צפו בשינוי המדהים של ילדה חולת אפילפסיה לאחר שימוש בקנאביס

סינדי-מיי, ילדה קטנה הסובלת מ’תסמונת דרווה’ – צורה קשה ביותר של אפילפסיה – חוותה מאות ואלפי התקפי רעידות קשים שסיכנו את חייה. אמה של סינדי כבר הייתה חסרת אונים, עד שנתקלה בשמן הקנאביס העשיר ב-CBD. צפו כיצד כמה טיפות שמן משנות את חייה של סינדי הקטנה

מי שצפה בשינוי המדהים שעברה ג’קלין פטרסון, הסובלת משיתוק מוחין, לאחר השימוש בקנאביס – לא יישאר אדיש גם לסיפורה של סינדי-מיי הקטנה.

האפילפסיה של סינדי-מיי התחילה 27 שעות לאחר שקיבלה חיסון בגיל 10 חודשים, ביוני 2002. היא אובחנה עם “תסמונת דרווה”, צורה נדירה וקשה של אפילפסיה בגיל הילדות. היא ניסתה כל תרופה אפשרית עבור האפילפסיה שלה, ללא הואיל. תרופות המרשם וההתקפים הארוכים פגעו בהתפתחותה של סינדי-מיי. היא נאלצה לא פעם ללמוד מחדש איך לדבר, ללכת, ולאכול, אחרי שהתקפים ממושכים פגעו ביכולות המוטוריות שלה.

צפו:

לפני הטיפול בקנאביס, סינדי-מיי הייתה חווה אלפי התקפים בכל יום, רובם התקפים קטנים יחסית אך מאות מהם נחשבים להתקפים רציניים, וכמה מהם הם התקפים חריפים ומסכני חיים שנקראים Generalized Tonic Clonic Seizures) GTCs), כמו ההתקף שמופיע בסרטון.

סינדי מיי שמן קנאביס תסמונת דרווה

התקפי GTC אלו פוגעים משמעותית ביכולת שלה לנשום, בדופק שלה, בזרימת הדם למוח שלה, ובסיכויי ההישרדות שלה. מכיוון שהיא נמצאת בסיכון גבוה למוות פתאומי לאחר התקף, סינדי-מיי ישנה בלילה כשהיא מחוברת למוניטור לב שמפעיל אזעקה במקרה של התקף.

בתקופות הרעות ביותר שלה, סינדי-מיי חוותה התקפי GTC שנמשכו מספר שעות, ויותר ממאה כאלו ביום. בתקופות הטובות ביותר שלה, על מיטב התרופות האפילפטיות, היא הייתה חווה באופן קבוע בין 4 ל-10 התקפי GTC ביום. ככל שהתקף נמשך יותר זמן, כך גובר הסיכוי שלו ליצור עוד נזק מוחי על ידי חסימת מעבר דם למוח לפרק זמן ממושך.

סינדי מיי שמן קנאביס תסמונת דרווה

אף תרופה מעולם לא הצליחה לעצור את ההתקפים של סינדי-מיי – חוץ מקנאביס! קנאביס עצר כל התקף של סינדי-מיי ברגע שהוא ניתן לה, כפי שניתן לראות בסרטון. בנוסף, כאשר היא נמצאת על מינון קבוע של THC, הוא גם מונע מלכתחילה את ההתקפים, וכעת יש לה ימים נטולי התקפים לחלוטין – לא התקפים קלים ולא התקפים קשים. מעולם לא היה לה יום ללא התקפים לפני הטיפול בקנאביס.

בדרך כלל כשהיא הייתה חולה היו צריכים לאשפז אותה, מפני שבעת מחלה, ההתקפים שלה היו מחמירים ומסכנים את חייה בצורה משמעותית. היום כשיש לה שפעת, היא חווה רק התקף או שניים ביום, והקנאביס עוצר אותם תוך שניות.

סינדי מיי שמן קנאביס תסמונת דרווה

בחודש פברואר, לפני התחלת הטיפול בקנאביס, סינדי-מיי הייתה חולה בשפעת והתאשפזה בבית החולים עם התקפים קשים. הוזרקה לה מנה של Midazalam כדי להפסיק את התקף ה-GTC שהיא עברה, והתרופה עצרה את ההתקף – וגם את הדופק של סינדי-מיי. זאת הייתה הפעם השלישית ב-11 שנות חייה שסינדי-מיי הייתה בדום לב.

התקרית הזאת היא מה שגרם לאמה של סינדי-מיי להבין שחייבת להיות דרך אחרת לטפל בה. מאז התחלת הטיפול בקנאביס היו לה 80% פחות התקפים, היא מסוגלת ללכת ללא עזרה בפעם הראשונה מזה 5 שנים, היא מסוגלת לאכול ללא עזרה וסוף סוף נמצאת במשקל גוף תקין.

בימים אלו אוספת אמה של סינדי-מיי כספים לטובת הטיפול בבתה הקטנה (ראו כאן).

ראו עוד:
מחקר: קנאביס מפחית 50% מהתקפי אפילפסיה
הורים לילדים חולי אפילפסיה: “נעזוב את ישראל וניסע לקולורדו”
ילדים חולי אפילפסיה יקבלו קנאביס רפואי
קנאביס ואפילפסיה – הסיפור האישי שלי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר