מגלגל...

שלל מפורסמים יוצאים נגד עליית מחירי העראק בקליפ חדש – אף מילה על מחירי החשיש

כבר למעלה מחודש שאני מתאפקת מלכתוב את הדברים האלו, אבל הקליפ החדש והאידיוטי שמציף את הרשת ובו נראים שלל מפורסמים מתבכיינים על כך שבקבוק עראק עולה 60 שקלים, גירה לי את בלוטות הזעם

מאת:שירן גונן

לא רציתי לכתוב את הדברים הללו מכמה סיבות עיקריות:

1. דברים דומים פורסמו כאן (מומלץ) בדיוק בשנה שעברה בעקבות סיפור זהה לחלוטין. אבל נראה שהאלכוהול עושה היטב את מה שהוא אמור לעשות ושורף את תאי המוח של צרכניו עד כדי כך שהם שוכחים מה קרה לפני פחות משנה. אל דאגה, עוד חודש הם ישכחו גם את עניין העראק.

2. מילים כמו אלו שאני כותבת כאן עלולות לגרום לזעם מסויים בקרב השתיינים, גם בגלל שהם נוטים להיות מעט מגוננים על התחביב המזיק שלהם, גם בגלל שהאלכוהול גורם לזעם וגם בגלל שיש שיאמרו ש”אין מקום למלחמה בין צרכני הקנאביס לצרכני האלכוהול”, משפט שבהחלט הייתי מסכימה איתו אילו צרכני האלכוהול לא היו כל כך פאתט.

3. למה לתת עוד תשומת לב לקליפ כל כך גרוע…

ובכל זאת…

בקליפ חדש של להקת “שממל” (גם אני לא שמעתי עליהם, אל תרגישו לא נוח), שהפך ללהיט ויראלי של ממש בתוך שעות ספורות מרגע פרסומו ובו מופיעים “מיטב” סלבריטאי האומה, מוצג באופן האמיתי ביותר פרצופו של הישראלי השתיין שדבר לא מעניין אותו מלבד כוס העראק שלו בסוף היום.

“אני הרזה הקטן, לא מתלונן אף פעם, מוריד את הראש כשמעלים את המעמ, לא נהיה מרוגז כשגונבים לי את הגז, עובר לגור בארגז,” מתחיל השיר ומשקף בדיוק את אחד החוליים הגדולים בחברה הישראלית – האפאטיות המוחלטת למה שקורה מסביב.

אך מה השתיין הישראלי לא מוכן שיקרה? כמובן – הוא לא מוכן שיגעו לו בסם שלו. הסם שבלעדיו הוא לא יכול לרקוד במסיבה, זה שבלעדיו הוא לא יכול להעביר ארוחת שישי עם ההורים וזה שבלעדיו הוא כנראה לעולם לא יעיז להתחיל עם ההיא שקורצת לו כבר חצי שעה ואולי גם לא יביא ילדים לעולם.

סחים נגד סחים
סחים: “אל תעשו אותנו סחים”

שלל מפורסמים, זמרים וסלבריטאים לעת מצוא, התכנסו יחדיו כדי להפיק את מה שניתן להגדיר כבר עכשיו כשיר הסאחי של השנה.

גורי אלפי, אבי גרייניק, שרון טייכר, לירון לב, תומר שרון ועוד כמה חברים, התגייסו במלוא המרץ לטובת הקמפיין החשוב שקורא להתנגד להעלאת המחיר של בקבוק ליטר עראק למחיר של 60 ש”ח. לא לקמפיין להוזלת מחירי הדיור, לא לקמפיין להורדת משכורתם של חברי הכנסת, לא לקמפיין עזרה לניצולי השואה ואפילו לא לקמפיין המחאה של החולים המסורבים מלקבל קנאביס רפואי ויושבים קרוב לחודשיים על המדרכה מחוץ לביתה של שרת הבריאות גרמן. לא, הם התגייסו למען קמפיין נגד העלאת מחיר בקבוק עראק מ-40 ש”ח ל-60 ש”ח.

“תקחו לנו הכל, רק אל תגעו לנו בעראק,” הם ממשיכים ומאיימים: “אם אתם רוצים לשרוד, תתנו לשתות אינעל רבאק. אם תעשו אותנו סחים נעשה אתכם מובארק”.

הנה הבזיון לפניכם:

זה נשמע לנו כמו ‘אוי אוי אוי’…

מחאה אמיתית וכנה, לא? בכל זאת, 20 ש”ח ויותר תוספת על כל בקבוק עראק זה באמת טירוף מוחלט. זה שכמה פירורי חשיש עולים מאה שקל, זה לא נורא. זה שאנשים נכנסים לכלא בגלל שהם אוהבים לשבת בבית עם ג’וינט ולהירגע מול איזה סרט טוב זה שטויות. זה שהחברה שלנו – הגם ככה אלימה ואגרסיבית – הופכת להיות עוד יותר אלימה ואגרסיבית בזכות הסם ההו-כה-נפלא שלכם, זה שטויות. בטח לעומת 20 שקל לבקבוק.

איפה כל אותם סלבריטאים ששרו על שאכטות לאורך חצי קריירה ומתחבאים כשאנחנו פונים אליהם כדי שיביעו תמיכה במאבק הלגליזציה? איפה כל אותם “מפורסמים” שנתפסים עם בוף חשיש בבית ומתחילים לגמגם מול המצלמה בפריים טיים? איפה אלה שבנו קריירה על תדמית הסטלן, אבל לא מעיזים לצאת מהארון הירוק ולעמוד לצד קורבנות פשעי ההפללה למרות שנתפסו מגדלים “עציץ קטן לחבר” בבית?

הם מ-פ-ח-ד-י-ם

האמת היא שהם מפחדים. אף אחד מהם לא רוצה שתידבק בו תדמית ה”סטלן”, אף אחד לא רוצה שיחשבו שהוא “מסומם” וכולם כאחד משתפים פעולה עם השקר הגלוי וממשיכים לעודד צריכת אלכוהול ולפחד מצריכת פרחים.

בניגוד לאמנים ומובילי דעת קהל בארה”ב, כולל נשיאים, פוליטיקאים, שופטים ושאר אישי ציבור, שמעיזים להגיד בפה מלא שהם עישנו/מעשנים/בעד לגליזציה, בישראל השמרנית כולם מפחדים.

אז אנחנו נמשיך לצעוק שהמלך הוא עירום והציבור ימשיך לאכול את השקרים שמוכתבים לו בתקשורת והסלבריטאים בשקל ימשיכו לעשות את מה שצריך כדי להופיע ב”פנאי פלוס” או איזה מגזין אחר של סחים. שם הכסף, אתם יודעים.

או כמו שלהקה אחרת, קצת יותר רצינית, אמרה בעבר: “אוי האירוניה…”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר