באנגים מזהב בני 2,400 שנים נמצאו ברוסיה

שני ‘באנגים’ מזהב טהור נמצאו בחפירות בדרום ברוסיה. לפי הערכות הם שימשו את מנהיגי השבטים הסקיתים המקומיים לפני 2,400 שנים.

רק לפני שבועיים דווח על ‘הבאנג העתיק בעולם’ בן 800 שנה, שנמצא בחפירות באתיופיה – וכעת מדווח על שני באנגים שנחשפו בחפירות בדרום רוסיה ומוערכים כבני 2,400 שנים.

בתוך הבאנגים מצאו הארכיאולוגים שאריות חומר טבעי בצבע שחור ובבדיקה הן זוהו כקנאביס ואופיום. ההערכה היא כי שימשו להתעלות רוחנית ולעריכת טקסים.

עוד העריכו הארכיאולוגים כי הכלים היו שייכים ל’סקיתים’, קבוצת עמים ממוצא הודו-אירופי שישבו בין המאה ה-8 לפנה”ס למאה הראשונה לפנה”ס בערבות אוקראינה הדרומית לחופיו של הים השחור.

באנגים זהב רוסיה
בחפירות נמצאו גם כלים, טבעות ושרשראות מזהב

ה’באנגים’ נחשפו בעת עבודת ארכיאולוגים לפני תחילת חפירות להקמת קו מתח חדש באזור, לצידן של טבעות ושרשראות זהב במשקל כולל של 3.2 ק”ג.

אנטון גאס
אנטון גאס

אנטון גאס, מנהל המכון לשימור התרבות הפרוסית בברלין, התרשם מאוד מהממצאים: “מדובר באחד החפצים המשובחים ביותר שנמצאו באזור זה,” אמר על פי הדיווח בנשיונאל ג’יאוגרפיק. גאס גם ציין כי הוא בטוח שהסקיתים צרכו את הקנאביס והאופיום יחדיו.

הממצא, שנחשף עוד בשנת 2013, נשמר בסוד בכדי להגן מפני גנבים וכעת מוצג לראשונה במוזיאון ברוסיה.

הראשון שדיווח על השימוש של הסקיתים בקנאביס היה ההיסטוריון היווני הרודטוס, המכונה “אבי ההיסטוריה” ונחשב לאחד ממתעדי ההיסטוריה הראשונים בעולם. בספרו “היסטריוס” (440 לפנה”ס) הוא מתאר את הסקיתים “רוחצים” בסאונה של קטורת קנאביס. התיאור כולל את מבנה מתקן הקטורת – מעין אוהל קטן מכוסה צמר ובתוכו צלחת המכילה גחלים לוחשות – מה שהיום מכונה ‘הוט בוקס’.

בשנה שעברה דווח על ‘המריחואנה העתיקה בעולם‘, שנמצאה במדבר ‘גובי’ בסין.

ראו עוד:
קנאביס – כל ההיסטוריה על רגל אחת
10 דברים שלא ידעת על ההיסטוריה של הקנאביס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר