בעיניים שלי: חוק הקנאביס הוא חובה מוסרית

בעוד כשלושה שבועות תעלה הצעת חוק הקנאביס הרפואי של פייגלין לדיון חוזר בוועדת השרים – הפעם בגירסה של משרד הבריאות. ג’ובאנה קליימרמן מסכמת בפירוט רב את הרקע לאיסור על קנאביס בחוק והסיבות להתנגדות המערכת הרפואית וקוראת לנצחון הצדק והמוסר על הבורות ושטיפת המוח.

מאת: ג’ובאנה קליימרמן

כשחברות התרופות שומעות על הניסיונות להכיר בקנאביס כצמח בעל סגולות מרפא, הן נכנסות לפניקה והן מכניסות את משרד הבריאות לפניקה, ומשרד הבריאות משליט טרור פסיכולוגי ומכניס לפניקה את הרופאים, את חברי הכנסת ואת כלל הציבור. אילו לא היו עומדים חולים בתווך, אפשר היה לצחוק על הצביעות הגרוטסקית של שרת הבריאות, במאמציה להכשיל מהלך חיוני וחשוב, רק כדי לרצות את שולחיה: בעלי-ההון.

ג'ובאנה קליימרמן
ג’ובאנה קליימרמן

כזכור, ב-20/10/13 החליטה ועדת השרים לענייני חקיקה שלא להצביע על הצעת חוק הקנאביס של משה פייגלין וחיים כץ. הוועדה התחייבה להגיש חוק חלופי, בתוך 45 יום, ולא, הצעתם של חברי הכנסת פייגלין וכץ, תועלה שוב להצבעה.

הצעת החוק של פייגלין וכץ, שכל כך הסעירה את הוועדה, מבקשת בסך הכל לשים קץ לביורוקרטיה המייאשת, לטרטורים ולסבל המיותר שנגרם לחולים עקב מדיניות פושעת המבקשת לדאוג לחברות התרופות ולבעלי אינטרסים ולא לבריאותם ולרווחתם של החולים ושל האזרחים בכלל. בהצעה שהגישו פייגלין וכץ, הם מציעים להרחיב את מעגל הרופאים (המצומצם מאוד: 14 בכל הארץ) המורשים להנפיק מרשמים לקנאביס רפואי ולאפשר לרופאי המשפחה המומחים להנפיק מרשמים כאלה, על פי הבנתם המקצועית וההכרות שלהם עם החולה.

מחקר אמריקאי: מתים כתוצאה מתרופות מרשם

פרופסור משה קוטלר, יו”ר החברה הישראלית, לרפואת התמכרויות:

“אופיאטים ממכרים יותר מקנאביס רפואי”

הקטעים הבאים נלקחו מתוך מסמך מסכם של הוועדה שפעלה בכנסת הקודמת, בראשותו של ח”כ טאלב אלסאנע:

מי עצר את תהליך הסדרת הקנאביס הרפואי?

מי עצר את תהליך הסדרת הקנאביס הרפואי?

מי עצר את תהליך הסדרת הקנאביס הרפואי?

במאמר שהתפרסם ב’הארץ’ ב-7/12/2012, דווח על העליה החדה במספר החולים בישראל המורשים להשתמש בקנאביס רפואי ועל המערך המתוכנן, שאפילו כלל את אספקת התרופה בבתי המרקחת. מישהו תקע מקלות בגלגלים ועצר את התהליך. “משרד הבריאות אף מתכנן לאפשר אספקת מריחואנה רפואית בבתי מרקחת החל בשנת 2013, מהלך שנדלמן מגדיר ‘פורץ דרך בקנה מידה עולמי’. כיום רק בית המרקחת של בית החולים יוספטל באילת מחזיק באישור לחלוקת מריחואנה רפואית. רק בהולנד מותר לבתי מרקחת לספק לחולים מריחואנה לשימוש רפואי, וגם זה בהיקף מצומצם יחסית. בתי מרקחת שירצו לספק מריחואנה יצטרכו להצטייד באמצעי אבטחה, לרבות כספות.”

שבעה מדורי גיהנום בדרך למרשם

רק מי שהמחלה או הסימפטום שממנו הוא סובל מופיע ברשימת ההתוויות שמשרד הבריאות ערך, יוכל להגיש בקשה לקבל טיפול בקנאביס רפואי; אבל יש תנאי: החולה יוכל להגיש את הבקשה לדיון בוועדה, אך ורק בהמלצת רופא מומחה (המופיע ברשימת 14 הרופאים המוסמכים בכל הארץ), לאחר שנה שבה הוא טופל אצלו באמצעות כל סוגי הכימיקלים הקיימים במלאי של חברות התרופות, סבל מכל תופעות הלוואי האפשריות, פיתח תלות או התמכרות באופיואידים, אמפתמינים, סטרואידים, או הרס את הכבד, את הכליות, את מערכת העיכול… (טוב, צריך איכשהו לדאוג לרווחים של חברות התרופות) והרופא המטפל מחליט להמליץ ולשגר למשרד הבריאות את טופס ההמלצה.

מי שמתמזל מזלו ולא מתאבד או מת בהשפעת סמי המרשם במהלך השנה שבה הוא משמש עכבר ניסיונות, מהרגע שהרופא מגיש את הבקשה לרישיון, החולה צריך להמתין פרק זמן של בין חודש ל-3 חודשים להחלטת הוועדה. בוועדה יושבים אנשים שלא מכירים את החולה, לא דיברו איתו מעולם, לא ראו אותו מעולם, אבל הם אלה שחורצים את גורלו. בניגוד למרשמים הנצחיים שחולים מקבלים לסמי מרשם קשים ללא שום צורך בוועדות וביורוקרטיות מסובכות, את הרישיון לקנאביס רפואי יש לחדש כל חצי שנה.

הקמפיין של גרמן נגד הקנאביס הרפואי

כשלפיד אמר: “אני נגד לגליזציה, כי זה לא חוקי“, חשבתי שהוא התבדח. הוא לא! המשפט הפתטי הזה יצא מפיו של אדם שנבחר לשבת בבית המחוקקים, כי “הוא בא לשנות”?!

כך גם השרה גרמן: “קנאביס הוא סם מסוכן ואיננו תרופה“. פרלמנטרית, היושבת בבית המחוקקים, יודעת היטב שבית המחוקקים הוא המקום שבו ניתן לתקן חוקים אבסורדיים כמו החוק שהפך את צמח הקנאביס לסם; זהו המקום שבו ניתן לשים קץ לקונספירציה הבזויה ביותר של בעלי ההון נגד האדם והטבע. כך שאם גברת גרמן תרצה לשנות את הגדרתו של הקנאביס מסם מסוכן לתרופה, לצמח מרפא לא מסוכן, או לממתק מזין – אין זו אגדה!

קנאביס אלכוהול או טבק

גרמן אימצה את שיטת ההפחד ומשול של נתניהו. הקמפיין שמנהל משרד הבריאות נגד הקנאביס הרפואי בא לידי ביטוי בהתבטאויות אומללות ומביכות שמטרתן לייצר פחד והסתייגות בקרב הציבור. לשרת הבריאות אין קווים אדומים:

“רופאים יהפכו לדילרים”, “הרופאים מבועתים מהמחשבה שהחוק יכנס לתוקף”, “זו לגליזציה על גב הרופאים”, WTF!!! – זה האמון שגרמן נותנת ברופאים בישראל?! (גרמן היקרה, כולי תקווה שרוב הרופאים אינם כמו רוב חברי הכנסת: דילרים מבועתים המשמשים גב לבעלי ההון!).

כל יום הרופאים בישראל מחלקים מרשמים לסמים קשים לא פחות מהרואין או קוקאין: אופיואידים, אמפתמינים, סטרואידים, ואליום, תרופות פסיכותרפיות גדושות בחומרים פסיכואקטיביים, משככי כאבים ועוד… כולם מכילים חומרים מסכני בריאות ומסכני חיים, ומסתבר שהם עושים זאת מבלי להפוך לדילרים ומבלי לחוש מבועתים! עוד מסתבר כי הגב’ גרמן משמשת כממונה על שמירת על האינטרסים של חברות התרופות, לכן היא משקיעה מאמצים כה רבים, לצד חברות אלו, על מנת שהרופאים ימשיכו להיות דילרים בלעדיים של חברות התרופות!

גרמן: “רופאים לא רושמים מרשמים לא לסיגריות ולא לאלכוהול”. כמה מביך לשמוע משפט כזה משרה הממונה על בריאות הציבור ומתיימרת להציג קו שמרני בנוגע למה שמכונה בחוק “סמים קלים”. למרבה הצער כבר הוכח מדעית כי האלכוהול והסיגריות מזיקים לבריאות ועלולים לגרום למחלות קשות ואפילו למוות, בעוד הקנאביס היה מוכר כבר בעבר הרחוק כצמח בעל סגולות מרפא. איך אפשר להשוות בין מוצרים קטלניים, לבין צמח מרפא?!

לא, הרופאים אינם רושמים מרשמים לסיגריות, אלה נמכרות חופשי ובאופן חוקי, אף על פי שעל פי הסטטיסטיקה הן גורמות למותם של כ-5 מיליון בני אדם בעולם, בשנה! השרה (גרמן) עדכנה כי “התמותה בישראל מגיעה לכ-9,000 מקרים בשנה וכאלף אחרים מתים עקב חשיפה לעישון כפוי”.

לא, הרופאים גם לא רושמים מרשמים לאלכוהול, הוא נמכר באופן חוקי, למרות שעל פי ארגון הבריאות העולמי הוא גורם למותם של כ-2.5 מיליון בני אדם בעולם בשנה, מתוכם מעל 1,000 ישראלים!

השרה גרמן שכחה לציין, שרופאים לא רושמים מרשמים גם לסמי הפיצוציות הנמכרים חופשי, אף על פי שהם אינם חוקיים. שום שר בממשלה, כולל שרת הבריאות, לא נראה יוצא במלחמת חורמה נגד הכימיקלים המזיקים האלה, אשר כבר הוכיחו את מסוכנותם על לא מעט נערים ונערות שהתמכרו, עברו אשפוזים, ניסיונות גמילה, התאבדויות ומוות.

יצרן המבסוטון:”לסם הבא אקרא ביבי”:

10 סיבות המוות המובילות בישראל:

10 סיבות המוות המובילות בישראל
10 סיבות המוות המובילות בישראל

צמח הקנאביס, אשר אינו מפסיק להפתיע בסגולות המרפא הרבות שלו ולא נרשם לחובתו שום מקרה מוות, ממשיך להיות באופן שיטתי ובלתי מתפשר: נרדף, מופלל, מוכפש ומנודה.

אם לשפוט על פי המעשים, קשה להבין את האופן שבו משרד הבריאות מבטא את דאגתו לבריאותו של הציבור. העובדה שחומרים קטלניים כמו אלכוהול (מחקר: אלכוהול יותר מסוכן מהרואין וקוקאין) , טבק וסמי פיצוציות, נמכרים חופשי חופשי בשוק החופשי ולעומת זאת צמח הקנאביס, אשר אינו מפסיק להפתיע בסגולות המרפא הרבות שלו ולא נרשם לחובתו שום מקרי מוות, ממשיך להיות באופן שיטתי ובלתי מתפשר: נרדף, מופלל, מוכפש ומנודה, מעוררת המון תהיות בנוגע לטוהר הכוונות והמניעים של הממונים על שלום הציבור.

 • איך יתכן שאותם בני נוער, שיוצאים בכל סוף שבוע להשתכר, לעשן, להתמסטל ולהסתבך מבחינה אישית וחברתית, להסתכן במחלות נפש, או אפילו במוות, כתוצאה משימוש באלכוהול החוקי או באחד מהכימיקלים הנגישים הבלתי חוקיים, אינם מטרידים את שנתה של שרת הבריאות ואינם מעוררים בה את הלהט, את רוח הקרב ואת כוח ההתנגדות שמעורר בה הקנאביס?
 • איך יתכן שמשרד הבריאות לא מייחס שום חשיבות לנזקים הרבים הנגרמים לאיברים פנימיים, למקרי המוות ולמקרי ההתאבדות, שמקורם בתרופות המרשם החוקיות, וממשיך לעודד את השימוש בהן?
 • מדוע שרת הבריאות מתכחשת בשיטתיות למחקרים הרבים ומתעלמת מעדויות החולים בנוגע ליעילות הרפואית של הקנאביס?

מסתבר שמה שכן מטריד את שרת הבריאות ואת משרדה, הוא איך לשמור בכל מחיר על הרווחים של בעלי ההון ושל תאגידי הענק העוסקים בתעשיית המחלות. כל היתר לא רלוונטי. גרמן לא נבוכה ולא מתביישת לומר שלדעתה צריך להפוך את הקנאביס לתרופה יקרה שתימכר בידי חברות התרופות.

אז מה עושים עם כל זה?

בעולם אידאלי, שבו אין מאבקי כוח, דילים אפלים בין הון שלטון והעולם התחתון ואין תאגידי וחברות ענק שבכוח הממון משתלטים על חברי הכנסת ועל התקשורת, משחדים, מפיצים שקרים, זורעים בהלה, משפיטים את הציבור ומתמרנים את כל המשק לטובת הרווחים שלהם, אפשר היה לפתור את נושא התרת הקנאביס ברגע אחד. למרבה הצער, לא זה הוא המצב. דעת הקהל נמצאת בידיים של בעלי ההון המיוצגים באמצעות שטיפות המוח של ההנהגה והתקשורת. כל זמן שהתעמולה שלהם תמשיך לשדר תסריטי אימה ולהתכחש למציאות המציגה מחקרים, עדויות והוכחות, רבים ימשיכו להאמין לשקרים.

 • בכדי שאפשר יהיה להתקדם לפתרון בסוגיית הקנאביס יש לחצות כמה משוכות לא קלות: הראשונה שבהן והקשה ביותר היא משוכת הקונספירציה בת ה-70. בדומה למה שקרה בשנות ה-30 של המאה הקודמת, כאשר הקנאביס איים על תעשיית הנייר של הרסט ועל המפעל הפטרוכימי של דו-פונט, גם היום, הקנאביס מחריד לא מעט בעלי אינטרס, שחוששים להונם ויש להם את כל האמצעים הנחוצים על מנת להמשיך לממן את הקשר נגד הלגליזציה. המשוכה השנייה נגזרת מהראשונה והיא לא פחות קשה לפיצוח – זוהי משוכת האמון והבורות, או במילים בוטות יותר: סימפטום העדר. למרבה הצער, רוב הציבור ניזון מתכניות טלוויזיה וממאמרים המתפרסמים במגזינים ועיתונים השייכים והמשרתים את בעלי האינטרס. הם מפרסמים לפי הזמנה את מה שהם מעוניינים לשתול במוחו של הציבור. אין מי שיכול להתחרות בתעמולה שבעלי ההון יכולים לממן, בפרסונל שהם יכולים לגייס לטובתם, בקשרים שלהם עם שרים, חברי כנסת, פרופסורים, רופאים, אנשי פרסום, אנשי תקשורת, ביכולת שלהם להתחבר ישירות למוח של הישראלי הממוצע לשטיפה יום יומית. בקצרה: בור הוא מי שלא מחפש אחת האמת בעצמו ומאמין שהיא נמצאת בזבל התקשורתי, אחד כזה, הוא פראייר הניזון משקרים, מאמין לשקרים, מדקלם שקרים, מצדיק שקרים וחי לפי השקרים והאינטרסים של בעלי השררה!
 • מי שדואג לבני הנוער ולציבור בכלל לא היה מתכחש למחקרים הרבים שכבר הוכיחו כי יש קשר הדוק בין תחלואת הסרטן לבין עישון טבק ושתיית אלכוהול, ובטח לא מהמחקרים המוכיחים כי הקנאביס מרפא סרטן ומסייע בגמילה מעישון טבק ושתיית אלכוהול. דאגה אמיתית לבריאות הציבור מחייבת הסקת מסקנות!
 • הוצאת הקנאביס אל מחוץ לחוק לא מנעה את הצריכה! 70 שנים של הפללת המשתמשים והצמח, לא הצליחו להרתיע! מדיניות ההפללה בישראל מזרימה הון תועפות למאבק כושל ולצרכי אכיפת חוק שכבר הוכח בכל העולם שאי אפשר לאכוף. כ-700 מיליון ש”ח בשנה מושקעים לניהול מלחמה כושלת, חסרת סיכויים ולא צודקת – הגיע הזמן לשנות את המדיניות! במקרה הזה, כדאי מאוד להפנים את דבריו של אלברט איינשטין: “טיפשות היא לחזור על אותה הפעולה פעם אחר פעם ובכל פעם לצפות לתוצאה אחרת”.

כאמור, הקונפליקטים של רוב הציבור בהתייחסותו לנושא הקנאביס, בעיקר של אלה אשר מעולם לא התנסו, הם:

 1. 70 שנות דיבה, שבמהלכן לכאורה היה קונצזוס על הקביעה כי קנאביס הוא סם מסוכן והמשתמשים בו הם סטלנים שהחיים שלהם הרוסים.
 2. בורות ופחד, הנובעים מדיסאינפורמציה, שמקורה באמונה עיוורת בשקרים המופצים דרך התקשורת על ידי שליחיהם של בעלי האינטרס, כמו גרמן, רופאים וכו’, המהווים עבור האזרחים “מקורות אמינים ביותר”.

יעל גרמן – בורה, מפחדת או אינטרסנטית?

יעל גרמן
יעל גרמן

לגרמן אין הרבה אפשרויות תמרון או מרחב לקחת החלטות בעצמה. ההנחיה מלמעלה היא להקשות ולצמצם ככל האפשר את מתן הרישיונות לקנאביס רפואי. על לגליזציה בוודאי שאין מה לדבר! כרגיל, אצלנו, ההון הוא זה שנותן את הטון:

 1. בדבר אחד גרמן צודקת: קנאביס זה לא תרופה, למען הסדר הטוב: הקנאביס הוא צמח בעל סגולות מרפא, פוטנציאל תעשייתי ועוד, שמקורו בטבע. הקנאביס הינו מתת טבע, מרובת יתרונות, סגולות ושימושים לכלל בני האדם. לכן חברות התרופות אינן רשאיות לרשום עליו פטנט שיכניס להן הון. הטבע כבר השיג אותן, לא ניתן להמציא את הקנאביס מחדש כתרופה יקרה!
 2. החשש מפני ציבור מבריא, שלא קונה, או קונה פחות תרופות בחברת טבע, מדיר שינה מעיני הדירקטורים המודאגים, במיוחד לנוכח חשיפת נתונים מאוד מדאיגים בקשר לסכנה הבריאותית ולנזקים הנובעים משימוש בתרופות מדף ובתרופות מרשם. הדבר האחרון שמשרד הבריאות בראשותה של גרמן רוצה, הוא להסתכסך או לחלק קנאביס רפואי לדירקטורים שלקו בחרדה, בהלם, בטראומה, התקף לב או שבץ מוחי, בעקבות שינוי מעמדו של הקנאביס. הרבה יותר קל ופשוט לשמר את העוול ולתת לציבור בכלל ולציבור החולים בפרט לשלם את המחיר.
 3. הפוטנציאל התעשייתי והסביבתי של הקנאביס, בתוספת סגולות הריפוי שלו, מעורר המון חששות ופחדים בקרב בעליהן של האימפריות הקפיטליסטיות והם מפעילים לחץ על שליחיהם שבבית המחוקקים. כידוע, במסגרת “יד רוחצת יד” בין הון לשלטון, ממשלת נתניהו מחויבת לשרת את בעלי ההון ולגונן עליהם בחרוף נפש, בחסות הקופה הציבורית ועל חשבון טובת כלל הציבור.

הפניקה של כל הגורמים המתנגדים בנחרצות ללגליזציה; אם בגלל שהם מאמינים לכך שהקנאביס יותר מסוכן מסיגריות ואלכוהול, ואם בגלל חשש מפני איום כלכלי – מיותרת וגובלת באבסורד, בדיוק כמו כל ההתנהלות של משרד הבריאות סביב נושא הקנאביס.

קנאביס רפואי? מה עם לגליזציה?

מהפכת הקנאביס החלה והיא נושאת בשורה חדשה לאנושות. למי שעדיין לא שם לב: הלגליזציה יצאה לדרכה והיא הולכת וכובשת עוד ועוד מדינות. את כדור השלג הזה אי אפשר לעצור; משרד הבריאות, הכנסת ומדינת ישראל יכולים רק להימחץ בניסיון להסית ממסלולו תהליך שכבר החל להתרחש בכל העולם. גל הבנה – שרק לגליזציה מלאה של הקנאביס תהווה תיקון מלא לקונספירציה, לעיוותים, לשקרים ולשלילת הזכות מכלל הציבור, שמעוניין להנות מסגולותיו הרבות והנפלאות של צמח שהוא מתת טבע – הולך וצובר תאוצה.

הלגליזציה היא הכרח מדיני, ציבורי וחברתי. גם חברות התרופות צריכות להיות בעד לגליזציה. עדיף להן להניח לקנאביס להיות מה שהוא צריך להיות: צמח מרפא, נגיש וזמין לכל חולה, דורש, או משתמש, בדיוק כמו מרווה, בבונג, אורגנו, אגוז מוסקט וכו’, על מנת שהן תוכלנה להמשיך להיות חברות תרופות.

אף על פי שהוא מרפא, צמח הקנאביס איננו תרופה. זה אבסורד להעמיד צמח נקי מכימיקלים סינתטיים (מרפא, מרגיע, מחסן, מונע בריחת סידן, מוריד את רמת הסוכר, משכך כאבים, מרפא סרטן ועוד) בתחרות עם הכימיקלים הקטלניים שחברות התרופות מייצרות! זה אבסורד שאלכוהול וטבק חוקיים וקנאביס לא! זה אבסורד שהרופאים רשאים לתת מרשמים לסמים קשים ולקנאביס לא! אבסורד עוד יותר שדנים באם לתת הרשאה לרופאים לתת מרשמים לקנאביס, במקום לדון בלגליזציה!

המדינה מוציאה קרוב ל-700 מיליון ש”ח בשנה למלחמה בסמים, למרדף עקר אחרי סוחרים ומשתמשים ולצורכי תעמולת נגד. לגליזציה תחסוך מיליונים לקופת המדינה ותניב, על פי ההערכות, כ-1.6 מיליארד שקלים בשנה!

מדיניות ההפללה המונהגת כיום בעולם מזה 70 שנה, שתחילתה בקונספירציה נפשעת של בעלי ממון – כשלה כישלון חרוץ! המציאות מוכיחה כי מדיניות ההפללה אינה מרתיעה אלאמזיקה ואין בה תועלת; היא תורמת לשגשוג העסקים של סוחרי הסמים ושל גורמים עוינים; היא מפלילה חפים מפשע; היא גורמת לנוער לפנות אל חומרים מסוכנים באמת (אלכוהול, סמי פיצוציות, סמים מורעלים); היא גורמת להוצאות מיותרות ולהפסד של הכנסות פוטנציאליות לקופת המדינה.

משה פייגלין על לגליזציה
משה פייגלין על לגליזציה

אין מקום לחשוש, לפחד או להיכנס לחרדות ולפניקה מפני לגליזציה! מספר המשתמשים בקנאביס לצרכי פנאי והנאה בישראל מוערך פחות או יותר בין 700 אלף למיליון! עשרות שנות הפללה הוכיחו שמי שרוצה סמים, אם צריך, הוא גם ייקח סיכונים ויסתבך עם גורמים פליליים או עוינים (לגליזציה תמנע מגורמים אלה רווחים, החדרת סמים מורעלים לארץ והיחשפות של אזרחים בכלל ונוער בפרט לסכנה מפני הסוחרים והסמים שהם רוכשים) בכוונה להשיג את מטרתו. מכאן, שאין קשר בין הרצון וההחלטה לצרוך קנאביס או כל סם אחר, לבין העובדה שהסם אינו חוקי.

אם במקרה של לגליזציה הגידול המספרי של המשתמשים בקנאביס לצורכי פנאי והנאה יהיה מורכב מכאלה שיוותרו על סיגריות, על אלכוהול, ועל סמי פיצוציות, הרי שכבר ניתן יהיה להכתיר את הלגליזציה כהצלחה מעוררת תקווה. התסריט האפוקליפטי של גרמן על רופאים שהופכים לסוחרים ומדינה שכל אזרחיה הופכים לנרקומנים היא מגוחכת ומשוללת כל יסוד; להפך, מנתונים שנאספו במדינות אחרות, הלגליזציה לא גרמה לעליה במספר המשתמשים; בארה”ב למשל, נרשמה ירידה במספר צרכני האלכוהול. גם אצלנו, למרות הכל, נושבת רוח חדשה, דווקא מצידו של חיים מסינג, ראש הראשות למלחמה בסמים לשעבר, שאמר כי: “אי אפשר להכליל את כל הסמים במקשה אחת… לא ניתן לבנות אסטרטגיה על קלישאה… הקביעה שמי שמתחיל במריחואנה ומסיים בקוקאין והרואין – לא נכונה… הקמפיין הכי מטופש שהייתי שותף לו בתחילת דרכי היה שמי שמעשן מריחואנה מת… יש תמותה מאלכוהול. אנשים, ששותים בקבוק וויסקי שלם, יכולים למות בתוך כמה דקות, וזה קרה בישראל, אפילו בשנה האחרונה. אלכוהול גורם לבעיות בכבד, במוח, כמעט בכל איבר בגוף”.

היות ולעניין הלגליזציה אין כרגע סיכוי אפילו לעלות לדיון, מן הראוי שלפחות ההתעמרות והזלזול בחולים המטופלים בקנאביס תיפסק לאלתר!

משרד הבריאות חייב לצאת מהאנטגוניזם ולהבין שחוק הקנאביס של פייגלין הוא חובה מוסרית. חולים המטופלים בקנאביס רפואי זכאים לקבל שירות רפואי בדיוק כמו כל חולה אחר, קרי, במרפאה הקרובה למקום המגורים, מרופא המשפחה ובמחירים שפויים. התהליך לקבלת מרשם לקנאביס כפי שהוא היום הוא קשה, ארוך, מסורבל, מייאש, מייגע ויקר. למרבה הצער יש אנשים שנאלצים לשאת סבל מיותר רק בגלל התהליך הביורוקרטי המתמשך, ויש גם כאלה שמתים בטרם הגעת המרשם המיוחל. ואם לא די בכך, גם לאחר קבלת הרישיון (כך משרד הבריאות בחר לכנות את המרשם לקנאביס), איסוף התרופה והמעקב הרפואי ממשיכים להיות מסובכים ומתישים.

צריך לזכור שרוב החולים המטופלים בקנאביס סובלים מסרטן או ממחלות כרוניות לא קלות אשר זקוקים לתרופה ללא דיחוי. משרד הבריאות הסמיך 14רופאים בלבד בכל הארץ וכאמור, הוא מביע התנגדות לתמוך בהצעת החוק של פייגלין וכץ לאפשר לרופא המשפחה להנפיק מרשמים לקנאביס, בדיוק כפי שהוא מנפיק מרשמים לאופיואידים, לאמפטמינים, לסטרואידים ולמשככי כאבים, מבלי להפוך לסוחר בסמים קשים! ובאשר “לדאגה” שהביעה גרמן מכך “שאין מספיק מחקרים” ושלרופאים המבועתים אין הוראות שימוש ואין להם מושג אילו מינונים לרשום… בטוח יש לפחות רופא אחד מתוך ה-14 שהוסמכו, שמסוגל להנחות כנס השתלמות או לערוך ולהפיץ בקרב הרופאים מסמך שיכיל את כל הפרטים והוראות השימוש הדרושות על מנת לתת שרות לחולים המטופלים בקנאביס.

גרמן מתכחשת ו/או לא רוצה להאמין למחקרים: על פי הנתונים שגרמן בעצמה מסרה, יש כיום בארץ 11,000 בעלי רישיון לקנאביס רפואי, כשב-2009 היו 1,800 בלבד, כמו בכל דבר, אילו הקנאביס הרפואי היה מתגלה כמזיק או לא יעיל, כבר היינו שומעים על כך מזמן, ומספר מבקשי התרופה היה יורד ולא עולה, כך שבנוסף למחקרים שנעשים במעבדות ברחבי העולם, יש גם עדויות מצטברות של מטופלים שהחלימו או שחייהם השתנו לטובה בעקבות הטיפול!

יהונתן וינברג
בן 15 וחצי מטופל בקנאביס רפואי:”הכאב שלי התמוסס כמו סוכרזית”

לסיכום

יש להניח כי אילו הקנאביס היה מזיק או מסוכן לבריאות ומטופלים היו נפגעים פיזית או נפשית כתוצאה מהשימוש בו, מן הסתם כבר היינו יודעים:

א. משרד הבריאות בעצמו היה מבטל את הרישיונות ויוצא בתעמולת נגד חסרת תקדים, בדיוק כפי שהוא צריך לנהוג בנוגע לנזקים של התרופות החוקיות.
ב. הדבר היה עובר מפה לאוזן והדרישה לרישיונות לא הייתה עולה, אלא יורדת.

לסיום, סרטו של ד”ר סנג’יי גופטה, (כאן עם כתוביות בעברית), הרופא האמריקאי שהתנצל ואמר: “טעיתי כשאמרתי שקנאביס הוא מסוכן – הוליכו אותנו שולל”.

לחץ, איומים ותסריטי אימה הם כלי עבודה שכיחים אשר הוכיחו את יעילותם לא פעם במערכת הפוליטית שלנו. ביום חמישי 17/10/2013, יומיים לפני ההצבעה על חוק פייגלין ולאחר תקופה לא קצרה של תעמולה חסרת מעצורים, שכללה תסריטי אימה ושטיפות מוח אינטנסיביות של משרד הבריאות נגד החוק, הרופאים פתאום שוכחים את שבועת הרופא, נכנעים לטרור הפסיכולוגי של גרמן ומחליטים לשגר מכתב לשרת המשפטים שבו הם מביעים את התנגדותם לחוק פייגלין כץ.

קשה לדעת מה תהיה מהות ההצעה שיגישו חברי ועדת השרים לענייני חקיקה ואם בכלל. יש לקוות שכל הצדדים הנוגעים בדבר יתחילו להתייחס ברצינות לכל הפרמטרים והנתונים; יפסיקו לזלזל בזכויות של החולים, באינטליגנציה ובבריאות של כלל הציבור ויגיעו להחלטה הנכונה, המוסרית, הצודקת והמתבקשת בעניין: אישור חוק הקנאביס של פייגלין כץ.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר