גאנה אישרה הקמת ענף קנאביס רפואי

מדינה אפריקנית נוספת מצטרפת למהפכת הקנאביס הגלובאלית. אתמול אישר הפרלמנט של גאנה את הצעת החוק שתאפשר הקמת ענף קנאביס רפואי וייצור ומסחר של CBD.

מדינה נוספת באפריקה, גאנה, מאשרת הקמת ענף קנאביס חוקי, בינתיים למטרות רפואה, תעשייה ומסחר בלבד – כלומר קנאביס רפואי ו”המפ”, ולא לגליזציה מלאה של קנאביס לשימוש פנאי.

בכך מצטרפת גאנה לשורת מדינות אחרות באפריקה שעושות בשנים האחרונות צעדים משמעותיים להקלה בחוקי הקנאביס, למשל דרום אפריקה, לסוטו, זמביה, זימבבואה, אוגנדה ועוד. בחודש שעבר עשתה זאת מדינת מלאווי.

אתמול (שישי) אישר הפרלמנט של גאנה את הצעת החוק להקמת רשות לבקרה על סמים (NACOB) שתהיה אחראית על הסדרת השוק החדש. ההחלטה באה לאחר מחאה ציבורית שקראה לא להתייחס לשימוש בקנאביס במישור הפלילי.

לבד מהשימוש הרפואי בקנאביס יוכל מעתה שר הפנים של גאנה לנפק רשיונות לגידול המפ (Hemp), כלומר קנאביס המכיל 0.3% THC ומטה המיועד לייצור תעשייתי של סיבים ונייר וכן לשימוש במולקולה CBD.

גאנה היא המדינה המערבית ביותר באפריקה שמאשרת הקמת ענף קנאביס חוקי והיא אחת המדינות האפריקאיות הבודדות שמתקיימת בהן דמוקרטיה מלאה – עובדה שעשויה לשפר את סיכוייה להיות מקור אמין לייצוא קנאביס לאירופה.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט