איך לחשב נכון כמות THC במאכלי קנאביס

אחד הדגשים החשובים ביותר בהכנת מאכלים עם קנאביס (Edibles) הוא לשמור על מינון מתאים, שיעזור מצד אחד להימנע ממצבים של השפעת יתר או של “בזבוז” חומר ללא השפעה, ומצד שני יאפשר מעקב אחר הכמות המתאימה לשימוש והמדרג שלה. כך תחשבו כמה מ”ג THC יש בכל מנה, כשהמינון האופטימלי לצרכנים מתחילים הוא 8-10 מ”ג.

בישול עם קנאביס הוא אמנם תהליך פשוט יחסית שאינו דורש מומחיות מיוחדת, אך במהלכו יש לשמור על כמה דגשים חשובים שיעזרו להפוך את המנות המיוחדות להצלחה.

אחד הדגשים החשובים ביותר הוא שמירה על מינון מתאים של חומר פעיל (הקנבינואיד הפסיכואקטיבי THC), כדי לגרום להשפעה שתתקבל מהמאכלים להיות מורגשת ולא קלילה מדי, ועם זאת מהנה וגם לא חזקה מדי.

למרות שמינון הוא עניין טריקי ביותר בכל הנוגע לקנאביס, ההמלצה הכללית היא לא לצרוך יותר מ-10 מ”ג THC בפעם הראשונה. צרכנים מנוסים יותר שמוכנים לקחת את “הסיכון” יכולים לצרוך כבר מההתחלה מנה של 20 מ”ג THC.

אבל איך נדע בדיוק כמה THC קיים במנה שאנו עומדים להכין? להלן הסבר פשוט בן 3 צעדים, לפיו תוכלו לחשב בקלות את כמות החומר הפעיל בכל מנה.

שיטת 3 השלבים – כך תחשבו את המינון בכל מנה

שלב ראשון – חישוב מ”ג THC לפי גרם.

השלב הראשון בשיטה דורש מידע שלא תמיד קיים בשוק הקנאביס השחור בישראל, והוא אחוז ה-THC המדויק (גם CBD, פחות רלוונטי לקהל צרכני הפנאי) הקיים בתפרחת באמצעותה עומדים לבשל.

עוגיות קנאביס ומאכלי קנאביס

בכדי למצוא כמה מ”ג THC קיימים בכל גרם של התפרחת שלנו, יש להכפיל את אחוז ה-THC בפרח (10% = 0.1) ב-1,000 (מספר המיליגרם בגרם אחד) – כלומר לדוגמה בגרם אחד של קנאביס המכיל 10% THC (קנאביס בגידול ביתי בסיסי ולא ‘חשאב‘) ישנם 100 מ”ג של THC.

למעוניינים לחסוך את כל הטרחה, ניתן להניח כי בגרם אחד של קנאביס יש כ-100 מ”ג THC ומעלה בממוצע. המטופלים בעלי הרישיון מקבלים תפרחת עם אחוזי THC ו-CBD מדויקים (פחות או יותר, בהתאם למוצר הסופי שלפעמים פחות טוב מהממוצע) ובעזרתם יוכלו לעשות שלב זה בקלות יתרה.

שלב שני – הכפלת התוצאה בסה”כ הגרמים במתכון אותו עומדים להכין. כלומר, אם בכל גרם של קנאביס יש 100 מ”ג THC ולהכנת המתכון דרושים 14 גרם, זה אומר שבמנה כולה יהיו 1,400 מ”ג של THC בסה”כ.

נוסחה: כך תחשבו כמויות THC בעת בישול עם קנאביס
אחרי שמצאתם סה”כ THC במתכון כולו, חלקו למספר מנות ההגשה כדי למצוא מ”ג THC יש בכל מנה

שלב שלישי – חילוק במספר מנות הגשה, כדי לקבל את מ”ג THC לפי מנה. עבור צרכנים מתחילים מומלץ כאמור להגיע לטווח של 8-10 מ”ג למנה ולא לצרוך מעבר לכך בתקופה של פחות משעתיים (עד שההשפעה תחל).

אם בחלוקת המנות יצא כי כל מנה מכילה יותר מ-10 מ”ג THC, שקלו לחלק את המתכון למנות קטנות יותר.

ראו עוד:
מדריך להכנת חמאת קנאביס
מתכון להכנת שמן קנאביס לבישול
לעצלנים: איך להכין פנקייק ב-5 דקות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר