מגלגל...

מסביב לעולם: 16 יעדים מומלצים לצרכני קנאביס ב-2024

פרויקט מיוחד: מגזין קנאביס דירג את היעדים האטרקטיביים ביותר בעולם עבור חובבי הקנאביס - איזו עיר הגיעה למקום הראשון?

במהלך העשור האחרון חלו תמורות אדירות במדינות רבות ברחבי העולם בכל מה שקשור למדיניות כלפי צרכני הקנאביס ומצבו החוקי של הצמח ותוצריו. אם בעבר הלא רחוק ניתן היה לספור על יד אחת את היעדים בהם ישנה נגישות נוחה לקנאביס ללא חשש מההיבט הפלילי, הרי שכיום האפשרויות להנות מ”חופשת קנאביס” מרעננת הן הרבה יותר מגוונות – מהמזרח הרחוק ועד מערב אמריקה.

אז לכבוד שנת 2024 מגזין קנאביס דירג את 16 הערים הטובות ביותר כיעד בילוי ופנאי לצרכני וחובבי קנאביס.

כיצד מחושב הדירוג? הגדרנו מראש 10 קטגוריות למדידה: 5 קטגוריות המתרכזות בסצנת הקנאביס, למשל הסטטוס החוקי, הנגישות למוצר, המחיר הממוצע וכד’, ועוד 5 קטגוריות העוסקות בהיבטים כלליים יותר של העיר כיעד תיירותי, למשל פנאי ואטרקציות, יוקר מחיה, ביטחון אישי וכד’. הכנסנו גם קטגוריה המתייחסת לרמת האנטישמיות באזור, זאת לאור המצב העגום של דעת הקהל בעולם כלפי יהודים וישראלים בכלל ובימים אלה בפרט. הציון הסופי לכל הקטגוריות מתחלק לחמש רמות, כאשר הציון 5 הינו הטוב ביותר ו-1 הגרוע ביותר. לבסוף, עבור השקלול הסופי, הכפלנו את הציון שהתקבל מקטגוריות הקנאביס, על-מנת לתת להיבט הזה משקל משמעותי יותר, שכן אחרי הכל, לשם כך התכנסנו.

מקום 16: פראג, צ’כיה (50 נקודות)

פראג נחשבת לאחת הערים המתוירות ביותר באירופה ולא לחינם: העיר מציעה שפע בלתי נדלה של אתרים היסטוריים, ארכיטקטורה מדהימה, חיי לילה תוססים לצד שטחים ירוקים נרחבים. נזכיר כי למרות שאין לגליזציה מלאה בצ’כיה, היא עדיין נחשבת לאחת המדינות הפתוחות והסובלניות ביותר ביבשת בכל מה שקשור לצריכת קנאביס, הן מצד האוכלוסייה המקומית והן מצד גורמי האכיפה. הרחובות מלאים בלוגואים של עלי קנאביס וחנויות ירוקות, אך כולן מוכרות רק מוצרים כמו CBD או HHC וכד’.

פראג
פראג במבט על
פראג
רחובות פראג היפים
פראג
יריד קנאפסט בפראג – מהגדולים והמשמעותיים בעולם
פראג
המון חנויות קנאביס, כולן נטולות THC

קטגוריות קנאביס:

 • מצב חוקי: אי-הפללה גמישה מאוד (ציון 4): מותר על-פי חוק להחזיק עד 15 גרם ולגדל עד 5 צמחים.
 • נגישות לקנאביס: סבירה (ציון 3): אין בפראג שום נקודת מכירה מסודרת של קנאביס עתיר THC, כך שרכישת הקנאביס מתבצעת באמצעות סוחרי רחוב או בקשה לעזרה מהמקומיים. עם זאת, כאמור, הקנאביס נפוץ מאוד ומקובל חברתית בקרב רוב האוכלוסייה בפראג כך שלמצוא מישהו שישיג קנאביס היא מלאכה פשוטה למדי הדורשת יוזמה מינימלית.
 • מגוון מוצרים: נמוך (ציון 2): מאחר ומדובר בשוק שחור בלבד, ניתן למצוא תפרחות מזנים שונים, ולעתים רחוקות גם סוגים שונים של חשיש ומיצויים מודרניים, אך לא מדובר במבחר גדול כפי שניתן למצוא בערים מסוימות במערב אירופה או צפון אמריקה בהן הקנאביס חוקי.
 • מחיר הקנאביס: יקר (ציון 2): גרם קנאביס בפראג יעלה בין 250 ל-500 קרונות צ’כיות (בין 40 ל-85 ש”ח), תלוי בזן ובסוחר. 
 • תרבות הקנאביס: גבוהה (ציון 4): למרות שאין בצ’כיה לגליזציה מלאה, מדובר במדינה עם מודעות גבוהה ואוהדת לסוגיית הקנאביס. עישון קנאביס בפאבים, מועדונים ומרחבים ציבוריים מסוימים נחשב למקובל, יש בפראג שפע של חנויות המציעות כלי עישון ואביזרים שונים, ובנוסף העיר מארחת מידי חודש נובמבר את פסטיבל קנאפסט (Cannafest) הנחשב לאחד מאירועי הקנאביס המובילים בעולם. בשנים האחרונות נערך גם פסטיבל Konopex בעיר אוסטרבה, הנמצאת מרחק 3 וחצי שעות נסיעת רכבת מפראג, העוסק גם הוא בהיבטים שונים ומגוונים של גידול וצריכה של קנאביס.

קטגוריות כלליות:

 • פנאי ואטרקציות: סביר (ציון 3): בפראג יש מרכז היסטורי מעניין וחיי לילה טובים, אך אין יותר מידי נופים טבעיים יוצאי דופן.
 • יוקר המחיה: סביר (ציון 3): המחירים בפראג יהיו ברוב המקרים זולים יותר ממרבית הערים המרכזיות במערב אירופה, אולם עדיין יקרים ביחס למקומות מסוימים במזרח היבשת, דרום אמריקה או המזרח הרחוק.
 • שירותי תיירות: טובים מאוד (ציון 5): בתור אחת הערים המתויירות ביותר באירופה, פראג מאובזרת בתחבורה ציבורית נוחה ויעילה, לצד מספר גדול של אטרקציות, פאבים, מועדונים, שירותי מסעדנות והארחה בכל הרמות והמחירים.
 • ביטחון אישי: גבוה מאוד (ציון 5): לפראג יש אחוז נמוך של פשעים אלימים, כאשר גם תופעות של גניבה וכיוס נחשבות ללא שכיחות, בטח ביחס לערים מרכזיות אחרות ביבשת.
 • מדד האנטישמיות: נמוך (ציון 4): ישנה תופעה של מקרים אנטישמיים בפראג אולם היא נחשבת לשולית ומינימלית מאוד.

מקום 15: שפשוואן, מרוקו (51 נקודות)

שפשוואן היא עיירה ציורית ומפורסמת בעיקר בזכות הרחובות והמבנים הצבועים כחול שלה. שפשוואן ממוקמת ברכס ריף שבצפון מרוקו – אזור שנחשב למרחב גידול הקנאביס הגדול ביותר ביבשת אפריקה

העיר הכחולה שפשוואן במרוקו
העיר הכחולה שפשוואן במרוקו
העיר הכחולה שפשוואן במרוקו
סוחרים ברחוב יפנו אליכם מיוזמתם, שפשוואן
העיר הכחולה שפשוואן במרוקו
שפשוואן ממוקמת ברכס ריף – אזור מרכזי לגידול שדות קנאביס

קטגוריות קנאביס:

 • מצב חוקי: לא חוקי על הנייר – אכיפה חלשה (ציון 3).
 • נגישות לקנאביס: גבוהה מאוד (ציון 5): מלבד סוחרים ברחוב שיפנו אליכם מיוזמתם ויציעו לכם סוגים שונים של חשיש, כמעט כל מקומי יוכל להפנות אתכם לאדם שמוכר חשיש.
 • מגוון מוצרים: סביר (ציון 3): בעיקר חשיש מרוקאי מסורתי. לעתים אפשר למצוא גם מיצויים מודרנים. צריך להתאמץ בשביל להשיג תפרחות יבשות איכותיות.
 • מחיר הקנאביס: זול (ציון 4): טולה של 10 גרם חשיש מרוקאי בשפשוואן עולה בין 200 ל-400 דירהאם (בין 70 ל-140 שקל).
 • תרבות הקנאביס: סבירה (ציון 3): לאזור שפשוואן יש אמנם היסטוריה עשירה של גידול קנאביס והפקת חשיש, וכאמור אין כל קושי לרכוש תוצרי קנאביס בתחומי הכפר עצמו, אך הצריכה הפומבית איננה מנורמלת אלא נעשית לרוב בפרטיות. בהתאם, מחזות של עישון במרחב הציבורי נחשבים לנדירים יחסית, במיוחד עבור תיירים הנחשבים ל”טרף קל” לשוטרים מקומיים שמנצלים את הסיטואציה ומבקשים “בקשיש”.

קטגוריות כלליות:

איזה קנאביס אתה?

 • פנאי ואטרקציות: חלש מאוד (ציון 1): יש לעיירה שפע של נופים הרריים עוצרי נשימה – אך מעט מאוד מקומות בילוי ואטרקציות.
 • יוקר המחיה: זול (ציון 4): המחירים במרוקו אינם זולים כמו בחלק ממדינות המזרח הרחוק, אך באופן כללי מחירי הלינה, האוכל והתחבורה הציבורית נמוכים למדי.
 • שירותי תיירות: סבירים (ציון 3): שפשוואן היא עיירה קטנה ומבודדת יחסית (כשעתיים וחצי נסיעה מטנג’יר, העיר הגדולה הקרובה ביותר), אך יש בה את כל השירותים הבסיסיים הנדרשים לתייר: מגוון פתרונות לינה, מסעדות, בתי קפה, שוק ופינות מקומיות מלאות קסם.
 • ביטחון אישי: גבוה (ציון 4): בשפשוואן אין אחוז גבוה של פשיעה באופן כללי ופשיעה אלימה בפרט. 
 • מדד האנטישמיות: סביר (ציון 3): מרוקו באופן כללי נחשבת ליעד בטוח עבור יהודים והאוכלוסייה המקומית לרוב מאוד אוהדת את ישראל. עם זאת, בתור מדינה מוסלמית עם אוכלוסיה בת כמעט 40 מיליון תושבים (חלקם ממדינות ערביות שונות כולל מאזור “פלסטין”), יש במרוקו באופן טבעי גם קבוצות שונות שפחות מחבבות את הישראלים.

מקום 14: סיני, מצרים (53)

חצי האי סיני השוכן על הגבול הדרומי של מדינת ישראל, הפך במהלך העשור האחרון ליעד פופולרי ביותר עבור לא מעט ישראלים, בין היתר בזכות החופים היפיפיים, האווירה הפסטורלית והמחירים הזולים שיש למקום להציע.

סיני
אווירה פסטורלית במחירים זולים, סיני
סיני
מחושות ועד מלונות יוקרה, סיני

קטגוריות קנאביס:

 • מצב חוקי: לא חוקי על הנייר – אכיפה חלשה (3).
 • רמת נגישות: גבוהה מאוד (5): כמעט כל נהג מונית, מנהל חוף או בעל באסטה, ישמח למכור לכם משהו לעשן – או לכל הפחות להכווין אתכם למישהו שמוכר.
 • מגוון מוצרים: סביר (3): בשנים האחרונות החלו להגיע לסיני גנטיקות איכותיות יותר בהשוואה לגראס הבדואי המפורסם ששלט באזור. בנוסף, ניתן למצוא כמה סוגים שונים של חשיש ברמות איכות שונות (אבל יהיה קשה מאוד להשיג מיצויים מודרניים).
 • מחיר הקנאביס: זול (4): אצבע חשיש (בגודל ואיכות משתנה) תעלה בין 50 ל-150 ש”ח, גרם קנאביס יעלה בין 15 ל-60 ש”ח (משתנה בהתאם לסוג החומר ויכולת המיקוח).
 • תרבות הקנאביס: סבירה (3): בסיני אין אירועים, פסטיבלים או כנסים העוסקים בקנאביס, אך מצד שני יש לצמח נוכחות גבוהה למדי בחיי היום יום בחופים. צריכה במרחב הציבורי, בעיקר בקמפים השונים, נחשבת למקובלת לגמרי ואפילו רצויה.

קטגוריות כלליות:

 • אטרקציות ופנאי: חלש (2): בסיני יש חופים מדהימים ואתרי צלילה מהמפורסמים בעולם, אך סצנת הבידור וחיי הלילה במקום לא מרשימים עד לא קיימים כלל.
 • יוקר המחיה: זול (4): למרות העלייה במחירים שחלה במהלך השנים האחרונות סיני עדיין נחשבת ליעד תיירותי מהזולים ביותר באזור.
 • שירותי תיירות: סביר (3): עד לפני כעשור רוב הקמפים בחופים תחזקו בעיקר “חושות” פשוטות מבמבוק, כיום ניתן עדיין למצוא את החושות הללו אך כמעט בכל חוף יש ביתנים מודרניים עם מיזוג אוויר.
 • ביטחון אישי: גבוהה (4): רצועת החוף הדרומי של סיני נחשבת לאזור בטוח יחסית, עם אחוז נמוך מאוד של פשיעה אלימה.
 • מדד האנטישמיות: טוב (4): בניגוד לאזורים העירוניים של מצרים (כמו קהיר או אלכסנדריה) בהם ניתן להיתקל באוכלוסייה עוינת ביותר, הבדואים בדרום סיני ברובם המוחלט מעדיפים להתרחק מהנושא הפוליטי וחלק לא קטן מהם אף מביע אהדה מופגנת כלפי ישראל. נציין כי לחלק מהאזורים מגיעים גם מבקרים ערבים אחרים (בעיקר מצרים) אולם לא ידוע על חיכוכים יוצאי דופן שהתרחשו במקום בין לבין התיירים הישראלים.

מקום 13: ברלין, גרמניה (55 נקודות)

ברלין נחשבת כבר שנים רבות לאחת הערים הליברליות ביותר בעולם. למרות שבגרמניה עדיין לא השכילו להעביר את החקיקה המתגבשת בנוגע ללגליזציה מלאה של קנאביס, נראה כי בפועל אין כמעט אכיפה על צריכת קנאביס בחלק ניכר מהמרחבים הציבוריים בעיר. הדבר נכון גם עבור תיירים מזדמנים, ואין כל קושי משמעותי למצוא מקור לרכישת כמה גרמים.

רחוב פרידריכשטראסה, ברלין
רחוב פרידריכשטראסה, ברלין
פארק בברלין
פארק בברלין
צעדת לגליזציה בברלין Hanf-Paraed
צעדת לגליזציה בברלין Hanf-Paraed

קטגוריות קנאביס:

 • מצב חוקי: לא חוקי אבל עם אי הפללה בפועל (ציון 4).
 • נגישות לקנאביס: סבירה (ציון 3): מאחר ששוק הקנאביס בגרמניה עדיין לא מוסדר, לא קיימות בברלין נקודות מכירה מוסדרות כמו בערים אחרות בעולם, אולם ניתן לרכוש קנאביס ללא קושי באמצעות סוחרי רחוב המצויים כמעט בכל פארק מרכזי או מוקד בילוי בעיר.
 • מגוון מוצרים: גבוה (ציון 4): ניתן למצוא תפרחות מזנים שונים, ועם מעט מאמץ גם חשיש ומיצויים מודרניים – אך עדיין לא מדובר במבחר והמגוון שקיים בערים אחרות במערב אירופה או צפון אמריקה בהן קנאביס חוקי.
 • מחיר הקנאביס: סביר (ציון 3): גרם של תפרחת קנאביס יעלה בברלין בין 5 ל-12 אירו, אצבע חשיש (10-12 גרם) תתומחר בטווח של 60-40 אירו.
 • תרבות הקנאביס: גבוהה (ציון 4): למרות שהקנאביס כאמור עדיין איננו חוקי בגרמניה, קיימת בברלין סצנה פעילה במיוחד סביב הצמח, עם מספר אירועים העוסקים בקידום הנושא כדוגמת תהלוכת הקנאביס (Hanfparade) הנערכת מזה יותר מ-25 שנים ברציפות ב-10 באוגוסט. כמו כן ישנם יריד עסקי הקנאביס הבינלאומי (ICBC Berlin) או פסטיבל מרי ג’יין ברלין (Mary Jane Berlin) הנערך מידי חודש יוני.

קטגוריות כלליות:

 • פנאי ואטרקציות: טוב (ציון 4): בעיר יש חיי לילה מפותחים מאוד, שפע אטרקציות לכל הגילאים ופארקים ירוקים, אך בעיקר נוף עירוני.
 • יוקר המחיה: סביר (ציון 3): ברלין באופן כללי זולה יותר מרוב הערים המרכזיות במערב אירופה או צפון אמריקה.
 • שירותי תיירות: טובים מאוד (ציון 5): בברלין יש מגוון אפשרויות לינה בכל המחירים, לצד שפע של מסעדות, בתי קפה, אטרקציות לכל הגילאים ותחבורה ציבורית יעילה ונוחה.
 • ביטחון אישי: גבוה (ציון 4): בברלין יש אחוז נמוך של פשיעה אלימה. מקרים של כיוס או גניבה קיימים אך בתדירות נמוכה מאוד יחסית.
 • מדד האנטישמיות: סביר (ציון 3): בשנים האחרונות חלה בברלין עלייה מסוימת במקרי האנטישמיות ופשעי השנאה כלפי יהודים וישראלים, תופעה שבעבר הייתה נחשבת לנדירה יחסית לערים מרכזיות אחרות במערב אירופה.

מקום 12: תל-אביב, ישראל (55 נקודות)

“העיר ללא הפסקה” הפכה בשנים האחרונות לאחד משווקי הקנאביס הבלתי-חוקי המפותחים ביותר בעולם – לפחות בכל מה שקשור לנגישות לקנאביס, לרוב באמצעות סחר מקוון (בעיקר בטלגרם כמובן). למעשה, קשה לטייל ברחבי תל אביב מבלי להיתקל במודעות וכרטיסי פרסום של סוחרי קנאביס המפוזרים ברחובות ומציעים את מרכולתם דרך ערוצי טלגרם עם תפריטים מגוונים ומשלוחים עד בית הלקוח.

תל אביב
חיי לילה עשירים, תל אביב
תל אביב
חופי תל אביב

קטגוריות קנאביס:

 • מצב חוקי: אי-הפללה מלאה (ציון 4).
 • נגישות לקנאביס: גבוהה (ציון 4): עשרות (אם לא יותר) סוחרים הממתינים להזמנה בערוצי הטלגרם, רובם יגיעו עד בית הלקוח תוך פחות מחצי שעה.
 • מגוון מוצרים: גבוה (ציון 4): אפשר להזמין תפרחות מזנים שונים, חשיש, מיצויים מודרנים ועטי אידוי – מצד שני קיים ספק תמידי לגבי מהימנות המידע שהסוחרים מציגים בנוגע למוצרים.
 • מחיר הקנאביס: סביר (ציון 3): אמנם אפשר למצוא דילים של 20-15 ש”ח לגרם (לרוב עבור “תפזורות” או “באצים” קטנים), אך ברוב המקרים תפרחות “רגילות” יעלו לפחות 30 ש”ח ומעלה.
 • תרבות הקנאביס: סבירה (ציון 3): בחלק משעות היום קשה לצעוד בתל-אביב למשך חצי שעה מבלי להריח קנאביס באוויר. פעילי לגליזציה בעיר מקיימים לעתים אירועים שונים במטרה לקדם ולעורר מודעות לנושא, אך לא מדובר באירועי תרבות משמעותיים.

קטגוריות כלליות:

 • פנאי ואטרקציות: טוב (ציון 4): יש בעיר נופים עירוניים יפים עם חוף הים התיכון מצד אחד, ומצד שני מסעדנות, חיי לילה ובילויים טובים ומגוונים.
 • יוקר המחיה: יקר מאוד (ציון 1): העיר מדורגת כבר כמה שנים כאחת הערים היקרות ביותר בעולם.
 • שירותי תיירות: טובים (ציון 4): שפע של מלונות ודירות Air BnB, אינספור מסעדות ובתי קפה ותשתית מפותחת של מסלולי אופניים לצד תחבורה ציבורית יעילה באופן יחסי.
 • ביטחון אישי: גבוה (ציון 5): אחוז הפשיעה האלימה בעיר הוא נמוך למדי עד אפסי, בטח בהשוואה לערים גדולות אחרות בעולם.
 • מדד האנטישמיות: טוב מאוד (ציון 5): נו טוב, מגרש ביתי.

מקום 11: מונטווידאו, אורוגוואי (58 נקודות)

המדינה הלטינית הקטנה אורוגוואי, על בירתה מונטווידאו, עשתה בשנת 2013 כותרות לאחר שהפכה למדינה הריבונית הראשונה בעולם שהסדירה את שוק הקנאביס לצרכי פנאי. המודל הנוכחי של הלגליזציה באורוגוואי רלוונטי לאזרחים בלבד, אך בשנים האחרונות ישנם לא מעט גורמים פוליטיים ועסקיים המקדמים חקיקה שתאפשר גם לתיירים לרכוש קנאביס באופן חוקי. עד אז הם ייאלצו “להתארגן” בשוק השחור המשגשג במדינה.

מונטווידאו
חופי מונטווידאו
מונטווידאו
רחובות מונטווידאו

קטגוריות קנאביס:

 • מצב חוקי: לגליזציה מוגבלת (ציון 4).
 • נגישות לקנאביס: גבוהה (ציון 4): כ-30 נקודות מכירה ממשלתיות ברחבי המדינה, וכ-250 “מועדוני קנאביס” פרטיים הפועלים במתכונת המזכירה את מועדוני הקנאביס של ברצלונה – רובם המוחלט (הן של נקודות המכירה והן של מועדוני הקנאביס) מרוכזים בבירה מונטווידאו. תיירים יכולים למצוא קנאביס בקלות יחסית כמעט בכל חוף בעיר, בפאבים, מועדוני לילה ורחובות מסוימים (כגון Peatonal Sarandi).
 • מגוון מוצרים: סביר (ציון 3): אמנם ניתן למצוא תפרחות מזנים שונים, ולעתים גם סוגים שונים של חשיש ומיצויים מודרניים, אך לא מדובר במבחר גדול כפי שניתן למצוא בערים מסוימות במערב אירופה או צפון אמריקה.
 • מחיר הקנאביס: זול מאוד (ציון 5): מחיר ממוצע של גרם יעלה בשוק החוקי כ-2 דולר (מהזולים ביותר בעולם). גם בשוק השחור המחיר נמוך ביותר ועומד על כ-3.5 דולר לגרם.
 • תרבות הקנאביס: גבוהה (ציון 4): אורוגוואי מארחת מידי שנה את כנס הקנאביס הגדול ביותר באמריקה הלטינית, אקספוקנאביס (ExpoCannabis), ובשנים האחרונות גם את הכנס Cannabis Business Hub. זאת לצד כאמור מאות מועדוני קנאביס וקהילה מקומית פעילה למדי בתחום.

קטגוריות כלליות:

 • פנאי ואטרקציות: חלש (ציון 2): לעיר יש נמל יפה על האוקיינוס אך נוף עירוני בעיקר, חיי לילה בינוניים.
 • יוקר המחיה: סביר (ציון 3): המחייה במונטבידאו אמנם זולה יותר מרוב הערים המרכזיות במערב אירופה או צפון אמריקה, אך היא נחשבת לאחת הערים היקרות ביותר באמריקה הלטינית.
 • שירותי תיירות: טובים (ציון 4): יש בעיר כמות נאותה של אתרים ואטרקציות, בתי מלון ומסעדות. התחבורה הציבורית מתבססת על אוטובוסים ומוניות/אובר בלבד, אך עדיין נחשבת לנוחה ויעילה למדי.
 • ביטחון אישי: גבוה (ציון 4): מונטווידאו נחשבת לאחת הערים הבטוחות ביותר באמריקה הלטינית.
 • מדד האנטישמיות: נמוך מאוד (ציון 5): ידוע על מעט מאוד תופעות אנטישמיות בעיר.

מקום 10: כריסטיאניה, קופנהגן, דנמרק (59 נקודות)

הבסיס הצבאי הבריטי לשעבר שהפך למובלעת חצי אוטונומית בשטחה של קופנהגן, הבירה הדנית, בשם כריסטיאניה, התפרסמה בזכות הקהילה ההיפית שאכלסה אותה וסגנון החיים האלטרנטיבי שלהם, מה שזיכה אותה בכינוי “העיר החופשית”. בעקבות אירועי אלימות שהתרחשו בשנים האחרונות יש לא מעט תושבים בכריסטיאניה שמבקשים לסגור את שוק הקנאביס הפתוח שפועל ברחוב “Pusher Street”.

כריסטיאניה
דוכני קנאביס בכריסטיאניה, קופנהגן
כריסטיאניה במבט ממעוף הציפור
כריסטיאניה ממעוף הציפור

קטגוריות קנאביס:

 • מצב חוקי: לא חוקי (אי הפללה בפועל – 4).
 • רמת נגישות: גבוהה מאוד (5): בכריסטיאניה עצמה פועל כאמור שוק קנאביס פתוח עם עשרות דוכנים המציעים מוצרי קנאביס שונים.
 • מגוון מוצרים: גבוה (4): בעיקר תפרחות מזנים שונים ומגוון סוגי חשיש ומיצויים מודרניים.
 • מחיר הקנאביס: זול (4): תפרחות של זנים זולים יעלו כ-25 קרונות לגרם (כ-15 ש”ח), לעומת זנים יקרים יותר שיכולים להגיע גם ל-70 קרונות לגרם (כ-35 ש”ח). חשיש ומיצויים מודרניים יעלו בין 25 ל-60 קרונות לגרם (בין 15 ל-30 ש”ח).
 • תרבות הקנאביס: גבוהה (4): בכריסטיאניה עצמה יש קהילה אוהדת לסוגיית הקנאביס באופן כללי, ובעיר קופנהגן עצמה מתקיימים אירועים וכנסים שנתיים העוסקים בתחום כדוגמת Copenhagen Cannabis Expo ו-Symposium for Medical Cannabis.

קטגוריות כלליות:

 • אטרקציות ופנאי: טובים (4): יש הרבה אטרקציות, גנים יפים ונוף עירוני נאה. חיי לילה סבירים.
 • יוקר המחיה: יקר מאוד (1): קופנהגן נחשבת לאחת הערים היקרות ביותר באירופה.
 • שירותי תיירות: טובים מאוד (5): בעיר יש שפע של בתי מלון ברמות שונות, מסעדות, בתי קפה ותחבורה ציבורית נוחה ויעילה.
 • ביטחון אישי: גבוה (4): קופנהגן נחשבת לאחת הערים הבטוחות ביותר במערב אירופה עם אחוז נמוך יחסית של פשעים אלימים. נזכיר שכאמור בכריסטיאניה עצמה, הנחשבת אף היא לבטוחה באופן כללי, התרחשו בשנים האחרונות (וגם בחודשים האחרונים) מספר אירועי ירי ואלימות על רקע מאבק של ארגוני פשע על שליטה בשוק הקנאביס במקום.
 • מדד האנטישמיות: סביר (3): למרות שבשנים האחרונות חלה עלייה עקבית במספר אירועי האנטישמיות ופשעי השנאה כלפי יהודים המדווחים לרשויות, קופנהגן עדיין נחשבת ליעד בטוח עבור יהודים וישראלים.

מקום 9: בנגקוק, תאילנד (59 נקודות)

תאילנד הפכה בשנת 2022 למדינה הראשונה במזרח אסיה שמתירה גידול, צריכה ומכירה של קנאביס. המהלך, שהתפרש על-ידי רבים כניסיון לשקם את תחום התיירות במדינה לאחר המכה הקשה שספג במהלך תקופת הקורונה, אכן משך לא מעט תשומת לב מכלי התקשורת בעולם, לצד התעניינות גוברת בקרב חברות קנאביס ואנשי מקצוע שונים במערב אירופה, צפון אמריקה וכמובן גם מישראל. עם זאת, בגלל שלא נקבעה רגולציה ברורה, בתוך שנה הוקמו אינספור חברות גידול וחנויות בכל פינה במדינה, רובן כמובן בעיר הבירה בנגקוק, וכך הפכה תאילנד לאחד היעדים המרכזיים של חובבי הקנאביס בעולם. בעקבות חוסר הבקרה על התחום, שוקלת ממשלת תאילנד לקחת צעד אחורה ולהתחיל לקבוע רגולציה לניפוק רישיונות גידול ומכירת קנאביס באופן מסודר, אז כדאי למהר לפני שייגמר…

חנות קנאביס בבנגקוק, תאילנד
חנות קנאביס בבנגקוק, תאילנד
רחובות בנגקוק
רחובות בנגקוק

קטגוריות קנאביס:

 • מצב חוקי: לגליזציה מלאה (ציון 5).
 • נגישות לקנאביס: גבוהה מאוד (ציון 5): יותר מ-1,000 חנויות קנאביס פעילות בבנגקוק.
 • מגוון מוצרים: סביר (ציון 3): בבנגקוק יש תפרחות בשפע ממגוון זנים שונים. עם זאת, לא ניתן למצוא בשוק החוקי חשיש, מיצויים ועטי אידוי. מוצרי אדיבלס ניתן לרכוש רק במסעדות או חנויות ייעודיות.
 • מחיר הקנאביס: סביר (ציון 3): מחיר ממוצע של גרם קנאביס בבנגקוק יעלה כ-500 בהאט (כ-55 ש”ח), אם כי ניתן למצוא כמובן ביותר זול או יותר יקר.
 • תרבות הקנאביס: חלשה (ציון 3): בעקבות ההיסטוריה ארוכת השנים של חקיקה נוקשה בנוגע לקנאביס בתאילנד, אין נכון להיות תרבות קנאביס מפותחת במדינה, אך סביר להניח שבמהלך השנים הקרובות יזמים וחברים מהקהילה יתחילו להפיק כנסים עסקיים, פסטיבלים ואירועי קנאביס שונים.

קטגוריות כלליות:

 • פנאי ואטרקציות: סביר (ציון 3): לעיר יש חיי לילה מפורסמים אך נוף עירוני בעיקרו.
 • יוקר המחיה: זול (ציון 5): העיר נחשבת לאחד היעדים התיירותיים הפופולריים מהזולים ביותר בעולם.
 • שירותי תיירות: טובים מאוד (ציון 5): ניתן למצוא בעיר בתי-מלון ואכסניות בכל הרמות, שפע אטרקציות, מבחר גדול של מסעדות ובתי קפה, ותשתית יעילה של תחבורה ציבורית.  
 • ביטחון אישי: סביר (ציון 3): פשעים אלימים הם יחסית נדירים בבנגקוק. לעומת זאת ישנה תופעה של כיוסים, נוכלויות וגניבות.
 • מדד האנטישמיות: נמוך מאוד (ציון 5): ידוע על מעט מאוד תופעות אנטישמיות בעיר.

מקום 8: נגריל, ג’מייקה (59 נקודות)

עיירת החוף נגריל, שבמערב ג’מייקה, נחשבת לאחד מיעדי התיירות המפורסמים ביותר במדינה הקריבית. המקום ידוע בחופים הלבנים שלו המלאים בעצי קוקוס ובאווירה רגועה ונינוחה. לצד כל אלה מדובר באחד המקומות הסבלניים ביותר לקנאביס בג’מייקה – מלבד סוחרים שצועדים באופן קבוע על החוף ומציעים את מרכולתם, יש באזור לא מעט שדות קנאביס שבהם ניתן לעשות סיורי יום בתיאום מראש עם המקומיים.

נגריל, ג'מייקה
חופים טרופיים בנגריל, ג’מייקה

קטגוריות קנאביס:

 • מצב חוקי: אי הפללה (ציון 4).
 • נגישות לקנאביס: גבוהה מאוד (ציון 5): כמעט ואין סיכוי לבלות בנגריל מבלי שיציעו לכם גאנג’ה מקומית – בין אם מדובר בסוחרים המתהלכים על החוף או רוכלים בחנויות ודוכני הרחוב השונים. בנוסף בנגריל יש “מרפאות קנאביס” (מכונות לרוב Herb House) המציעות “קנאביס רפואי” למטופלים מכל העולם המציגים רישיון בהתאם.
 • מגוון מוצרים: גבוה (ציון 4): בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית במגוון מוצרי הקנאביס שניתן להשיג בג’מייקה בכלל ונגריל בפרט – לצד התפרחות המסורתיות, אפשר למצוא כאן גם מבחר סוגים של חשיש ומיצויים מודרניים.
 • מחיר הקנאביס: סביר (ציון 3): סוחרי רחוב יתחילו לרוב לתמחר את הקנאביס שלהם במחיר גבוה – אך הכל הוא בר מיקוח ובמרבית המקרים ניתן להתפשר איתם על מחיר של כ-10 דולר לגרם.
 • תרבות הקנאביס: גבוהה (ציון 4): בג’מייקה באופן כללי יש תרבות עשירה של קנאביס. באזורים שמסביב לנגריל פועלות עשרות חוות קנאביס שניתן כאמור לבקר אותן בתיאום מראש (אטרקציה המכונה לרוב Cannabis Tour הכוללת גם ביקורים בחנויות המציעות ג’וינטים לצד שתייה ואוכל עם קנאביס). כמו כן מידי שנה מתקיימים באי אירועים וכנסים שונים העוסקים בצמח בדוגמת CanEx Jamaica הנערך במונטגו באי (Montego Bay – כשעה וחצי נסיעה מנגריל).

קטגוריות כלליות:

 • פנאי ואטרקציות: סביר (ציון 3): בנגריל יש נופים טרופיים מהיפים בעולם עם חופים כחולים, יחד עם חיי לילה ומוזיקת רגאיי תוססת.
 • יוקר המחיה: סביר (ציון 3): רוב המחירים לא זולים כמו המזרח הרחוק או מרכז אמריקה, אך בהחלט יותר זולים מרוב הערים במערב אירופה.
 • שירותי תיירות: טובים (ציון 4): בעיירה קיימים מגוון מלונות ובתי הארחה בסגנונות שונים, לצד שפע של מסעדות, בתי קפה ואטרקציות שונות. התחבורה הציבורית בסיסית למדי אך יעילה ומספקת.
 • ביטחון אישי: גבוה (ציון 4): נגריל נחשבת לאחד המקומות הבטוחים ביותר בג’מייקה, כאשר ברוב האזורים המתויירים יש נוכחות נראית לעין של משטרה (שכאמור לא מתעסקת עם קנאביס). עם זאת כן מדווחים לפעמים מקרים של כיוסים וגניבות.
 • מדד האנטישמיות: נמוך מאוד (ציון 5): מדובר כאמור בעיירת חוף תיירותית וקטנה יחסית – מקרים של אנטישמיות כמעט ולא קיימים בנגריל.

מקום 7: ברצלונה, ספרד (59 נקודות)

הבירה הקטלונית והעיר השנייה בגודלה בספרד, ברצלונה, מפורסמת בכל העולם בסצנת הקנאביס המפותחת שלה, עם מאות מועדוני קנאביס הנמצאים בשטחה המציעים תפריט עשיר של תפרחות, חשיש ומיצויים מודרניים. כשמוסיפים לכך את הארכיטקטורה יוצאת הדופן, האווירה הרגועה ושאר האטרקציות שמבקרים בכל גיל יכולים למצוא בה, אפשר להבין כיצד היא הפכה לאחת הערים המתוירות ביותר בעולם. 

ברצלונה
ברצלונה במבט על
לה ראמבלה, הרחוב המרכזי ברצלונה
לה רמבלה, הרחוב המרכזי ברצלונה

קטגוריות קנאביס:

 • מצב חוקי: אי-הפללה גמישה מאוד (ציון 4).
 • נגישות לקנאביס: גבוהה (ציון 4): למעלה מ-200 מועדוני קנאביס פעילים בעיר, לחלק ניכר מהם ניתן להיכנס גם בתור תייר מזדמן. ברחוב המרכזי לה-רמבלה, בעיקר בשעות הערב, סביר שסוחרים יקרצו לכם בהצעה.
 • מגוון מוצרים: גבוה מאוד (ציון 5): תפרחות, חשיש, מיצויים מודרניים, מאכלים (“אדיבלס”) ועטי אידוי – את הכל ניתן למצוא במועדוני הקנאביס בברצלונה.
 • מחיר הקנאביס: יקר (ציון 2): מחיר ממוצע של גרם יעלה כ-8 אירו במועדון קנאביס (תלוי בזן ובמועדון). גרם חשיש או מיצוי מודרני יעלה בין 15 ל-50 אירו (תלוי בסוג).
 • תרבות הקנאביס: מפותחת מאוד (ציון 5): מלבד יריד ספנאביס (Spannabis) המפורסם שהינו אחד מאירועי הקנאביס הגדולים בעולם, הנערך מדי חודש מרץ כבר עשרים שנים ברציפות, ברצלונה מארחת עוד מגוון אירועי קנאביס שונים כדוגמת כנס עסקי הקנאביס הבינלאומי (International Cannabis Business Conference), כנסים המתרכזים רק ב-CBD (כמו CBD Business Fair) או כאלה שעוסקים רק בחשיש ומיצויים (DabaDoo).

קטגוריות כלליות:

 • פנאי ואטרקציות: טובים מאוד (ציון 4): חוף ים תיכון לצד אטרקציות לכל הגילאים וחיי לילה תוססים.
 • יוקר המחיה: סביר (ציון 3): למרות שמדובר באחת הערים המתויירות באירופה, יוקר המחיה בברצלונה עדיין לא גבוה יחסית להרבה ערים מרכזיות במערב אירופה.
 • שירותי תיירות: טובים מאוד (ציון 5): העיר מתחזקת מערך תחבורה ציבורית מהטובים באירופה, ויש בה שפע של בתי מלון, אכסניות, מסעדות, בתי קפה ואטרקציות שונות.
 • ביטחון אישי: גבוה (ציון 4): אמנם יש תופעה של כייסים וגנבים, אך העיר נחשבת לאחת הבטוחות באירופה עם מעט מאוד פשעים אלימים.
 • מדד האנטישמיות: סביר (ציון 3): באופן כללי אין כמות חריגה של אירועים אנטישמיים בעיר. בשנים האחרונות ישראלים ויהודים מדווחים על עלייה במתיחות לאור תמיכה בלתי מסוייגת של עיריית ברצלונה בסוגייה הפלסטינית.

מקום 6: קאסול, הודו (60 נקודות)

הכפר הירוק והפסטורלי נמצא בעמק פרוואטי שבצפון הודו, אזור הנחשב לאחד ממוקדי הגידול המרכזיים ביותר של צמח הקנאביס במדינה. קאסול הפך עם השנים לנקודת ציון מפורסמות במה שמכונה “שביל החומוס” של התרמילאים הישראלים, בין היתר בזכות האווירה הרגועה, הנוף הטבעי השובה את העין וכמובן כמויות הצ’אראס הבלתי נדלות המגיעות אליו היישר מהשדות סביב.

צ'אראס משובח בקאסול
צ’אראס משובח בקאסול
הכפר הציורי קאסול
הכפר הציורי קאסול בעמק פרווטי, צפון הודו

קטגוריות קנאביס:

 • מצב חוקי: לא חוקי על הנייר – אכיפה חלשה (ציון 3).
 • נגישות לקנאביס: גבוהה מאוד (ציון 5): כמעט כל מקומי שתפגשו ימכור לכם צ’אראס או יידע להפנות אתכם למישהו שמוכר צ’אראס.
 • מגוון מוצרים: סביר (ציון 3): אין ספק שהמוצר הנפוץ ביותר בכפר הוא צ’אראס מקומי, אך עם מעט מאמץ ניתן למצוא גם תפרחות יבשות ובשנים האחרונות החלו להופיע גם סוגים שונים של מיצויים מודרנים יותר. בנוסף יש מסורת רבת שנים של מאכלים ושתייה עם קנאביס (“Bhang”).
 • מחיר הקנאביס: זול מאוד (ציון 5): מחירי הקנאביס והצ’אראס בצפון הודו הם מהזולים ביותר בעולם. בקאסול ניתן לרכוש “טולה” (כ-10 גרם) של צ’אראס בסכום של 600 עד 1200 רופי (בין 30 ל-60 ש”ח).
 • תרבות הקנאביס: גבוהה (ציון 4): בהודו באופן כללי יש כידוע היסטוריה ומסורת ארוכת שנים של שימוש דתי וחברתי בצמח הקנאביס. ספציפית בקאסול (כמו בלא מעט מקומות אחרים בהודו) צריכת קנאביס מתרחשת באופן פומבי כמעט בכל מקום במרחב הציבורי של הכפר ומהווה חלק טבעי מהנוף המקומי.

קטגוריות כלליות:

 • פנאי ואטרקציות: חלש (ציון 2): נופים הרריים מרשימים אך חסרה סצנת בילויים ובידור מפותחת.
 • יוקר המחיה: זול מאוד (ציון 5): הודו נחשבת לאחד היעדים הזולים ביותר בעולם.
 • שירותי תיירות: סבירים (ציון 3): מדובר בכפר באזור בעל גישה מוגבלת (אין טיסה ישירה או רכבת) במדינה הנחשבת בהרבה מובנים ל”עולם שלישי” (למרות המרכזים הבריאותיים והטכנולוגיים המתקדמים הקיימים בחלק מהערים הגדולות בהודו) – ויחד עם זאת יש בכפר כמעט את כל הצרכים הבסיסיים שתייר זקוק לו: אפשרויות לינה שונות, אינטרנט זמין, מסעדות ובתי קפה.
 • ביטחון אישי: גבוה מאוד (ציון 5): אמנם באזורים מסוימים בעמק פרוואטי היו בעבר מקרים (נדירים יחסית) של תרמילאים שנשדדו ואף נרצחו או נעלמו, אולם בכפר קאסול עצמו אין כמעט אירועי פשיעה באופן כללי ופשיעה אלימה בפרט.
 • מדד האנטישמיות: נמוך מאוד (ציון 5): חלק לא קטן מהמקומיים (במיוחד אלו העוסקים בתיירות) כבר דוברים עברית ברמה כזו או אחרת ובאופן כללי מדובר באזור שמאוד חובב ישראלים.

מקום 5: אמסטרדם, הולנד (61 נקודות)

אמסטרדם היא העיר שנחשבה בירת הקנאביס הבלתי מעורערת של העולם במשך כ-50 שנה, אך נמצאת בנסיגה קלה מהתואר המכובד בעיקר במהלך העשור האחרון, בין היתר בעקבות צמצום קל במספר הקופישופס בעיר אך כמובן בעיקר בגלל שבשנים אלו קמה לה תחרות משמעותית מצד ערים במדינות אחרות שהתירו את המכירה והשימוש בקנאביס באופן ליברלי אף יותר מאמסטרדם. יחד עם זאת, אמסטרדם היא עדיין אחד היעדים המזמינים ביותר עבור חובבי קנאביס, שניתן למצוא בו את כל השפע והנוחות שעיר מודרנית יכולה להציע לתייר.

גשר מעל תעלה באמסטרדם
גשר מעל תעלה במרכז אמסטרדם
אחד ממאות קופישופס באמסטרדם
אחד ממאות קופישופס באמסטרדם

קטגוריות קנאביס:

 • מצב חוקי: לגליזציה דה-פקטו, למרות שרשמית מדובר באי-הפללה גמישה מאוד (ציון 5).
 • נגישות לקנאביס: גבוהה מאוד (ציון 5): אינספור נקודות מכירה (“קופישופס”) ברחבי העיר.
 • מגוון מוצרים: גבוה (ציון 5): ניתן למצוא תפרחות ממבחר גדול של זנים, סוגים שונים של חשיש ומיצויים לצד “אדיבל’ס” (בעיקר עוגות אבל יש גם שוקולדים, גומי וכדומה).
 • מחיר הקנאביס: יקר (ציון 2): כ-10 אירו ממוצע לגרם קנאביס (ניתן למצוא גם ב-6-7, וכמובן גם ביותר), ג’וינט מוכן יעלה בממוצע כ-7 אירו, גרם חשיש יעלה בין 5 ל-35 אירו (תלוי בסוג), חתיכת עוגה תעלה כ-10 אירו.
 • תרבות קנאביס: מפותחת (ציון 4): בעבר נהגה הולנד לארח את פסטיבל גביע הקנאביס הקלאסי של מגזין היי טיימס (The High Times Cannabis Cup), אך מסורת זו הופסקה לפני כעשור. עם זאת בהולנד עדיין פועלת קהילת קנאביס תוססת ובאמסטרדם ישנם מוסדות כגון מוזיאוני קנאביס וחשיש, חנויות למכירת זרעים וכדומה.

קטגוריות כלליות:

 • פנאי ואטרקציות: גבוה (ציון 4): בעיר ישנן שפע תעלות מים ונוף כפרי ייחודי, תרבות אוכל ומסעדנות לצד חיי לילה מפותחים.
 • יוקר המחיה: יקר (ציון 2): אמסטרדם נחשבת אמנם לזולה יותר מלונדון, וינה או קופנהאגן, אך היא עדיין אחת מערי הבירה היקרות ביותר באירופה.
 • שירותי תיירות: טובים מאוד (ציון 5): תחבורה ציבורית נוחה ויעילה, יש שפע של מלונות, מסעדות, בתי קפה ואטרקציות שונות. 
 • ביטחון אישי: גבוה מאוד (ציון 5): אמסטרדם נחשבת אחת הערים הבטוחות ביותר בעולם.
 • מדד האנטישמיות: סביר (ציון 3): באופן כללי אמסטרדם נחשבת לבטוחה עבור ישראלים ויהודים. עם זאת במהלך השנים האחרונות (עוד לפני המלחמה בעזה), היו לא מעט דיווחים של יהודים מקומיים על כך שהם נמנעים מלזהות את עצמם כיהודים במרחב הציבורי מחשש לפגיעה מילולית או פיזית.

מקום 4: לוס אנג’לס, קליפורניה, ארה”ב (62 נקודות)

לוס אנג’לס, “עיר המלאכים”, היא גם העיר המאוכלסת ביותר במדינת קליפורניה, המובילה כבר עשרות שנים בהיקף גידולי הקנאביס בארה”ב (ויש שיאמרו בעולם כולו). בנוסף קליפורניה הפכה למדינה הראשונה בארה”ב שהסדירה את תעשיית הקנאביס הרפואי (“מדיקליזציה”) עוד בשנת 1996 – מהלך שעם השנים הפך את הקנאביס לזמין כמעט לכל דורש עם “רופאי קנאביס” המוסמכים להנפיק רישיון מעכשיו לעכשיו.

לוס אנג'לס, קליפורניה
רחובות לוס אנג’לס, קליפורניה
חנות קנאביס בלוס אנג'לס, קליפורניה
חנות קנאביס בלוס אנג’לס, קליפורניה

קטגוריות קנאביס:

 • מצב חוקי: לגליזציה מלאה (ציון 5).
 • נגישות לקנאביס: גבוהה מאוד (ציון 5): קרוב ל-250 חנויות למכירת קנאביס (Dispensaries) , כאשר על-פי הערכות ישנן עוד כמה עשרות חנויות (לפחות) שפועלות ללא רישיון.
 • מגוון מוצרים: גבוה מאוד (ציון 5): מתפרחות קלאסיות, דרך סוגים שונים של חשיש, מיצויים מודרנים, מבחר עצום של “אדיבל’ס” ועד עטי אידוי – בלוס אנג’לס ניתן למצוא כמעט כל מוצר קנאביס.
 • מחיר הקנאביס: סביר (ציון 3): מחיר ממוצע של גרם יעלה כ-8 דולר בשוק החוקי. גרם חשיש או מיצוי מודרני יעלה בין 25 ל-80 דולר (תלוי בסוג).
 • תרבות קנאביס: מפותחת מאוד (ציון 5): העיר מארחת מידי שנה מספר לא מבוטל של אירועים, פסטיבלים וכנסים מקצועיים העוסקים בקנאביס – כמו למשל גביע הקנאביס של מגזין היי טיימס (The High Times Cannabis Cup), גביע האמרלד (The Emerald Cup) הנערכים בחודש מאי, כנס מצב הקנאביס (State of the Cannabis Industry Conference) הנערך באוקטובר, ועוד שפע של אירועי קנאביס שונים.

קטגוריות כלליות:

 • פנאי ואטרקציות: טובים מאוד (ציון 4): נופים של האוקיינוס השקט והרי הרוקי, מועדונים וחיי לילה תוססים. 
 • יוקר המחיה: יקר מאוד (ציון 1): ניתן למצוא אזורים בעיר עם מחירים סבירים אך באופן כללי מדובר באחת הערים היקרות בארצות הברית.
 • שירותי תיירות: טובים מאוד (ציון 5): תשתית תחבורה ציבורית מהיעילות ביותר בארה”ב, לצד שפע של מלונות, מסעדות, בתי קפה ואטרקציות שונות. 
 • ביטחון אישי: סביר (ציון 3): להוציא אזורים מסוימים בהם יש תופעות של פשעים אלימים, העיר נחשבת לבטוחה למדי ברוב הדירוגים הבינלאומיים.
 • מדד האנטישמיות: סביר (ציון 3): אחרי ניו-יורק, קליפורניה היא המדינה השנייה בארה”ב במספר אירועי האנטישמיות בשנים האחרונות. עם זאת, בעיר לוס-אנג’לס מתקיימת אוכלוסייה מגוונת מאוד מבחינה אתנית ולרוב אין בעיה להסתובב במרחב הציבורי עם סממנים יהודים או ישראלים.

מקום 3: פורטלנד, אורגון, ארה”ב (64 נקודות)

פורטלנד, העיר הגדולה ביותר במדינת אורגון, ארה”ב, שאישרה לגליזציה בשנת 2014, היא העיר עם המחיר הזול ביותר לקנאביס בארה”ב ועם מספר חנויות הקנאביס ביחס לאוכלוסייה מהגבוהות באמריקה: כ-15 חנויות על כל 100,000 תושבים. אורגון שוכנת בחוף המערבי, מצפון לקליפורניה, וכמו בקליפורניה גם בפורטלנד החל במהלך שנות השישים זרם של תת-תרבות היפית להכות שורש ואולם הנשפים הקריסטלי של העיר הפך למוקד לתרבות הפסיכדלית של העיר. בנוסף, בפורטלנד קיימת סצנת אוכל רחוב מפורסמת עם מאות דוכנים המציעים מגוון רחב של מאכלים לסגור את פינת המאנצ’יז שאחרי, שפע של “ריאות ירוקות” ופארקים פסטורליים בהם ניתן להנות מרגעים של שקט וטבע במרחב האורבני, לצד תעשייה משגשגת של מבשלות מקומיות המייצרות בירות קראפט איכותיות.

חנות קנאביס בפורטלנד, אורגון
חנות קנאביס בפורטלנד, אורגון
פורטלנד, אורגון
רחובות פורטלנד, אורגון

קטגוריות קנאביס:

 • מצב חוקי: לגליזציה מלאה (ציון 5).
 • נגישות לקנאביס: גבוהה מאוד (ציון 5): בפורטלנד פועלות למעלה מ-200 חנויות קנאביס חוקיות – במקביל לשוק שחור שעדיין קיים בעיר.
 • מגוון מוצרים: גבוה מאוד (ציון 5): ניתן למצוא תפרחות במבחר זנים, חשיש, מיצויים מודרניים, עטי אידוי ואדיבל’ס.
 • מחיר הקנאביס: זול (ציון 4): במרץ השנה מחיר הקנאביס בעיר ירד לשיא חדש של כ-4 דולר לגרם (כ-15 ש”ח). מחירי החשיש והמיצויים המודרניים נעים בין 12 ל-60 דולר (בין 45 ל-220 ש”ח לגרם).
 • תרבות הקנאביס: גבוהה מאוד (ציון 5): בפורטלנד מתקיימת תרבות קנאביס ענפה במיוחד עם אינספור אירועי קנאביס מסוגים שונים כדוגמת “גביע הקנאביס” המסורתי של מגזין היי טיימס (High Times Cannabis Cup), גביע המגדלים (Growers Cup), או הפסטיבל Hempfest.

קטגוריות כלליות:

 • פנאי ואטרקציות: סביר (ציון 3): נופים של הרי הקסקייד, סצנת פאבים ובארים טובה.
 • יוקר המחיה: יקר (ציון 2): המחיה בפורטלנד אמנם זולה יותר מערים כגון לונדון, הונג קונג או ניו-יורק – אך היא עדיין נחשבת ליקרה יחסית ומעל הממוצע של רוב הערים בארה”ב. 
 • שירותי תיירות: טובים מאוד (ציון 5): בעונות השיא (יוני עד ספטמבר) ייתכן קושי מסוים במציאת פתרונות לינה אך באופן כללי מדובר בעיר עם תשתית תיירות מודרנית ומפותחת המציעה מגוון פארקים, מסעדות, אטרקציות לגילאים שונים ותחבורה ציבורית יעילה ונוחה.
 • ביטחון אישי: סביר (ציון 3): בהשוואה לערים אחרות בארה”ב אחוז הפשיעה האלימה בפורטלנד הוא אמנם נמוך מהממוצע אך התופעה עודנה קיימת, כמו כן יש אחוז גבוה יחסית של עבירות רכוש. יחד עם זאת חשוב לציין כי ברוב האזורים בפורטלנד אין בעיה אקוטית של ביטחון אישי.
 • מדד האנטישמיות: סביר (ציון 3): פשעי השנאה ואירועי האנטישמיות המדווחים בפורטלנד נחשבים לנמוכים ביחס לערים מסוימות בארה”ב. לצערנו במהלך השנים האחרונות חלה עלייה מסוימת במספר האירועים הללו (בדומה למקומות אחרים בצפון אמריקה).

מקום 2: דנוור, קולורדו, ארה”ב (64 נקודות)

דנוור, עיר הבירה של מדינת קולורדו, שבשנת 2012 הפכה למדינה הראשונה בארה”ב שאישרה לגליזציה של קנאביס לצרכי פנאי בארה”ב. לצד תרבות קנאביס מפותחת, העיר דנוור נחשבת ליעד פופולארי עבור חובבי סקי וספורט חורף בזכות רכס הרי הרוקי השוכן לצידה. גם לעצלנים שבינינו מומלץ לעבור שם ולהנות משמורות הטבע באזור והנוף המקומי עוצר הנשימה. כמו כן, בדומה לפורטלנד, גם בדנוור פועלת סצנת בירות מפורסמת המציעה סיורים תיירותיים במבשלות בירה מקומיות ואירועים שנתיים החוגגים את המשקה המפורסם.

חנות קנאביס בדנבר, קולורדו
אחת מהמוני חנויות קנאביס בדנוור, קולורדו
דנבר, קולורדו
דנוור, קולורדו

קטגוריות קנאביס:

 • מצב חוקי: לגליזציה מלאה (ציון 5).
 • נגישות לקנאביס: גבוהה מאוד (ציון 5): בעיר פועלות למעלה מ-250 חנויות קנאביס חוקיות (לצד עוד כ-200 חנויות “קנאביס רפואי”), כל זה לצד שוק שחור שלמעשה עדיין קיים בעיר.
 • מגוון מוצרים: גבוה מאוד (ציון 5): מדובר כאמור באחת מתעשיות הקנאביס החוקיות הוותיקות ביותר בארה”ב וככזו ניתן למצוא בה כמעט כל מוצר קנאביס – מתפרחות במבחר זנים, דרך חשיש, מיצויים מודרניים, עטי אידוי ואדיבל’ס.
 • מחיר הקנאביס: זול (ציון 4): מחיר ממוצע של גרם קנאביס יעל כ-8.5 דולר (כ-30 ש”ח) – אולם בפועל יש אינספור תפרחות ברמה טובה שנמכרות בכ-4 דולר (כ-15 ש”ח) לגרם ואף פחות. גרם של חשיש או מיצוי מודרני יעלה בין 10 ל-50 דולר (בין 37 ל-ל-180 ש”ח).
 • תרבות הקנאביס: גבוהה מאוד (ציון 5): הלגליזציה ההיסטורית בקולורדו לא התרחשה בחלל ריק: יש במדינה קהילה פעילה מאוד סביב קידום הנושא, ובדנוור עצמה ניתן למצוא מלבד את אחד ממצעדי ה-20 לאפריל המפורסמים ביותר בארה”ב, גם לא מעט ירידים וכנסים עסקיים כדוגמת Cannabis Marketing Summit הנערך מידי חודש יוני או הפסטיבל Mile High 420 Festival.

קטגוריות כלליות:

 • פנאי ואטרקציות: סביר (ציון 3): הרי הרוקי המרשימים בקרבת מקום, סצנת בארים ומועדונים טובה.
 • יוקר המחיה: יקר (ציון 2): דנבר נחשבת לאחת הערים היקרות בארה”ב.
 • שירותי תיירות: טובים מאוד (ציון 5): ענף התיירות הינו חלק חשוב בכלכלת העיר וכפועל יוצא מכך קיימים בדנוור מגוון מלונות ובתי הארחה, מסעדות, בתי קפה ואטרקציות לצד תחבורה ציבורית יעילה ומפותחת.
 • ביטחון אישי: סביר (ציון 3): בדנוור יש נתונים בעייתים בפשעים אלימים מסוימים (כדוגמת רצח או אונס) עם ממוצע גבוה (ולעתים כפול) מהממוצע הלאומי בארה”ב. עם זאת מדובר בעיר גדולה שבאופן טבעי יש בה אזורים בעייתיים יותר ובעייתיים פחות.
 • מדד האנטישמיות: סביר (ציון 3): מספר האירועים האנטישמיים בקולורדו נחשב לממוצע ביחס למדינות אחרות בארה”ב עם עלייה מסוימת במהלך השנים האחרונות.

מקום 1: ונקובר, קנדה (69 נקודות)

למקום הראשון ברשימה המכובדת הגיעה ונקובר, העיר הגדולה ביותר במחוז קולומביה הבריטית (“בריטיש קולומביה”) בקנדה – מחוז הנחשב כבר כמה עשורים ל”בירת הקנאביס” של קנדה וקיבל כמובן “בוסט” לאחר שקנדה אישרה לגליזציה של קנאביס בשנת 2018. תרבות הקנאביס בוונקובר התפתחה בין היתר בזכות האקלים הנוח השורר באזור לגידול הצמח והקהילה ההיפית המקומית שנהגה לטפח במחוז זני קנאביס שונים שהתפרסמו ברחבי העולם (המונח BC Bud למשל מתייחס לתפרחת שמקורה בקולומביה הבריטית). לצד תעשיית הקנאביס העשירה של ונקובר, העיר גם נחשבת לאחת הערים הכי רב תרבותיות בצפון אמריקה, כאשר יותר מ-40% מהאוכלוסייה הם למעשה מהגרים, מה שמבטיח מגוון עצום של סגנונות קולינריים, לצד פסטיבלים, חגים ואירועים שונים המעניקים טעימה יוצאת דופן מתרבויות שונות ברחבי העולם.

חנות קנאביס בוונקובר, קנדה
חנות קנאביס בוונקובר, קנדה
אירוע 420 ב-20 באפריל בוונקובר, קנדה
אירוע 420 ב-20 באפריל בוונקובר, קנדה
ונקובר, קנדה, במבט על
ונקובר, קנדה, במבט על

קטגוריות קנאביס:

 • מצב חוקי: לגליזציה מלאה (ציון 5).
 • נגישות לקנאביס: גבוהה מאוד (ציון 5): בונקובר פועלות כ-130 חנויות קנאביס.
 • מגוון מוצרים: גבוה מאוד (ציון 5): ניתן למצוא את כל סוגי מוצרי הקנאביס במקום: מתפרחות ועטי אידוי ועד חשיש, מיצויים מודרנים ואדיבל’ס.
 • מחיר הקנאביס: זול מאוד (ציון 5): המחיר משתנה מאוד בהתאם לזן – תפרחות של זנים זולים יעלו כ-3 דולר קנדי לגרם (כ-8 ש”ח), לעומת זנים יקרים יותר שיכולים להגיע גם ל-10 דולר קנדי לגרם (כ-28 ש”ח). חשיש ומיצויים מודרניים יעלו בין 15 ל-75 דולר קנדי (בין 40 ל-200 ש”ח).
 • תרבות הקנאביס: גבוהה מאוד (ציון 5): למחוז קולומביה הבריטית באופן כללי יש כאמור מסורת בת עשרות שנים של תרבות קנאביס מפותחת. בעיר ונקובר עצמה מלבד פסטיבל ה-4/20 אשר נחגג בעיר מידי שנה באופן מוחצן וחגיגי, מתקיימים גם אירועים שונים הקשורים לצמח כדוגמת היריד Lift & Co Expo, או הפסטיבל High Ground Cannabis Cup שנערך באי ונקובר (מרחק כ-3 שעות נסיעה מהעיר עצמה).

קטגוריות כלליות:

 • פנאי ואטרקציות: טובים מאוד (5): נופים מרשימים של הרי הרוקי הקנדיים והאוקיינוס השקט, בנוסף לאפשרויות בילוי ובידור רבות.
 • יוקר המחיה: יקר (ציון 2): ונקובר נחשבת לאחת הערים היקרות ביותר בקנדה. המחירים בעיר יהיו ברוב המקרים זולים יותר ממרבית הערים המרכזיות במערב אירופה – אולם עדיין יקרים ביחס למקומות מסוימים במזרח היבשת, דרום אמריקה או המזרח הרחוק.
 • שירותי תיירות: טובים מאוד (ציון 5): מלבד התחבורה הציבורית בעיר הנחשבת ליעילה ונוחה במיוחד הכוללת רכבת תחתית, רכבת פרברים, מערך אוטובוסים ומוניות לצד תשתית רחבה של מסלולי אופניים. יש בונקובר מגוון פתרונות לינה, מסעדות ואתרי בילוי שונים. 
 • ביטחון אישי: גבוה (ציון 4): בוונקובר יש אחוז נמוך של פשעים אלימים, כאשר גם תופעות של גניבה וכיוס נחשבות ללא שכיחות, בטח ביחס לערים מרכזיות אחרות בעולם.
 • מדד האנטישמיות: סביר (ציון 3): מקרים של אנטישמיות ופשעי שנאה כלפי יהודים וישראלים נחשבים לנדירים בעיר אך למרבה הצער במהלך השנים האחרונות ישנה עלייה מסוימת בתופעה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר