מחקר חדש: 75% פחות פוסט טראומה לאחר שימוש בקנאביס

מחקר נוסף מציג את יעילות הטיפול בפוסט טראומה בעזרת שימוש בקנאביס. מחקר חדש מצא ירידה של 75% בתופעות הלוואי של התסמונת לאחר צריכת מריחואנה.

מחקר חדש שפורסם בחודש שעבר ב’ירחון הסמים הפסיכואקטיביים’ מצא ששימוש בקנאביס יכול להפחית באופן משמעותי את תופעות הלוואי השליליות הנלוות לתסמונת פוסט טראומה (PTSD).

במחקר השתמשו החוקרים במדד הקליני המקובל לקביעת רמת ה-PTSD בקרב 80 משתתפים מניו מקסיקו, ארה”ב, הסובלים מפוסט טראומה והשתמשו בקנאביס רפואי בין השנים 2009 ל-2011.

על פי ממצאי המחקר, השימוש בקנאביס הוביל לירידה של 75% בממוצע במדד הסימפטומים של התסמונת הקשה.

קנאביס פוסט טראומה

עם זאת, מאחר ולא מדובר במחקר קליני מבוקר אלא בהסתמכות על דיווחי המטופלים בלבד, הממצאים יכולים רק לחזק מחקרים אחרים שנערכו בתחום זה.

“קנאביס מקושר לירידה בתופעות לוואי של פוסט טראומה בקרב מטופלים, אך נדרש מחקר נוסף מבוקר פלסיבו כפול-סמיות במטרה לבחון את יעילות הטיפול ב-PTSD,” אמר ד”ר ג’ורג’ גריר, אחד החוקרים.

לפני כחודש אישר הממשל האמריקני לראשונה מחקר מיוחד של אוניברסיטת אריזונה שיבחן האם קנאביס יכול להקל על ותיקי מלחמות ויוצאי צבא בהתמודדותם עם פוסט טראומה – זאת לאחר דחיות רבות במהלך השנים האחרונות.

בתחילת השבוע הזמין הממשל האמריקני 650 ק”ג מריחואנה למטרות מחקר שונות, ביניהן גם מחקר הנוגע לפוסט טראומה.

מחקרים קודמים שנערכו בקנדה בשנת 2009 ובישראל בשנת 2011 כבר מצאו שניהם כי קנאביס אכן הצליח לבטל או לצמצם במידה ניכרת את הסיוטים שחווים חולי PTSD, שנמשכו למרות השימוש בטיפולים קונבנציונליים, ואף למנוע התפתחותם.

בישראל הבטיח סמנכ”ל משרד הבריאות בעז לב כבר לפני כ-4 חודשים כי קנאביס רפואי יינתן לסובלים מפוסט טראומה, אך עד כה הדבר טרם נעשה. “אנחנו מחכים עכשיו רק לעוד כמה עידונים,” אמר אז לב, “PTSD ייכנס בצורה כזאת או אחרת לתוך ההתוויות.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר