בגלל ג’וינט: כך שוטרים עוצרים מטופל קנאביס רפואי

צפו: בפעם שנייה תוך שלושה חודשים נעצר בסוף השבוע ישראלי הסובל מפוסט טראומה ומחזיק ברשיון קנאביס רפואי. הסיבה: החזיק את התרופה שלו מחוץ לביתו. “גם כשיש לי רשיון מבחינתם אני עבריין,” הוא אומר. המשטרה: “עבר על תנאי הרשיון”.

בחודש שעבר הגישו מטופלי קנאביס רפואי עתירה נגד משרד הבריאות האוסר עליהם לצאת מביתם עם התרופה – חוק בלתי סביר שאינו חל על כל תרופה אחרת והופך את המטופלים לעבריינים בעל כורחם. בזמן שהעתירה נידונה, בשטח ניתן לראות את תוצאות המדיניות הקלוקלת:

שלומי מוסרי, מטופל בקנאביס רפואי בגלל פוסט טראומה, שסיפורו זכור מסרטון מזעזע שפורסם רק לפני 3 חודשים ובו נראה כוח יס”מ פורץ לדירתו דרך החלון, נעצר שוב בסוף השבוע באשמת החזקת קנאביס – ושוב למרות שבידיו רשיון ממשרד הבריאות.

בעוד שבסרטון הקודם שלומי לא שהה בבית בעת האירוע (שבעקבותיו אף אושפז שבועות ארוכים בטיפול נפשי), הפעם הוא עצמו נעצר לאחר ששוטרים זיהו אותו מחזיק את התרופה שלו מחוץ לדירת חברתו בה שהה באותה עת.

שוטרים פורצים לקראוון מחרימים קנאביס רפואי
כך פרצו בפעם הקודמת שוטרים לדירתו של שלומי דרך החלון

למרות שהקנאביס ניתן לו ברשיון, השוטרים פרצו לדירת חברתו, ערכו חיפוש במקום והחרימו את צנצנת הקנאביס ובה פחות מ-10 גרם, מחצית מהכמות אותה מקבל שלומי ברשיון.

“איבדתי את הכלבה אז הלכתי לחפש אותה עם ג’וינט ביד, בחדר המדרגות אני רואה שני שוטרים מחזיקים את הכלבה. לקחו את הג’וינט ועיכבו אותי לתחנה ל-3 שעות,” מספר שלומי בשיחה עם כתב המגזין. “לקחו אותי כמו אחרון העבריינים – רק בגלל שהחזקתי את התרופה שלי מחוץ לבית, תוך כדי שאני בהתקף חרדה.”

“החוקרת רמזה לי שאם לא אפרסם את המקרה הם לא ידווחו למשרד הבריאות,” אמר. “אחרי 4 שעות מול קצינת חקירות שחררו אותי עם הקנאביס בצנצנת באופן חופשי. זה עוד פצע על הבשר שלי, הם לא מפסיקים לרדוף אותי.”

“מאז שפרצו לי לקראוון אני מפחד לחזור לשם ומסתובב ללא בית,” אמר. “חזרתי לסוף שבוע לפגוש חברה בבת ים וחטפתי את המציאות הזאת לפנים שוב. עיכבו את שנינו לתחנה וטענו שבגלל שהייתי עם התרופה שלי מחוץ לבית עברתי על החוק. בסוף בצנצנת היה 9.3 גרם קנאביס בסך הכל שזה חצי ממה שמותר לי להחזיק.”

“גם כשיש לי רשיון מבחינתם אני עבריין,” הוסיף, והבטיח כי יגיש תביעה נגד משטרת ישראל בנושא.

מקרה זה מצטרף למקרה נוסף מסוף השבוע של מעצר שצולם בירושלים בו שוטרים אזקו והפשיטו שני צעירים בגלל “ריח של סמים” (צפו כאן).

ממשטרת ישראל מסרו לנו בתגובה רק כי “החשוד החזיק בסם שלא ע”פ תנאי הרשיון הרפואי שלו ולכן עוכב לחקירה”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר