אוסטרליה אישרה את תכנית הקנאביס הרפואי החדשה

שרת הבריאות האוסטרלית הודיעה כי קנאביס רפואי יהפוך לחוקי עד סוף חודש מרץ 2016. המוצרים הראשונים יחלו להימכר לציבור כבר בחודשים הקרובים. “זהו יום חשוב לאוסטרליה כולה ובעיקר לתומכים האדוקים שנלחמו להסרת הסטיגמה מהקנאביס הרפואי,” היא אומרת.

שרת הבריאות האוסטרלית, סוזן לי (Sussan Ley) הודיעה היום (ד’) כי הקנאביס הרפואי באוסטרליה יהפוך לחוקי עד סוף מרץ 2016, כך על פי הדיווח ברשתות התקשורת בעולם.

שרת הבריאות האוסטרלית סוזן לי
שרת הבריאות האוסטרלית סוזן לי

לי, שאישרה כבר לפני מספר חודשים כי הקנאביס הרפואי יאושר לגידול ומכירה, הודיעה היום כי החוקים החדשים ייכנסו כאמור לתוקפם עד ה-31 למרץ 2016, והוסיפה כי תוך חודשים בודדים המוצרים הרפואיים הראשונים יגיעו למדפי החנויות.

“אני תמיד מחפשת אחר הזדמנויות חדשות עבור החקלאים והתעשיינים בארצנו,” מסרה לי, “ובתחום זה ישנן הזדמנויות גם למכוני המחקר שישתתפו במחקרים הקליניים שנבצע.”

בהודעה שנמסרה לתקשורת לא צויין תאריך היעד לתחילת המכירות, אך נאמר כי הממשלה תתחיל לקדם ניסויים קליניים במוצרי קנאביס רפואי שונים בהקדם האפשרי.

עוד נמסר כי חברות בינלאומיות רבות מראות עניין בגידול קנאביס רפואי בשטח היבשת כבר עם קבלתם של החוקים החדשים, וזאת למרות העמדה שהוצגה בעבר לפיה תעדיף הממשלה האוסטרלית לייבא קנאביס מחו”ל.

“זהו יום חשוב לאוסטרליה כולה ובעיקר לתומכים האדוקים שנלחמו להסרת הסטיגמה מהקנאביס הרפואי,” הוסיפה לי לסיום.

ראו עוד:
אשה נעדרת נמצאה מתחת לעציץ קנאביס בגינה
‘קמפיין העצלנים’: מכון המחקר מתרחק מהכישלון
מיס אוסטרליה רוצה לגליזציה: “קנאביס מעולה לטיפול בסרטן”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר