הנגאובר: כך מסייע קנאביס לטיפול בחמרמורת

תופעת ה’הנגאובר’ – כאבי הראש החריפים וההתייבשות בבוקר שאחרי ערב שתייה מופרזת – מוכרת היטב לרבים. בעוד שצרכני הקנאביס כבר יודעים היטב כמה הוא יעיל להקלה על חמרמורת – הן כטיפול מונע בלילה שלפני והן כ’תרופה’ בבוקר שאחרי – מחקרים שנערכו בשנים האחרונות מחזקים טענה זו שוב.

אחת מתופעות הלוואי המפורסמות ביותר של צריכת אלכוהול, שזכתה בשנים האחרונות אפילו לסדרת סרטי קומדיה הנושאת את שמה, היא תופעת ה’הנגאובר’ (בעברית: חמרמורת). תחושת ה”בוקר שאחרי” המלווה במגוון סימפטומים לא נעימים, ביניהם כאבי ראש, הקאות ובחילות חמורות.

איך לטפל בהנגאובר

חשוב כמובן לזכור שהטיפול הטוב ביותר בהנגאובר, והחשוב ביותר, הוא שתייה מרובה של מים, וללא כל קשר לנקיטת פעולות אחרות. ככל שנשתה יותר מים, כך ניפטר מוקדם יותר מההרגשה המטרידה.

מלבד שתיית מים ישנם כמובן אמצעים נוספים בהם ניתן לנקוט בכדי להקל על החמרמורת: לשתות כוס מים פושרים עם לימון ודבש, תמצית ג’ינג’ר או פשוט קפה עם חלב, לשתות חלבון ביצה לא מבושל וכן מגוון שיטות יצירתיות אחרות.

קנאביס לטיפול בהנגאובר

בעוד שכל השיטות שצויינו לעיל הינן שיטות מקובלות בהחלט, צרכני קנאביס בכל העולם יודעים היטב עד כמה הפרח יעיל במקרים מסוג זה – הן כטיפול מונע בלילה שלפני, והן כ’תרופה’ לכאבי הראש והבחילות בבוקר שאחרי. מחקרים שנערכו בשנים האחרונות אף מראים זאת:

צילום: בלומברג
קנאביס מסייע בהתמודדות עם ‘האנגאובר’

1. בחילות והקאות

מחקרים שנערכו בארה”ב מצביעים על כך שהקנאביס מהווה טיפול יעיל לבחילות קלות עד חמורות וכן עשוי לסייע במניעת הקאות הנובעות מבחילות אלו.

האגודה האמריקנית למלחמה בסרטן באמריקה הודתה השנה לראשונה כי קנאביס מסוגן לרפא סרטן על ידי הריגתם של התאים הסרטניים בגוף. בעוד שמדובר בהודאה היסטורית, הדעות לגבי הטיפול בתופעות הלוואי של הסרטן והכימותרפיה בעזרת קנאביס, כבר ידועות לכל ומגובות במחקרים רבים שנערכו גם בישראל.

2. חוסר תיאבון

כפי שידוע לכל צרכן קנאביס, לעיתים קרובות נתקף המשתמש בתחושת רעב חזקה ביותר, המכונה בסלנג ‘מאנצ’יז‘. בעת הנגאובר, רעב זה עשוי לסייע ולעורר תיאבון למרות הדחף להקאה, ובכך לייצב ולהרגיע את הקיבה והמערכות כולן.

מגזין attn פרסם מאמר העוסק בהשפעת הקנאביס על מערכת העיכול, בו צויין בין השאר כי תיאבון מוגבר הוא אחת הסיבות לכך שהקנאביס מסייע לילדים חולי סרטן המתקשים לאכול.

צפו: למה כדאי לתת קנאביס לילדים חולים?

3. הגנה מנזקי השתייה

מלבד התמודדות עם שני הסימפטומים העיקריים של הנגאובר, מחקר אמריקאי שנערך בשנת 2013 מצא כי הקנאביס מסייע במניעת פגיעה בתאי המוח העשויה להיגרם בעקבות שתיית אלכוהול, ועשוי למנוע עד 50% ממנה.

בשל עובדה זו עשוי הקנאביס לסייע למשתמש בגמילה מאלכוהול בדיוק כפי שהוא מסייע בגמילה מסמים קשים ומתרופות מרשם וכן מסיגריות וניקוטין.

ראו עוד:
מדענים מייצרים מריחואנה משמרים
קנאביס להקלה על כאבי מחזור
‘היי’ של ריצה הוא כמו ‘היי’ של מריחואנה
מה קורה בגוף כשמערבבים מריחואנה ואלכוהול ביחד?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר