טוען...

טיפול עצמי: חולים מייצרים שמן ריק סימפסון בבית

חולים אונקולוגיים בארץ, בעלי אישור לקנאביס רפואי, משלבים או מחליפים את הטיפול הקונבנציונלי בטיפול בשמן קנאביס על פי המתכון הקפדני של ריק סימפסון (RSO). בשנה האחרונה אף נפתחה קבוצת פייסבוק ישראלית, בה נחשפים החולים למידע, טיפים וסיפורי הצלחה מרגשים.

קנאביס כנראה מרפא סרטן, וזו בטח לא הפעם הראשונה שאתם שומעים את זה, וגם לא האחרונה. בשנים האחרונות אנו נחשפים לתוצאות מבטיחות במחקרים רבים, וכן לעדויות של חולים שהחליטו “להשתתף בניסוי” ולהחליף או לשלב את הטיפולים הקונבנציונליים עם שמן קנאביס רפואי.

המונח שמן קנאביס ככלל מתייחס למגוון רחב של שמנים המופקים מצמח הקנאביס, כמו שמן בישול להכנת מאכלים שונים, שמנים למריחה על העור ושמן המפ. אך לטיפול בגידולים סרטניים נעשה שימוש בשמן בריכוז גבוה הנקרא שמן ריק סימפסון (RSO) – שמן העשוי לרוב מזני אינדיקה, שיכול להגיע גם לריכוז של 90% THC.

ריק סימפסון - ניצח את הסרטן בעזרת שמן קנאביס שרקח
ריק סימפסון עם שמן RSO

בשנת 2013 הודו רופאים מומחים לראשונה כי לשמן RSO ישנן יכולות ריפוי וכי שימוש בכמויות גדולות עשוי להקטין משמעותית תאים נגועים בסרטן. חשוב לציין כי לשמן טרם נמצאו תופעות לוואי חריגות מלבד כמובן ההשפעה הפסיכואקטיבית המוכרת של ה-THC, שעשויה להיות עוצמתית למדי במקרה זה, לצד סחרחורת, רצון לישון ומחשבות עמוקות – בוודאי לא מקרים של אשפוז עד גרימת מוות להם גורמות תרופות המרשם המוכרות.

שמן כחול לבן – רק בהכנה ביתית

לאחר שנחשפו סיפורי הצלחה רבים ומופלאים, הפך השמן לתופעה גלובלית, וסחף אחריו חולים אונקולוגיים רבים שעברו לטיפול האלטרנטיבי והיעיל.

מטופלי קנאביס רפואי בישראל יכלו בעבר להשיג את השמן ישירות מספקיות הקנאביס הרפואי שלהם, אך כיום משרד הבריאות אוסר על הפקתו לחולים. איסור זה ניתן בעיקר מכיוון שהשמן מכיל כמויות גבוהות מאוד של THC ובמשרד הבריאות חוששים מזליגה של התרופה לשוק החופשי.

הכנת שמן ריק סימפסון

תחת האיסור המוטל על הספקיות, חולים ישראלים המעוניינים בטיפול, נאלצים RSO להכין את השמן בעצמם.

בכדי לסייע לציבור החולים, נפתחה בשנה האחרונה קבוצת הפייסבוק ‘שמן ריק סימפסון ישראל‘ המורכבת ממטופלים רפואיים, הפועלים יחד לשיתוף ידע, סיוע והדרכה גם לאופן השימוש הנכון בשמן.

בניית מאגר העדויות בישראל

כחלק מפעילותה, אוספת קבוצת המטופלים הישראלית עדויות וסיפורים אישים המתעדים את השפעות השמן, ונראה כי גם בישראל הופכים סיפורי ההצלחה לנפוצים יותר ויותר.

“לפני השמן הוא היה קם כל בוקר בוכה, אך לאחר תקופה עם השמן הוא חייך והיו זמנים שהוא אפילו לא זכר שהוא חולה,” מספרת לנו אחת מחברות הקבוצה, בת לחולה שנפטר לאחרונה, “הטיפול סייע לשפר את שארית ימיו והעניק לנו הזדמנות להיפרד. חד משמעית, כל זה לא היה מתאפשר ללא שמן הקנאביס”.

הכנת שמן ריק סימפסון

חברת קבוצה נוספת מספרת כי בעלה החל טיפול בשמן RSO לאחר שהגידול במוחו הפך משפיר לממאיר ביותר, ולאחר כחודש וחצי של טיפול הוא ביצע בדיקת MRI נוספת שהראתה כי “הגידול התכווץ פלאים”.

ככל שיותר חולים יכירו את סגולות שמן ריק סימפסון, נזכה לשמוע ולצבור יותר עדויות וסיפורי הצלחה מרגשים, במטרה להעלות את המודעות הציבורית לטיפול במחלה הקשה, ולהנגיש אותו לציבור החולים הזקוקים לו.

ראו עוד:
חוקרים מוכיחים שוב: קנאביס מרפא סרטן
מריחואנה רפואית – שמן הפלא של ריק סימפסון
חולה סרטן קיבל 18 חודשים לחיות: “הקנאביס ריפא אותי”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר