טוען...

מחקר ישראלי חדש: אדי מריחואנה מפחיתים עד 45% מהכאב

מחקר ישראלי חדש שנערך בבי”ח רמב”ם בחיפה מצא כי שאיפת אדים של קנאביס בכמויות קטנות מפחיתה באופן משמעותי את הכאב.

המחקר, שנערך על ידי ד”ר אילון איזנברג, מנהל היחידה לשיכוך כאב בקריה הרפואית רמב”ם, ד”ר שלמה אלמוג, חוקר בכיר במכון לטוקסיקולוגיה והאחות מירי אוגינץ המכונה “גברת קנאביס”, אף היא מבי”ח רמב”ם, מצא כי שאיפת אדי הקנאביס בכמויות קטנות בעזרת משאף אדים, הפחיתה בעד 45% את הכאבים מהם סבלו החולים, ללא כל תופעות לוואי חמורות.

מטרת המחקר, כך על פי החוקרים, היתה למצוא את כמות הקנאביס המתאימה להקלה על כאבים. במחקר נבדקו 8 חולי כאב עצבי לאחר ששאפו אדי קנאביס ממשאף מיוחד (וופורייזר) – משאף הנמצא בהליכי בדיקת מוצר ועתיד להיכנס בקרוב לשימוש בחלק מחברות הקנאביס הרפואי בישראל.

משאף קנאביס
משאף קנאביס

“20 דקות לאחר השאיפה הראשונה נרשמה ירידה משמעותית של 45% בכאבים,” נכתב בסיכום המחקר. “ההשפעה פגה לאחר כ-90 דקות ולא נרשמו כל תופעות לוואי למעט סחרור קל ונסבל שנמשך בין 15 ל-30 דקות”.

כזכור, לפני כחודש פרסמנו את המחקר שמצא כי חולים בפיברומיאלגיה (מחלת כאב) חושבים שמריחואנה היא הטיפול היעיל ביותר להתמודדות עם כאבים – באחוזים רבים לעומת סימבלטה, ליריקה ותרופות מרשם אחרות לטיפול בכאב. המחקר הנ”ל מחזק את הממצאים ותומך בההעדפת הטיפול בצמח הטבעי על פני תרופות כאב אחרות.

ראו גם: קנאביס לטיפול בכאבים – סכנה לתעשיית התרופות
ראו גם: מחקר ישראלי: 83% מחולי הסרטן מרוצים מהטיפול בקנאביס

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר