טוען...

עגבניה, מלפפון וג’וינט

מה בין תחזוקה תקינה של הרכב, תזונה נכונה וקנאביס? דקל-דוד עוזר מתנועת דור האמת הוא אמנם לא מוסכניק, הוא איננו ביולוג מוסמך וגם לא דיאטן מורשה, אך יש לו כמה תובנות שנוגעות לבריאותינו הכללית. דקל הבמה שלך…

סטלנים מפורסמים
טוב מספיק בשבילם...

“זאת התזונה, טמבל”

לשאלה “מהי התזונה של רכב?” רובכם תענו – דלק. זה נכון אך זו תשובה חלקית בלבד. דלק הוא מרכיב אחד ממערכת תזונה מורכבת ומסועפת הרבה יותר.

כלי רכב מונע על ידי שתי מערכות נפרדות, אך קשורות מאוד מבחינת הפעולה ההדדית ביניהן: המערכת הראשונה היא מערכת ההנעה המכנית – דלק נכנס למנוע, נשרף ומניע מערכת של בוכנות, צירים וגלגלי שיניים אשר בתורם מניעים את הרכב קדימה.
הטיפול השוטף ברכב הוא לשים דלק, שמן ומים בכדי לאפשר הנעה, לשימון המערכת המכנית ולקירור ופעולה תקינה של הרכב בכלל.

כך גם בגוף שלנו, אנחנו צורכים מזון ונוזלים שתפקידם להזין את המערכת הפיזית המכנית שלנו: המערכת של התאים שמקבלים מזון באמצעות מערכת הדם. זהו עולם התזונה המודרני המודד ערכים של תזונה למערכת המכנית.

אלא שכפי שאמרתי, כלי רכב אינו פועל על המערכת המכנית לבדה. ללא המערכת החשמלית כלי הרכב לא היה מגיע לשום מקום.
המערכת החשמלית ברכב מתחילה במצבר שמספק אנרגיה להניע את המערכת המכנית, וממשיכה בתזמון של כל המערכות המכניות ברכב על מנת שתפעלנה באופן תקין. מערכת זו מבוססת בגדול על מחשב שמעביר פקודות למערכת המכנית (בצורת חשמל); בדרכן למערכת המכנית, הפקודות מפעילות מיקרו-סוויצ’ים שמפקחים על תנועת הפקודות שמווסתת על ידי פיוזים.

חשבו לרגע מה היה קורה אם פיוז קטנצ’יק היה נשרף לכם ברכב? או שמיקרוסוויץ’ היה מתקלקל? הרכב היה נעצר או פועל באופן לא תקין. אני לא מדבר על מצב שבו נגמרה הסוללה, כשאז כל הרכב מושבת. אפילו פיוז הכי פשוט של מערכת מסוימת יכול להפיל את כל השרשרת.
אם יישרף הפיוז של מדיד הדלק, אז אתם תסעו ברכב, ופתאום ייגמר הדלק ללא אזהרה ותתקעו באמצע הדרך. אם יישרף הפיוז של המערכת החשמלית שמתזמנת את הבוכנות במנוע – הרכב ייעצר, או שהמנוע יתפוצץ.
מכאן שהמערכת החשמלית גם היא טעונה טיפול שותף: סוללה תקינה, פיוזים תקינים וכו’.

צד ימין וצד שמאל במוח

ושוב – גם בגוף שלנו יש מערכת חשמלית. יש לנו מחשב שקוראים לו “המוח” שתפקידו לנתח נתונים ולהעביר פקודות חשמליות לכל החלקים במערכת ולהגיד לגוף מתי לפעול, איך לפעול ומתי לא לפעול.

אדם שהמערכת החשמלית שלו מתקלקלת, התנהגותו הפיזית הופכת למוזרה – הוא הופך עצבני, פועל באלימות (עודף חשמל) או באדישות (חוסר חשמל), מבצע תנועות לא רצוניות (תסמונת “טורט” – בעיית ויסות של זרם חשמלי), סובל מכאבים כאשר השריר מפעיל לחץ על עצמו (פיברומלגיה), תאי הגוף תוקפים את עצמם (בעיה בזיהוי אוייבים פנימית) ואפילו מתפתח גידול סרטני (פקודת ההשמדה העצמית של התאים המוחלפים לא מגיעה).

גם אנחנו, כמו כלי הרכב שלנו, זקוקים לתחזוקה שוטפת למערכת החשמלית. התחזוקה כוללת שינה, שמש, ויטמינים מסויימים ותזונה – שתפקידה לחזק את מערכת הפיוזים והמיקרוסוויצ’ים של הגוף.

ואני טוען – שאחד המרכיבים המרכזיים בתזונה הזו הוא קנבינואידים.

קנבינואידים ופעולתם בגוף

הקנבינואידים, כמו חומרים אחרים המשמשים רצפטורים (קולטנים) בגוף, הם חומר תזונה שמקורו אחד ואחד בלבד: צמח הקנאביס.

אני אסתכן ואעשה השוואה לויטמין C שמקורו בפירות הדר. יש עשרות סוגים של פירות הדר, אבל נניח שהיה רק סוג אחד – מה היה קורה אם היינו אוסרים על אנשים לצרוך את אותו פרי? ובנוסף היינו גם עושים דה-לגיטמציה לשימוש בו ולאנשים שצורכים אותו?

במקרה כזה, היינו רואים מחלות איומות ונוראיות שמקורן במחסור בויטמין C. חברות תרופות רבות היו ממציאות אלפי תרופות כדי לפתור את הסימפטום של המחסור בויטמין C מסיבה אחת: הן לא יכולות להשתמש בפתרון האמיתי, מאחר והמקור לויטמין C הוא במוצר אשר איננו חוקי.

כמות המחלות שהקנאביס מרפא והמגוון שלהן, וכן העובדה שכל כולן קשורות לבעיות של המערכת החשמלית בגוף ולפקודות חשמליות – הובילו אותי להאמין בתזה לפיה זה המצב עם הקנאביס והקנבינואידים.

זר פרחים איכותי באמת
זר פרחים איכותי באמת

הקנאביס הוא פשוט מקור לקנבינואידים. זהו צמח שחשוב במיוחד לתזונת האדם. כל אדם. אדם שלא צורך קנאביס – הרי שהוא סובל ממחסור בקנבינואידים, אלא אם גופו מצליח לייצר כמות קנבינואידים מספקת באופן עצמאי. העובדה ש-5% מהאוכלוסיה צריכה לקבל קנאביס בהיתר רפואי בגלל בעיות שאינן מאפשרות חיים תקינים ועוד 30% מבקשים לצרוך קנאביס לשיפור איכות חייהם מתוך בחירה, מחייבת את ההבנה כי יש היום מגיפה באוכלוסיה שמקורה בבעיה תזונתית ולא בבעיה רפואית.

מאחר ואינני רופא ואינני ביולוג, ולכן אינני מוסמך לאשר או לאשש את התזה שלי (וגם אין לי את הכלים לעשות זאת), אני מזמין אתכם הרופאים שבחבורה, הביולוגים, הכימאים והחוקרים (והמוסכניקים) – לחקור את העניין. אם יש לכם מידע תומך או מפריך – אנא ספרו לנו.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר