מגלגל...

614,000 צמחי קנאביס הושמדו בנגב – כך זה נראה

במהלך דיון שנערך היום בוועדת הסמים של הכנסת שודר סרטון ובו השמדת 8 חממות קנאביס בלתי-חוקיות של בדואים בנגב. בדיון נחשף כי במהלך השנה שחלפה הושמדו 3 טון קנאביס מתפיסות דומות

במהלך שנת 2022 נתפסו בנגב 768 חממות ושדות קנאביס בלתי חוקיים ובהם 614,080 שתילים במשקל יותר מ-3 טון, כך חשף הבוקר מנהל הסיירת הירוקה ברשות הגנים הלאומיים במהלך דיון בוועדת הסמים של הכנסת.

במהלך הדיון, שעסק בהברחות סמים מגבולות ירדן ומצרים ובגידול שדות קנאביס בנגב, שודר סרטון בו נראית פעילות חשיפת והשמדת הצמחים ב-8 מהחוות הללו. כזכור, בשנה שעברה נחשפה השיטה לאיתור שדות כאלה.

בדיון, בראשות ח”כ בועז ביסמוט יו”ר הוועדה, דנו הנוכחים בסוגיית הברחות סמים וקנאביס מגבול ירדן ומגבול מצרים ובגידולי הקנאביס בחממות בנגב.

יו”ר הוועדה ח”כ ביסמוט אמר: “הברחות הסמים עלולות להפוך לאירועי פח”ע. מנתוני דוברי צה”ל עולה כי בשמונה החודשים הראשונים של שנת 2022 נתפסו סמים בשווי 135 מיליון ש”ח, לעומת סמים בשווי 209 מיליון ש”ח בכל שנת 2021. הנתונים מעידים על פגיעה בביטחון תושבי הנגב ובמשילות. בנוסף, הכמויות העצומות של הסמים שמופצים בארץ, פוגעים פגיעה ישירה בבני הנוער”.

סא”ל עומרי טלר, ראש זירת דרום אמר: “קיימת מגמת עליה בהברחות סמים, כארבעה אירועים בלילה. כתוצאה מהמכשול, אנחנו מתמודדים עם פחות מסתננים אולם עם יותר הברחות סמים שנזרקים מעל החומה. המניע הכלכלי מצביע על מוטיבציה גבוה”. טלר ציין כי “השת”פ עם מצרים מצוין. הצבא המצרי נלהב לסייע ולשמור על גבול שקט”.

שדות קנאביס בנגב

עו”ד אביב דמרי, מפרקליטות המדינה אמר: “כתוצאה מהגדר, קיימת מגמה של הקמת חממות בשטחי ישראל. הכמויות עלו באופן משמעותי”. לשאלת יו”ר הוועדה השיב עו”ד דמרי: “אני לא מרוצה מרף הענישה. מאחר וכמויות התפיסה עלו, הענישה על כמויות קטנות ירדה. מדובר בכסף גדול מאוד שמשמש לפשיעה רחבה”.

עמיחי בלוט, סמנכ”ל מרחבים בארגון השומר החדש, אמר: “תעשיית הסמים מגלגלת מאות מיליונים, ומחוללת פשיעה. כל אביזרי החממות נגנבים לרבות גניבת מים בכמויות אדירות”. לדבריו, חקלאות והתיישבות יפנו את הפשיעה. בלוט תהה, “אני לא מבין איפה השב”כ בסיפור הזה. האירועים הללו בסדר גודל שמסכן את המשילות במדינת ישראל”.

אורי מלכה, מנהל הסיירת הירוקה ברשות הגנים הלאומיים, פירט: “בשנת 2022 נתפסו בנגב 768 חממות, 3,087 ק”ג של חומר יבש, ו-614,080 שתילים, לעומת שנת 2021 בה נתפסו 1,463 חממות, 866,400 שתילים ו1,958 חומר יבש. הקנביס מהווה אחד ממחוללי הצמיחה של ארגוני הפשיעה רוב הכסף הולך לפלילי”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר