קרטון או ספוג: בדקנו איזה פילטר מסנן יותר THC

אין כנראה אפילו צרכן קנאביס אחד שנתקל בפילטרים מספוג, הנפוצים לגלגול טבק, ולא שאל את עצמו האם ואם כן עד כמה הם מתאימים גם לעישון קנאביס, או האם הם מסננים אחוזים מה-THC ושאר הרכיבים הפעילים. אז יצאנו למעבדות המחקר של חברת הקנאביס הרפואי “שאיפה לחיים” בכדי לבדוק את הנושא. צפו:

ג’וינט הוא הכלי נפוץ ביותר לעישון קנאביס (49% על פי סקר מגזין קנאביס), מה שהופך את הפילטר שבו למצרך בעל משמעות. בעוד שמרבית צרכני הקנאביס נוהגים להשתמש בחתיכת קרטון כפילטר, היום ישנם פילטרים מסוגים שונים ובראשם זה שפרץ לשוק עם מהפכת הטבק לגלגול – פילטר הספוג.

כניסתם של פילטרי הספוג לתרבות העישון העלתה שאלה שחוזרת על עצמה בקרב קהילת צרכני הקנאביס והיא האם פילטר ספוג מסנן את ה-THC (החומר הפסיכואקטיבי בקנאביס) יותר מאשר פילטר קרטון מגולגל – ואם כן עד כמה.

פילטר זכוכית של חברת ROOR
לא רק פילטר קרטון ופילטר ספוג: בדקנו גם פילטר זכוכית ופילטר פחם

אז החלטנו להרים את הכפפה ולערוך בדיקה שתענה על שאלה זו. החלטנו גם שאם כבר עושים בדיקה כזו, בואו נרחיב אותה עוד יותר. אז מלבד השוואת סינון ה-THC של פילטר קרטון רגיל לעומת פילטר ספוג לסיגריות 6 מ”מ של חברת GIZEH, הוספנו לבדיקה עוד 3 פילטרים נפוצים בשוק: פילטר ספוג חום מתכלה של GIZEH (Biodegradable), פילטר זכוכית של חברת הבאנגים ROOR ופילטר פחם.

בכדי לבדוק כמה THC סופח כל אחד מהפילטרים בוצע ניסוי במעבדות חברת הקנאביס הרפואי הישראלית “שאיפה לחיים” בעזרת צינור המחובר למשאבה, דרכו “נשאפו” עשרות ג’וינטים שהורכבו מ-0.25 גרם פרחי קנאביס מזן “אודם” המכילים 14% THC, תחליף טבק ומבחר סוגי הפילטרים השונים.

ממלאים ג'וינט בניסוי פילטרים
הג’וינטים מולאו ב-0.25 גרם קנאביס ופילטרים מסוגים שונים

לאחר מכן בוצע ניסוי נוסף והפעם במקום ג’וינט השתמשנו במבחנה של באנג כשאת הפילטר שמנו בחיבור שבין הצינור למשאבה. את כל הפילטרים, ניירות הגלגול ותחליף הטבק קיבלנו במתנה מחנות הקנאביס החדשה “קנאמרקט“. את הניסוי ערך מנהל הייצור והפיתוח של “שאיפה”, מר ינון כוכבי.

תוצאות הבדיקה לא מותירות מקום לספק: בתשובה לשאלה המקורית נמצא שאכן פילטר ספוג סופח THC יותר (4.2 לפי המדד) ממה שסופח פילטר קרטון (1) – כלומר פי 4. שניהם ספחו יותר THC מפילטר הזכוכית (0.4) ומפילטר הפחם (0.2 – שנמצא כסופח הכי מעט). הפילטר המתכלה סגר את הרשימה “במקום האחרון” כזה שסופח THC הכי הרבה (6)

ינון כוכבי עורך הניסוי
ינון כוכבי, מנהל ייצור ופיתוח של חברת “שאיפה לחיים”, עורך הניסוי

חשוב לציין שרמת סינון THC זהו לא המדד היחיד לבחירת פילטר שכן בעבר נעשו מחקרים שהעלו למשל השערה ששאיפת סיבי פחם אינה בריאה, למרות שבניסוי כאן הוא נמצא כסופח הכי מעט THC. לצד זאת אי הסינון של ה-THC עלול להעיד על אי סינון של רעלנים אחרים אך נושא זה לא נבדק בניסוי.

ראו גם:
איך לגלגל ג’וינט
איך בודקים אם החשיש שלנו איכותי?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר