ארבעת השלבים של פריחת המריחואנה

מסימני המיניות הראשונים ועד הקטיף החגיגי – מה עובר על הקנאביס שלנו בזמן הפריחה?

כל מגדל מריחואנה מחכה לתקופה הזו של הגידול בה הקנאביס מתחיל להעמיס את עצמו בפרחים שמנים ודביקים, עשירים בשרף עסיסי וניחוחות מתוקים – זה מה שמכונה “שלב הפריחה”. בשלב המיוחד הזה אנו מתחילים לראות, טיפין טיפין, את המוצר המוגמר אליו אנו מכוונים – הפרחים.

אמנם זה נכון שמרגע שנעביר את מחזור האור מ-24 שעות אור רצופות (או 18/6) ל-12 שעות אור ו-12 שעות חושך אנו נכנסים “רשמית” ל”שלב הפריחה”, אולם השלב הזה מחולק למעשה לארבעה שלבים שונים. הבנה נכונה של אותם שלבים והדרישות של הקנאביס בכל שלב ושלב, עשויה לשפר משמעותית את איכות הפרחים שנקצור ואת כמות היבול הסופי.

לפני שנדבר על ארבעת השלבים השונים בתקופת הפריחה של הקנאביס, חשוב להבין שאורכה של תקופת הפריחה תלויה בלא מעט גורמים משתנים, העיקריים שבהם יהיו: גנטיקה, תנאי גידול ודשנים מזינים.

למשל: זמן הפריחה של קנאביס סאטיבה ייקח לפחות שבועיים-שלושה יותר מזמן הפריחה של קנאביס אינדיקה. אם יש לנו “דליפות אור” מחדר הצמיחה לתוך חדר הפריחה, או לחילופין עשינו טעות ולא השקנו עם הדישון הראוי – סביר להניח שזמן הפריחה יתארך גם כן.

ראו עוד: קנאביס סאטיבה וקנאביס אינדיקה – הבדלים

גם זה בטח יעניין אותך

כעת, בואו נעיף מבט בארבעת שלבי הפריחה השונים:

“קדם פריחה” (Pre-flowring) – אפילו לפני שאחנו מעבירים את הקנאביס למשטר אור של 12-12, הצמח עדיין יכול להראות לנו סימנים של מיניות. לרוב זה יבוא לידי ביטוי בתור שתי שערות לבנות המופיעות באחת מהצמתים (חיבורי הענפים לגזע).

אם בייחורים עסקינן אז סיכוי טוב שהסימנים הללו יגיעו ברגע שהוא הצליח ליצור לעצמו מערכת שורשים בסיסית. עם צמח שהתחיל את דרכו מזרע זה עשוי לקחת קצת יותר זמן. בכל מקרה, אלו סימנים שהצמח מראה לנו שהוא מוכן להיכנס לתקופת פריחה.

סימנים של "קדם פריחה"
סימנים של “קדם פריחה”

“פריחה מוקדמת” (Early-flowring) – זהו שלב שלוקח מספר ימים לאחר המעבר של הקנאביס ל-12/12. השערות הלבנות מתחילות לצוץ מכל עבר ומתחילים להיווצר “עלי גביע” (calyxes) מכוסי שרף ועלים קטנים לתמיכה. התפתחות מהירה של צמחיה באזורי החיבור יכולה לתרום ליבול פורה בעתיד. השלב הזה לוקח בסביבות ה-3 שבועות מרגע המעבר ל-12/12.

בשלב הפריחה המוקדמת, ובשלבים שיגיעו לאחר מכן, מתן תוספת של זרחן, אשלגן וסוכרים לקנאביס יחזק את השפעת החומר ויעודד פריחה מאסיבית יותר.

שערות לבנות שמכסות את הגבעול
שערות לבנות שמכסות את הגבעול

“שיא הפריחה” (Peak-flowring) – כשהפרחים כבר בנויים היטב, עמוסים בשרף מנצנץ ומפיצים ניחוחות משכרים – אנחנו בשלב שיא הפריחה. זהו שלב חשוב ביותר מאחר ורוב ה-THC והמשקל של הפרחים עומד על הפרק. בעיות עם טמפרטורה, מחלות, לחות, מזיקים ודישון עלולים לגרום לירידה משמעותית בכמות החומר ובאיכות. בשלב הזה מומלץ לתת לצמח דשנים “מעודדי פריחה” (Bloom Boosters) כמו Big Bud של Advances Nuitrients למשל.

שימו לב שהצמרת לא מתחממת יתר על המידה, במקרה כזה תתכן סכנה לכך שהפרחים יתמתחו ויצאו אווריריים. השגיחו על שלבי ההתפתחות של הפרחים בעזרת מיקרוסקופ זעיר, כך תוכלו לזהות באיזה שלב נמצאים בלוטות השרף שעל הפרחים.

זהו השלב שלוקח את הזמן הארוך ביותר בכל תקופת הפריחה – בין שבועיים לארבעה שבועות.

פריחת קנאביס לתפארת
פריחת קנאביס לתפארת

פריחה מאוחרת (Late-flowring) – כשראשי השרף והפרחים שעל הצמח מתחילים להראות סימנים של בשלות, אנחנו לקראת הסוף. זה קורה בדרך כלל בסביבות השבועיים לפני הקציר. למשל, אם אנו מגדלים קנאביס שאמור להפריח תוך 8 שבועות, שלב הפריחה המאוחרת אם כן יהיו השבועות השביעי והשמיני.

ניתן להוסיף תוספי פריחה אחרונים, ואז להעביר לשטיפה אחרונה. השטיפה הכרחית בשביל לנקות את הצמח מכל הדשנים והמלחים שהצטברו אצלו במהלך הגידול, כך אנו מבטיחים לעצמנו שאכטה נקיה וטעימה.

לבריאות...
לבריאות…

הבנה מעמיקה יותר של תקופת הפריחה תיתן לנו אפשרות ליהנות הרבה יותר מהשלב המדהים הזה בו הצמח בונה אט אט את “הדבר האמיתי”, וכך נוכל גם לדעת כיצד להתייחס אליו ואילו דשנים הוא צריך בשביל למצות את מלוא הפוטנציאל שלו ולגדל פרחים גדולים עמוסים ב-THC!

מקור

ראו גם: הגאנג’ה גורו מסביר: “איך לגדל גראס קטלני”
ראו גם: גידול מריחואנה בחצר האחורית – 12 טיפים לגידול פורה ובטוח

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר