וודינג קייק הוא הזן הנמכר ביותר בארה”ב; מי ה-4 האחרים?

איזה זני קנאביס נמכרו יותר מכולם בשוק הקנאביס החוקי בארה"ב בשנת 2020, ואיזה חלק מהווים פרחי הקנאביס, מיצויי הקנאביס, פרי-רולס (מגולגלות) ואדיבלס (מוצרי מזון) מסך כל המכירות החוקיות? דו"ח חדש בדק ומצא

איזה זני קנאביס נמכרו יותר מכולם במדינות ארה”ב שאישרו לגליזציה, מה הצרכנים רוכשים יותר – תפרחות, מיצויים, פרי-רולס או אדיבלס, וכמה מוצרי קנאביס נקנים בכל רכישה בממוצע? נתונים אלה ואחרים בדו”ח רבעון Q4 של 2020 המסכם את השנה שחלפה בשווקי הקנאביס החוקיים בארה”ב. הדו”ח פורסם על ידי חברת ‘גרינביטס’ המספקת שירותי תוכנה וניהול מלאי לחנויות קנאביס חוקיות בארה”ב וכולל נתונים ממדינות כמו קולורדו, קליפורניה, וושינגטון, אורגון, אלסקה, מיין, מסצ’וסטס, מישיגן, נבדה ועוד.

מבדיקת מגזין קנאביס, על בסיס נתוני הדו”ח של גרינביטס שנאספו מיותר מ-1,200 חנויות קנאביס חוקיות (דיספנסריז) ברחבי ארה”ב, עולה כי 5 זני הקנאביס הפופולריים ביותר בשוק הקנאביס החוקי בארה”ב הם:

  1. וודינג קייק (Wedding Cake), נקרא גם פינק קוקיז (Pink Cookies) – אינדיקה 22% THC – הכלאה של הזנים צ’רי פאי (Cherry Pie) עם גירל סקאוט קוקיז (Girl Scout Cookies)
  2. בלו דרים (Blue Dream) – סאטיבה 18% THC – הכלאה של הזנים בלוברי (Blueberry) עם הייז (Haze)
  3. פרפל פאנץ’ (Purple Punch) – אינדיקה 19% THC – הכלאה של הזנים לארי אוג’י (Larry OG) עם גרנדדי פרפל (Granddaddy Purple)
  4. פיינאפל אקספרס (Pineapple Express) – היבריד 18% THC – הכלאה של הזנים טריינרק (Trainwreck) עם הוואייאן (Hawaiian)
  5. גורילה גלו (Gorilla Glue aka GG4) – היבריד 20% THC – הכלאה של הזנים כם סיסטר (Chem’s Sister) עם סאוור דאב (Sour Dubb) ועם שוקולד דיזל (Chocolate Diesel)

ניתן להבחין כי באופן מובהק 3 הזנים הפופולריים ברשימה הם בעלי גוון סגלגל. האהדה אליהם היא כנראה בגלל הייחודיות במראה החיצוני שכן לא ידוע על השפעה שונה מזני קנאביס סגולים. זנים בולטים נוספים שהגיעו למקומות גבוהים ברשימות: סאוור דיזל (Sour Diesel), ג’י.אמ.או (GMO), ג’ק הרר (Jack Herer), סלוריקיין (Slurricane), הדבנד (Headband), אייס קרים קייק (Ice Cream Cake), ג’לאטו (Gelato), מימוזה (Mimosa) ועוד. כפי שניתן להבחין, רק 3 מתוך 13 הזנים ברשימה הנ”ל הגיעו בשנה האחרונה גם לישראל: גורילה גלו, סאוור דיזל וג’ק הרר.

בסך הכל, בממוצע, ניתן ללמוד מהדו”ח כי בניגוד לתחזיות לא נרשמה ירידה ברכישת תפרחות קנאביס ובחלק מהשווקים אף נרשמה עלייה קלה. עלייה נרשמה גם ברכישת מיצויי קנאביס (Concentrates, כולל מחסניות לעטי אידוי). ירידה נרשמה ברכישת פרי-רולס (Pre-Rolls, ג’וינטים – סיגריות מגולגלות מוכנות לשימוש) וברכישת אדיבלס (Edibles – מוצרי מזון המכילים רכיבי קנאביס, בעיקר עוגיות וסוכריות גומי).

מבדיקת מגזין קנאביס, על בסיס נתוני הדו”ח, בממוצע:

  • תפרחות מהוות 52% בממוצע מהמכירות בשוק הקנאביס החוקי בארה”ב
  • מיצויים מהווים 24% בממוצע מהמכירות בשוק הקנאביס החוקי בארה”ב
  • פרי-רולס מהווים 14% בממוצע מהמכירות בשוק הקנאביס החוקי בארה”ב
  • אדיבלס מהווים 10% בממוצע מהמכירות בשוק הקנאביס החוקי בארה”ב

נתונים מעניינים נוספים בדו”ח הם למשל כמות המוצרים הנרכשים בכל הזמנה, העומדים בממוצע על 4. עם זאת, בניגוד לישראל, אין חובה לרכוש לפחות 10 גרם קנאביס מכל מוצר כך ש-4 מוצרים עשויים להיות גם במשקל 4 גרם בלבד. בכל מקרה, העלות הכוללת של הזמנה (כל המוצרים יחד) עומדת בממוצע על כ-84 דולר (כ-277 ש”ח) לכל לקוח בכל רכישה.

כזכור לפני כשלושה חודשים הצטרפו 4 מדינות נוספות לשוק הקנאביס החוקי בארה”ב לאחר שתושביהן אישרו לגליזציה במשאלי-עם בצמוד לבחירות לנשיאות. יחד עם מדינות שעשו זאת קודם, מאז סוף 2012, עומד מספר המדינות שאישרו קנאביס חוקי בארה”ב על 15 מתוך 50. במהלך השנה (2021) צפויות להצטרף מדינות נוספות, בראשן ניו יורק. במקביל מתקדמת הצעת החוק ללגליזציה ברמה הפדרלית (MORE Act) שכבר קיבלה את אישור בית הנבחרים וזקוקה לאישור סופי של הסנאט והנשיא – דבר עשוי לקרות עוד השנה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר