קנאביס ומלחמת 1812

סיפורי נפוליאון ומלחמת 1812 בין בריטניה לארה”ב, קשורים קשר ישיר לסיפור הקנאביס התעשייתי המכונה המפ

מלחמת 1812
מלחמת 1812

במשך דורות היתה רוסיה היצרנית המובילה של טקסטיל ובדים המיוצרים מקנאביס והיוותה מקור עיקרי לחבלים ומפרשים שיוצרו עבור הצבא הבריטי בתחילת המאה ה-19. עם עלייתו של נפוליאון לשלטון צרפת, חסמה בריטניה את דרכי הסחר באוקיינוס האטלנטי, ודרך מיצרי גיברלטר סגרה את כל יבשת אירופה לכניסה ויציאה של סחורות.

נפוליאון, שלא יכול היה להתמודד אל מול כוחות הים הבריטיים, החליט לבודד אותם מבחינה כלכלית ויזם חרם כלכלי של מדינות אירופה על בריטניה שכלל גם את הפסקת תספוקת הקנאביס התעשייתי (המפ) מרוסיה. כדי “לעקוף” את החרם, נהג צבא בריטניה לשבות אוניות אמריקאיות ולהכריח את צוות האונייה לרכוש בשבילם את הקנאביס מרוסיה ולהעבירו לרשות האנגלים. הרוסים לא הקשו על האנגלים להשיג את הסחורה מאחר וכלכלתם היתה מבוססת רבות על תעשיית הקנאביס. נפוליאון, שלא היה מוכן לוותר לאנגלים על הפרת החרם הכלכלי, החליט בשנת 1812 לפלוש לרוסיה ולעצור את הספקת הקנאביס בעצמו.

עבדים שהובאו מאפריקה לאמריקה, גידלו שדות קנאביס וממנו ייצרו את החבלים, המפרשים ושאר התוצרים לחיל הים האמריקני שהיה מבוסס ברובו על תעשיית הקנאביס. האמריקנים, שראו כיצד האנגלים משתלטים על ספינותיהם וחוסמים כל מעבר סחורה דרך הים, וכן ראו הזדמנות להתרחבות טריטוריאלית, החליטו להכריז מלחמה על בריטניה ובשנת 1812 פלשו לקנדה. כך החלה למעשה מלחמת 1812.

קיראו עוד על מלחמת 1812 בוויקיפדיה

קיראו עוד: כל ההיסטוריה של הקנאביס על רגל אחת

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר