מחקר ישראלי חדש: שימוש בקנאביס מוביל לירידה של 30% אחוז בצריכת תרופות

במחקר חדש שנערך לאחרונה על ידי קופ”ח ‘מכבי’ ובשיתוף עם ד”ר יהודה ברוך, נמצא כי שימוש בקנאביס מוריד ב-30% אחוז את השימוש בתרופות.

שימוש בקנאביס מוביל לירידה של 30% אחוזים בכמות התרופות ולירידה של 25% אחוז בשימוש בשירותים רפואיים אחרים – כך קובע מחקר חדש שנערך על ידי קופת חולים ‘מכבי’ בשיתוף עם ד”ר יהודה ברוך, מי שהיה האחראי הבלעדי על תחום הקנאביס הרפואי בישראל עד לפני מספר שבועות.

יהודה ברוך
יהודה ברוך

עם זאת, בקופ”ח ‘מכבי’ ביקשו לציין שלמחקר יש סייגים רבים מאחר והוא נעשה ללא קבוצת ביקורת. בדיווח על המחקר בתכנית הרדיו של קרן נויבך הבוקר ברשת ב’, נמסר כי משרד הבריאות הקשה על פרסום הנתונים וסירב להגיב לידיעה.

נתונים אלו מחזקים את נתוני המחקר שפרסמנו לפני מספר שבועות ומצא כי שימוש במריחואנה מפחית את השימוש בתרופות מרשם. במחקר נבדקו מעל ל-100,000 דגימות שתן ותוצאותיו מראות כי אלו המשתמשים בקנאביס צורכים פחות תרופות.

תוצאות המחקר מחזקות גם את טענת המוחים על אינטרסים זרים של חברות התרופות שמתנגדות להתפשטות השימוש בקנאביס. ראו גם: חברות התרופות במרדף אחר רישום פטנטים על הקנאביס.

הבוקר, בדיון מיוחד שנערך בוועדת הבריאות של הכנסת, סירב נציג ‘מכבי’ לחזור על הדברים. “מדוע אתה מסרב לומר את מה שאמרת אתמול בלילה?” שאל ח”כ חיים כץ ורמז על לחצים אשר ייתכן שמופעלים לכאורה על נציגי הקופה.

צפו בנציג “מכבי” מגמגם כשנשאל בנוגע לתוצאותיו החיוביות של המחקר:

לצפייה בשידור חוזר של הדיון המלא בוועדת הבריאות לחצו כאן.

האזינו לידיעה מרשת ב’ הבוקר:

ראו עוד: מיומנו של מסומם בחסות המדינה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר