טוען...

קנדה: חברת דציבל תופסת את המקום הראשון במכירות קנאביס

שנת 2023 מבשרת בינתיים טובות לחברת הקנאביס הקנדית דציבל, הפעילה גם בישראל, שהופכת למובילה במכירות קנאביס בקנדה. פיור סאנפארמס יורדת למקום השלישי לצד אוקסלי, טילריי שומרת על המקום השני והקסו צונחת

חברת הקנאביס הקנדית דציבל (Decibel) בעלת המותג קווסט (Qwest), הפועלת גם בישראל באמצעות חברת בול פארמה (BOL Pharma) המייבאת את הסחורה לארץ, תפסה בחודשים האחרונים את המקום הראשון במכירות קנאביס בקנדה, לכל הפחות ב-4 הפרובינציות הקנדיות מהמובילות בתחום הקנאביס: אונטריו, בריטיש קולומביה, אלברטה וססקצו’אן – מה שכנראה מייצג גם את שאר האזורים ובכל מקרה מהווה משקל משמעותי.

מכירות קנאביס בקנדה
מכירות קנאביס בקנדה (בפרובינציות אונטריו, בריטיש קולומביה, אלברטה, ססקצ’ואן) – אפריל 2023

על פי הנתונים, המבוססים על מכירות בפועל בחנויות קנאביס חוקיות, דציבל חולשת כיום על כ-8.9% משוק הקנאביס הקנדי ומובילה בכך את הענף מאז דצמבר 2022. לפניה החזיקה בתואר המכובד חברת וילג’ פארמס (Village Farms), בעלת המותג פיור סאנפארמס (Pure Sunfarms), שגם כן החלה פעילות בישראל בשבועות האחרונים, באמצעות חברת ד”ר סמואלוב (Dr. Samuelov) המייבאת את הסחורה לארץ.

לפני וילג’ פארמס ודציבל, הובילה את הענף הקנדי חברת הקסו (Hexo), גם היא פעילה בישראל באמצעות בול פארמה, אך מאז היא נמצאת בירידה עקבית. יחד איתה צנחו בשנה האחרונה גם חברות גדולות נוספות שהובילו בעבר את הענף הקנדי, כמו אורורה (Aurora), שפעלה בישראל באמצעות חברת קנטק (Cantek) שפשטה רגל, וקנופי (Canopy), הפועלת בישראל בעקיפין דרך חברת סופרים (Supreme) אותה היא רכשה לאחרונה.

עוד על פי הנתונים, שפורסמו על ידי העיתונאי הקנדי מאט לאמרס, החברות טילריי (Tilray), אורגניגרם (Organigram) וקרונוס (Cronos), שגם הן פעילות או פעלו בעבר בישראל, באמצעות קנדוק (Canndoc), יוניבו (Univo) והמותג פיס נטורלס (Peace Naturals), שומרות באופן יחסי על כוחן בשוק הקנדי ומחזיקות בין 4% ל-7% מהשוק כל אחת, זאת לצד חברת אוקסלי (Auxly), שהינה היחידה שמעולם לא פעלה בישראל.

לדברי לאמרס, “מה שמרתק בתרשים הזה הוא העובדה שאין, עדיין, תהליכי קונסולידציה (מיזוג בין חברות, מ.ק) משמעותיים”. לדבריו, “למרות 10 מיליארדי דולרים שהושקעו על מיזוגים ורכישות בענף הקנאביס הקנדי, התעשייה הזו לא נשלטת על ידי חברות גדולות”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר