אורוגוואי תחל לייצא קנאביס רפואי לחו”ל

המשלוח הראשון של שמן קנאביס רפואי צפוי לצאת מאורוגוואי לכיוון מקסיקו וקנדה עוד לפני סוף שנת 2017, לאחר אישור מודל ייצוא לחו”ל שאושר בממשלה. ישראל מתעכבת בהתרת הייצוא.

ממשלת אורוגוואי, שמנהלת את שוק הלגליזציה החוקי הראשון בעולם, אישרה מודל של ייצוא שמן קנאביס לחו”ל ותספק את המשלוח הראשון למקסיקו וקנדה כבר בחודש דצמבר הקרוב.

במסגרת הלגליזציה באורוגוואי נקבע מודל סוציאליסטי בו הממשלה היא האחראית הן על הייצור והן על המכירה של קנאביס לתושבי המדינה, במחירים נמוכים במיוחד של כגדולר אחד בלבד לגרם, או מעט יותר.

מטרת המחיר הנמוך שנקבע לקנאביס החוקי היא לשבור את השוק השחור ואת מכירות הקנאביס הבלתי מפוקח.

שמן הקנאביס שיגיע בשבועות הקרובים לקנדה ומקסיקו מיוצר בהתאם על ידי חברת הקנאביס הממשלתית של אורוגוואי, הנקראת ‘תאגיד הקנאביס הבינלאומי’ (ICC).

מנכ”ל ICC, אלחנדרו אנטליץ’, הודיע שהחברה תחל בקרוב גם במכירות של השמן לקהל הלקוחות המקומי במדינה.

“המטרה היא לייצא את זה, אבל אם שר הבריאות חושב שניתן לספק את זה גם לשוק המקומי, אנחנו נעשה את זה,” אמר אנטליץ’ על פי הדיווח ב’רויטרס’.

מודל הלגליזציה באורוגוואי אושר עוד בשנת 2013, אך לקח לו כ-4 שנים עד שהוטמע באופן סופי עת החלו לפני שלושה חודשים מכירות הקנאביס החוקיות הראשונות.

נכון להיום תאגיד הקנאביס ICC מגדל את הקנאביס על שטח של 2 דונם והוא צפוי להתרחב בעזרת השקעה של 10 מיליון דולר במהלך שנת 2018.

בינתיים ישראל ממשיכה להתעכב באישור הליך הייצוא של קנאביס רפואי לחו”ל, זאת לאור התנגדותו של שר המשטרה גלעד ארדן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר