תערוכה חדשה: אמנות בטבליות אקסטזי

“נביאי האקסטזי” – תערוכה חדשה בגלריית Bear Cub בלונדון גם מושפעת וגם מורכבת מהחומר האהוד ביותר על קהילת הטראנס והמוזיקה האלקטרונית: MDMA, המוכר גם כ’אקסטזי’ ומכונה בשמות רבים נוספים כגון ‘מולי’, E, X, ועוד.

נביאי האקסטזי” הוא שמה של תערוכה חדשה המוצגת בימים אלו בגלריית Bear Cub שבלונדון, אנגליה. בתערוכה מוצגות יצירות פסיכדליות המורכבות כולן מ-20,000 כדורי אקסטזי במגוון צבעים.

יוצר התערוכה, המכונה Chemical X ומעדיף לא לחשוף את שמו האמיתי, הוא מותיקי סצינת הטכנו באנגליה ועבד בעבר עם סנופ דוג ושמות גדולים אחרים בתעשיית המוזיקה העולמית.

תערוכה אקסטזי

“תמיד הסתקרנתי ממגוון הצבעים הנרחב והעיצובים השונים של טבליות האקסטזי ורציתי להשתמש בהם כפיקסלים של תמונה,” סיפר X בראיון למגזין VICE. “בעבודות הראשונות שלי סידרתי את הטבליות בין שתי זכוכיות כך שניתן היה להסתכל על היצירה משני הצדדים. עם התאורה הנכונה זה נראה כאילו אתה יכול ממש לגעת בהם.”

תערוכה אקסטזי

גם זה בטח יעניין אותך

במהלך שנות ה-90, בשיאה של תרבות האקסטזי, נהגו יצרני אקסטזי למתג את המוצר שלהם בהטבעות שונות, מוכרות מאוד בדרך כלל, כמו מיצובישי, רולקס, סופרמן ועוד ועוד.

כשנשאל על מטרת התערוכה הסביר X כי ברצונו להציג את ההקבלה בין הדת לתרבות הרייב ואת הטוב והרע שבסמים, את הגבוה ואת הנמוך. “הסמיילי הוא פשוט קריצה לדור הרייב,” הסביר.

תערוכה אקסטזי

בשנה שעברה היו עבודותיו של X אמורות להיות מוצגות בגלרייה של לונדון בתערוכה בשם “אקסטזה של אמנות”, אבל הוסרו ברגע האחרון לאחר שבעלי הגלרייה הבינו ש-12,000 הטבליות המונחות לפניהם הן טבליות אקסטזי אמיתיות ולא חיקוי. “הפעם לא נתוודא בפני אף אחד ממה עשויות הטבליות,” הוא אומר.

תערוכה אקסטזי

כשנשאל על ההבדלים בין האקסטזי של היום לאקסטזי של אז, אמר X: “בוא נגיד את זה ככה, הפעם הראשונה שלי היתה ב-1985. זה עלה 45£ (265 ש”ח) וזה החזיק אותך מיום שישי ועד יום שני (ואנחנו כבר היינו מקצוענים בזה). זה היה הסם הכי טוב שלקחתי בחיים. MDMA הוא סם מדהים. הבעיה היא שאקסטזי הוא לא MDMA.”

תערוכה אקסטזי

ראו עוד:
אוסף שקיות הסמים של לונדון
כך נראים סמים תחת המיקרוסקופ
Blow Job – ציור בעשן קנאביס
אמן צילם 100,000 תמונות של עשן
פורטרט אישי על סמים
סמים – מה הם עושים לנו (כל העובדות)

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר