צפו: סנג'י גופטה מראיין את פרופ' רפאל משולם

במסגרת צילומי סרטו הדוקומנטרי החדש "גראס 2 – שגעון הקנאביס" ראיין ד"ר סנג'י גופטה את אחד מבכירי חוקרי הקנאביס ומי שגילה לראשונה את ה-THC – הישראלי פרופ' רפאל משולם.

לפני כשבוע שודר לראשונה סרטו השני של ד"ר סנג'י גופטה, כתב הבריאות הראשי של CNN, במסגרתו עקב אחר ההתפתחויות בענף הקנאביס הרפואי ובחן את הסגולות הרפואיות והטיפוליות של הקנאביס בהתמודדות עם מגוון מחלות.

במהלך הסרט – "שגעון הקנאביס" – נערך ראיון עם הפרופ' הישראלי רפאל משולם – האדם שגילה לראשונה לעולם את ה-THC, החומר הפעיל בקנאביס. קטע מן הראיון פורסם השבוע באתר CNN.

צפו:
לצפייה בסרט המלא "גראס 2 – שגעון הקנאביס" לחצו כאן.

"ישראל היא בירת מחקרי הקנאביס של העולם," מסביר ד"ר גופטה ושואל את משולם האם זה בסדר לכנותו "הסבא של הקנאביס". לאחר שמסכים, מפרט משולם על התהליך שעבר הדרכו לגילוי ה-THC ומסביר על הסגולות הבריאותיות של הקנאביס.

"מורפין בודד מאופיום כבר במאה ה-19 וכך גם קוקאין שבודד מעלי צמח הקוקה," אומר משולם. "עם זאת, מצאנו את עצמנו באמצע המאה ה-20 וצמח הקנאביס עדיין לא נחקר לעומק. זה היה נראה כמו פרוייקט מעניין למחקר…"

"כיצד השגתם את המריחואנה למחקר?" שואל ד"ר גופטה וזוכה לשמוע את הסיפור המוזר על החשיש המשטרתי עליו דיבר משולם בהרצאתו האחרונה בירושלים בה טען כי רכיבים בקנאביס "אידיאליים לטיפול בסכיזופרניה".

ראו גם: מי חושש מחשיש – ראיון עם פרופ' רפאל משולם

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט