מחקר ישראלי: קנאביס מפחית תסמינים של דמנציה

מחקר ישראלי חדש מראה כי טיפול בשמן קנאביס מסייע לחולי דמנציה, וגורם לירידה של 72% בחומרת הסימפטומים של המחלה. בנוסף, אצל כל המטופלים נרשמה ירידה ממוצעת של 13% בחומרת המצב הרפואי הכללי.

מחקר ישראלי שנערך במרכז לבריאות הנפש ‘אברבנאל’ על ידי חוקרים מאוניברסיטת תל אביב ופורסם בשבוע שעבר (ג’), מראה כי קנאביס מסייע בצמצום ומניעת סימפטומים של דמנציה (שיטיון, או בשם החדש: קהיון) ועוזר לשפר את מצבם הרפואי של המטופלים.

לא רק לאלצהיימר – קנאביס לטיפול בדמנציה

דמנציה הינה מחלה חשוכת מרפא הגורמת להתדרדרות קוגניטיבית, המתבטאת בשיטיון, פגיעה בזיכרון ועוד, הדומה מאד למחלת האלצהיימר המוכרת יותר.

מחקרים קודמים בתחום הראו כי קנאביס מסייע במניעת התפתחות מחלת האלצהיימר ויכול אף לתקן סימפטומים של המחלה.

בהתבסס על מחקרים אלו, ערך צוות החוקרים הישראלי בראשותו של ד”ר אסף שלף ובשותפות של המחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן, את המחקר הנוכחי.

ירידה של 72% בסימפטומים

תוצאות המחקר הנוכחי שנערך בהיקף קטן של 11 חולים בלבד, מראות כי הטיפול בשמן קנאביס המכיל THC עורר אצל כל החולים (מלבד אחד שנשר מהמחקר) תגובות חיוביות ביותר.

בממוצע, אצל כל הנבדקים חלה ירידה של 13% בחומרת המצב הרפואי הכללי (CGI) וכן ירידה של 72% בסיפטומים ההתנהגותיים והפיזיולוגיים של המחלה (BPSD).

7 טיפים לגידול פרחים ברמה מקצועית
תוצאות המחקר מראות: ירידה של 72% בסימפטומים אצל חולי דמנציה

לדבריהם של החוקרים, הסימפטומים העיקריים של המחלה עליהם מקל הקנאביס הם אשליות, אגרסיות גבוהות, אי יציבות נפשית, אפתיה והפרעות שינה.

ירידה כה משמעותית בסימפטומים השונים של המחלה, ביחד עם ממצאי העבר לגבי יכולתו של הקנאביס לתקן את הנזקים שכבר נעשו לגוף על ידי המחלה, משמעותה כי קנאביס רפואי עשוי להוות בעתיד טיפול רשמי למחלה. עם זאת, במחקר הנוכחי נבדקה השפעתו של שמן הקנאביס במקביל לצריכת התרופות הרגילה ולא בלעדיה.

“הוספת שמן קנאביס לטיפול הסטנדרטי הניתן לחולים במחלה הוא בטיחותי, ומראה תוצאות מבטיחות,” ציינו החוקרים בשלב המסקנות. נכון לכעת לא דווח על תכנון למחקר עוקב.

סגולותיו של הקנאביס בטיפול במחלות האלצהיימר והדמנציה, התוקפות בעיקר אנשים מבוגרים וקשישים, היא עוד אחת מהסיבות מדוע טיפול בקנאביס רפואי מועיל מאד לבני הגיל השלישי.

ראו עוד:
חדש: קנאביס בהתאמה אישית למוח
פורסם מספר המתים ממריחואנה וסמים בארה”ב
חשיש לקשיש: 5 דברים שכדאי לדעת על קנאביס בגיל הזהב

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר