ברצלונה: האם תיאסר מכירת קנאביס לתיירים?

ברצלונה, המכונה לאחרונה “האמסטרדם החדשה של צרכני הקנאביס”, הפכה בשנים האחרונות למוקד עלייה לרגל לחובבי העשן הירוק. לאחר שנים של חוסר וודאות מפרסמת כעת מחלקת הבריאות האזורית את עיקרי רפורמת הקנאביס שמתכננת ממשלת ספרד. תיירים לא יורשו עוד לרכוש קנאביס במועדונים.

ברצלונה וחבל קטלוניה בספרד הפכו בשנים האחרונות ליעד מועדף על צרכני הקנאביס שמיצו את הביקורים החוזרים בקופי שופס של אמסטרדם. על אף שסחר במריחואנה וחשיש מוגדר כבלתי חוקי בספרד, ואם תתפסו מעשנים בציבור אתם צפויים לקבל קנס לא נעים, על פי החוק הקטלוני מותר לכל אדם לגדל קנאביס בביתו ולצרוך מריחואנה וחשיש בשטח פרטי. בעזרת חוק נוסף המאפשר התאגדות ופתיחת ארגון שלא למטרות רווח בשטח פרטי, מצאו מועדוני הקנאביס הספרדיים את הפרצה הנדרשת כדי לשגשג ולהתפשט ולהפוך את ברצלונה ל”אמסטרדם החדשה”.

ראו: מועדוני הקנאביס של ברצלונה: ככה זה עובד

על אף שבתיאוריה הוטלו הגבלות מסויימות על פעילות המועדונים, בפועל השוק די פרוץ ובמהלך השנים האחרונות נפתחו כבר למעלה מ-400 מועדונים עם כ-165,000 חברים. אחדים מן המועדונים אינם פועלים לגמרי בכפוף לחוק ומספקים קנאביס לכל המעוניין ולאחר חודשים ארוכים של שמועות על תכניות ממשלת ספרד למיסוד התחום המוערך בכ-5 מיליון יורו בחודש, ולאחר שבחודש שעבר דווח כי תיאסר פתיחת מועדונים חדשים מעבר לאלו הקיימים כבר, מפרסם כעת העיתון הספרדי El Pais את עיקרי הרפורמה.

מועדוני קנאביס ברצלונה
מבלים במועדון קנאביס בברצלונה

על פי הדיווח, בכוונת מחלקת הבריאות בחבל קטלוניה להטיל מגבלות ולפקח על כל שלבי אספקת וצריכת הקנאביס: החל מגידול והפצה ועד מכירה והגבלות שימוש שונות, כשבראש ובראשונה החברות במועדונים תותר אך ורק מגיל 21 ומעלה, תיאסר מכירת מריחואנה וחשיש לתיירים והכניסה למועדונים תותר לאזרחי ספרד בלבד. עוד נקבע כי אלו שיירשמו למועדון כלשהו ייאלצו לעבור תקופת צינון של שבועיים מאז שנרשמו ועד שיוכלו לרכוש את הקנאביס בפועל.

בנוסף קובעת הרפורמה כי מועדוני קנאביס יורשו לגדל מריחואנה רק מראש ועל בסיס מספר החברים והכמות הנדרשת מצידם. בניגוד למצב היום, המועדונים לא יורשו עוד לרכוש קנאביס בשוק השחור ובכל שנה ייאלצו לעבור ביקורת ממשלתית שתבדוק את איכות המוצרים המסופקים לחברי המועדון.

ז'ומה זוס
ז’ומה זוס

המועדונים יהיו פתוחים בים השעות 10:00 ל-14:00 ובין 17:00 ל-20:00 בלבד וךמרות שטרם נקבעה כמות מותרת לרכישת קנאביס חודשית, ההערכות מדברות על בין 60 ל-100 גרם לחודש לכל חבר מועדון.

ז’ומה זוס, דובר ארגון מועדוני קנאביס המייצג כ-40 מועדונים ברחבי קטלוניה, התייחס לדיווח ובירך על הרפורמה. “באופן כללי מדובר במהלך חיובי,” אמר. “בפועל מרבית המועדונים בקטלוניה כבר עומדים בתנאים הללו ויוכלו להמשיך לתפקד כרגיל.”

על אף התקווה להסדרת התחום ומניעת המכירה לתיירים, נראה שהממשל יתקשה לאכוף בפועל את הזליגה של הקנאביס מהמועדונים לרחובות הערים ונדמה שכפי שהיה בטרם קמו אותם מועדונים, תיירים יוכלו לרכוש כל דבר בו יחפצו מדילרים המסתובבים ברחובות המרכזיים ומציעים את מרכולתם לכל דורש.

ראו עוד: 10 יעדים מומלצים לביקור (שהם לא אמסטרדם…)
ראו גם: 25 המדינות בהן הכי שווה לעשן קנאביס
ראו גם: טיולי גאנג’ה בג’מייקה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר