון ש”ח. בסך הכל צנחה מניית החברה בבורסה בכ-84% תוך שנה.

למרות סכומי עתק אלו, שבחלקם בוזבזו על משכורות מופרזות למנהלי החברה בהם אבינועם ספיר מנכ”ל טבע ישראל לשעבר, החברה לא הצליחה והתרחקה מהגבהים ומהשם שיצרה לה לאורך השנים.

הכוונה לסגור את פעילות הגידול היתה ידועה בענף וגם למגזין קנאביס מזה כשלושה חודשים ויותר, אך מנהלי החברה הכחישו זאת בתשובה לפניות שונות ואף טענו כי מדובר בשקרים. כעת מתברר שהיו אמת.

לזכותה של החברה יאמר כי היא לא היחידה שכשלה. למעשה, רוב מוחלט מהדוחות השנתיים של חברות הקנאביס בבורסה לא היו טובים, בלשון המעטה, ומלבד אינטרקיור ושיח, אף אחת לא הציגה רווח נקי מייצג.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר