מחקר חדש: 11% פחות הרוגים בכביש במדינות קנאביס רפואי

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת קולומביה, ובחן נתוני תאונות דרכים של 30 שנים, מצא שבמדינות בהן אישרו שימוש בקנאביס רפואי נמצאו בממוצע 11% פחות הרוגים בתאונות דרכים.

מספר המתים בתאונות דרכים ירד בממוצע ב-11% במדינות ארה”ב בהן הותר השימוש במריחואנה רפואית (28 מדינות עשו זאת מאז הראשונה, קליפורניה, ב-1996), כך על פי מחקר חדש שבחן נתונים של 1.2 מיליון תאונות דרכים שהתרחשו במהלך 30 שנים: בין 1985 ל-2014.

הירידה במספר ההרוגים בתאונות הדרכים היתה בולטת במיוחד בקרב גילאי 25-44. קבוצת גיל זו היא הגדולה ביותר מבחינת מספר מקבלי הרשיונות לקנאביס רפואי ובה נמצאה ירידה של 12% במספר ההרוגים בתאונות דרכים בשנים אלו.

“במקום לראות עלייה במספר ההרוגים, ראינו דווקא ירידה בנתונים, מה שהיה מפתיע לגמרי,” אומר ג’וליאן סנטאלה-טנוריו, מנהל המחקר (שפורסם בירחון האמריקני לבריאות הציבור) ודוקטורנט בבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת קולומביה.

למרות הפתעתם של החוקרים מדובר בנתונים שדומים להם כבר פורסמו לא אחת, גם בשנת 2011 וגם בשנת 2013 וכך גם במחקר ישראלי שפורסם ב-2015.

“במדינות עם מריחואנה רפואית ישנן פחות תאונות דרכים קטלניות מבמדינות ללא מריחואנה רפואית,” נכתב בסיכום תוצאות המחקר. “חוקי מריחואנה רפואית מתקשרים ישירות עם ירידה מיידית במספר ההרוגים בתאונות דרכים הן בקבוצת גיל 15 עד 24 והן בקבוצת גיל 25 עד 44.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר