רופאים מאשרים לראשונה: שמן הקנאביס של ריק סימפסון נלחם בסרטן

צעירה בת 17 מאונטריו, קנדה, שחלתה בלוקמיה (סרטן הדם), הראתה סימני החלמה משמעותיים ביותר לאחר שהחליפה את הטיפול בכימותרפיה לטיפול בשמן הקנאביס המפורסם של ריק סימפסון. לראשונה אישרו את הממצאים גם רופאים מומחים.

שימוש בכמויות עצומות של מיצוי שמן קנאביס מרוכז במיוחד, אשר הופק על פי המתכון המפורסם של ריק סימפסון, הקטין משמעותית את התאים הנגועים בלוקמיה. ד”ר ידווינדר סינג וד”ר צ’מנדיפ באלי, רופאים מאונטריו, קנדה, דיווחו על הממצאים בחודש שעבר.

“על אף שאין סטנדרטיזציה של השמן כתרופה, המנות שקיבלה הצעירה יצרו תגובה בעלת פוטנציאל מציל חיים וגרמה לירידה חדה בתאי הדם הסרטניים,” דיווחו הרופאים.

המטופלת, אשר בגיל 14 אובחנה כסובלת מלוקמיה קשה ביותר, זנחה טיפול של 34 חודשים בכימותרפיה שכלל ניתוחים והקרנות רבות שלא הביאו תועלת כלשהי ועברה לטיפול בכמויות עצומות של קנאביס מרוכז במיוחד, לאחר שמשפחתה נחשפה לסיפור שמן הקנאביס של ריק סימפסון.

ירידה בתאי הדם הסרטניים בטיפול בזן קנאביס חזק
ירידה בתאי הדם הסרטניים בטיפול בזן קנאביס חזק בימים 0-15

על אף שהמטופלת מתה 11 שבועות לאחר תחילת הטיפול בקנאביס, סיבת מותה היתה דימום פנימי קשה במיוחד – תופעת לוואי נפוצה של טיפול כימותרפי והקרנות.

עם זאת, לאחר שהחלה בטיפול בקנאביס, הרופאים דיווחו כי המטופלת לא סבלה מתופעות לוואי כמעט בכלל, והפכה בריאה מספיק כדי לחזור לביתה לאחר שהייה ממושכת במרכז הטיפולים.

“יש לציין כי הטיפול בקנבינואידים לא גרם לכל תופעות לוואי רעילות מלבד השפעות פסיכוסומטיות ולשיפור בחיוניותה של המטופלת,” כתבו הרופאים. “זאת בזמן שטיפול הכימותרפיה המתקדם ביותר שקיים היום נכשל מלהתמודד עם התפתחות הגידול הסרטני וגרם לתופעות לוואי הרסניות אשר גרמו בסופו של דבר למותה של המטופלת.”

למרות שהעדויות הרפואיות הרשמיות על יתרונות הטיפול בקנאביס כנוגד סרטן הן די נדירות, הרופאים ציינו כי ישנו שפע רב של מחקרים טרום קליניים אשר תומכים בפוטנציאל רכיבי הקנאביס לטיפול במגוון סוגי סרטן, כולל לוקמיה.

ירידה בתאי הדם הסרטניים בטיפול בשמן קנאביס
ירידה בתאי הדם הסרטניים בטיפול בשמן קנאביס בימים 69-78

בנוסף, גם המחקרים הקודמים וגם מקרה מבחן זה מראים כי הטיפול בקנאביס הוא תלוי-כמות – כלומר שככל שמנות הקנבינואידים גבוהות יותר, כך הפעילות האנטי-סרטנית היא חזקה יותר.

למרבה הצער, על אף ההבטחות, ההתקדמות במחקרי הקנאביס לטיפול בסרטן בבני אדם היא איטית למדי.

“אין צורך להכביר במילים לגבי המחסור החמור במחקר הקנאביס כטיפול בסרטן,” כתבו. “אבחון מעבדתי הוא הליך קריטי ביותר בכדי להבין לעומק את המאפיינים והכמויות של זני הקנאביס השונים אשר הינם בעלי פוטנציאל השפעה אנטי-סרטנית.”

עוד ציינו הרופאים כי הטיפול בקנאביס הוא בטוח יותר ורעיל הרבה פחות מהטיפולים המקובלים בסרטן היום. “זה בהחלט מפתה להניח שבעזרת גיבוי רפואי ומחקרי מלא ניתן להשיג תוצאות טובות אף יותר בעתיד,” אמרו.

ראו גם: לראשונה בטלוויזיה: קנאביס מרפא סרטן
ראו גם: חוקרים מוכיחים שוב: קנאביס מרפא סרטן

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר