קנאביס רפואי במקום ריטלין לסובלים מהפרעות קשב וריכוז

“מריחואנה הינה תרופה עדיפה יותר לטיפול בהפרעות קשב וריכוז”. כך מסכמת רופאת הילדים קלאודיה ג’נסן.

לאחרונה פרסמה ד”ר ג’נסן את מסקנותיה ממחקר שערכה במסגרת עבודתה באוניברסיטת USC, מחקר הנוגע להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז (ADD/ADHD).

“אנו מסממים את ילדינו”

“מדוע הורים מוכנים לתת לילדיהם כדורים כימיים מסוכנים ויקרים עם תופעות לוואי ידועות, כאשר ניתן לחילופין לצאת לגינה, לקטוף פרח ולשים בכוס התה?”, העידה דר’ ג’נסון, במהלך דיון בועדה בבית הנבחרים האמריקני, בחודש אפריל השנה.

במחקר הנוגע להשפעת קנבינואידים על בני נוער הסובלים מהפרעות קשב וריכוז באוניברסיטת דרום קליפורניה (USC), נמצא כי קנאביס עוזר להרגיע את בני הנוער ולהפחית מהסימפטומים הנילווים להפרעת הקשב והריכוז. כמו-כן, טוענת דר’ ג’נסן, הקנאביס מווסת מצבי רוח ועוזר למיקוד אצל מי שסובלים מהפרעות ADD ו-ADHD.

ברירת המחדל לטיפול

דוקטור קלאודיה ג'נסן
דוקטור קלאודיה ג'נסן

דוקטור ג’נסן עבדה בין השאר עם משפחה שנתנה לבנם בן ה-15 כל סם ותרופה קונבנציונאלית שניתן להעלות על הדעת, בנסיונות לעזור לבן לתפקד כרגיל ולהנות מאורח חיים נורמטיבי. בהגיעו לגיל 13, וכנראה עקב שילוב בין הפרעת הקשב לשימוש תכוף בתרופות, הפך הבן להיות תלמיד אלים ומפריע לסביבתו. דר’ ג’נסן איבחנה אותו כסובל מ-ADHD והחלה לעבוד איתו בעזרת טיפול נסיוני עם קנאביס רפואי.

הילד צרך את הקנאביס באמצעות בליעה, בשילוב עם המזון היום-יומי ועם חטיפים וממתקים, ובעקבות הטיפול חזר ללימודים סדירים ופעילות תקינה כמו כל בן עשרה אחר.

“קנבינואידים – החומרים הפעילים בצמח הקנאביס – הם החלופה הטובה ביותר לטיפול בהפרעות אלו.” סיכמה דר’ ג’נסן את סקירתה.

ראו עוד: מחקר קליני מצא קנאביס יעיל יותר מריטלין לטיפול בהפרעות קשב וריכוז

לא כולם מסכימים

אבל לא כולם מסכימים עם הרעיון של ג’נסן לחלק מריחואנה לתלמידים עם בעיות נוירולוגיות וחבר הנהלת הוועדה שבה הציגה ג’נסן את דבריה אמר: “אני מאמין באמת ובתמים כי דר’ ג’נסן רוצה לעזור למטופליה כאשר היא ממליצה בתום לב על מריחואנה כפתרון לתחלואיהם, אך בפועל אין שום ביסוס מדעי אמיתי לדברים שלה והיא לא הציגה אפילו הוכחה חותכת אחת לעניין זה.”

אילו היו לנו רופאים כאלו...

קונספירציה?

ד”ר ג’נסן בטוחה כי מטרתו של מי שהזמין אותה לשאת דברים בוועדה היתה להשפיל אותה. “מחקרים רבים כבר הוכיחו את סגולותיו של הקנאביס לטיפול רפואי במגוון תחומים אך מי שמנסה לחקור את הנושא לעומק, מיד נעצר ע”י גורמים שונים בתעשייה שלא מוכנה לממן מחקרים מסוג זה.” סיפרה ג’נסן.

“אלפים משתמשים בריטלין שלא לצורך בישראל”

מנתונים שהוצגו בכנסת (ישיבת הוועדה למלחמה בנגע הסמים מתאריך 16.03.2012), עולה כי בישראל יותר מ18 אלף בני נוער בין הגילאים 12-18 נוטלים ריטלין באופן קבוע וכן כ-20 אלף ילדים בגילאים 5-6 טופלו בעזרת התרופה.

תמוהה בעינינו העובדה כי רופאי משפחה ורופאים מומחים מעדיפים לרשום תרופה ממכרת ובעלת תופעות לוואי כמו ריטלין (הידועה גם בשמה “קוקאין לילדים” ומהווה אחד מהסמים במלחמה בסמים). איננו יודעים מה עומד מאחורי מכירת הריטלין או מה האינטרסים של חברות התרופות, אך הרגשתנו היא כי הרווח הנוצר לחברות התרופות כתוצאה מיצירת תלות של עשרות אלפי ילדים ע”י חשיפה לתרופה, חוזר אליהן בעת התבגרותם ונטילת עוד תרופות. כל זאת בעת שניתן להגיע לתוצאות טובות יותר באמצעות טיפול מפוקח, בעזרת קנאביס רפואי.

מחקר נוסף:
http://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/uploads/pdf/cannabisADHD.pdf
מקור
מקור

.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר