חברות הקנאביס המצליחות ביותר בקנדה

שנת 2023 מבשרת בינתיים טובות לחברות הקנאביס הקנדיות דציבל ו-וילג׳ פארמס, הפעילות גם בישראל, שמובילות את טבלת מכירות הקנאביס

חברת דציבל (Decibel) בעלת המותג קווסט (Qwest), תפסה בחודשים האחרונים את המקום הראשון במכירות קנאביס בקנדה באופן כללי. באופן פרטני לגבי קטגוריית תפרחות קנאביס ספציפית, חברת וילג׳ פארמס (Village Farms) בעלת המותג פיור סאנפארמס (Pure Sunfarms) היא המובילה בקנדה באופן קבוע.

מבחינת מכירות של כל סוגי מוצרי הקנאביס, דציבל חולשת כיום על כ-8.9% משוק הקנאביס הקנדי ומובילה בכך את הענף מאז דצמבר 2022 (אך כאמור בעיקר בקטגוריות מיצויים, אדיבלס, פרי רולס וכו׳). לפניה החזיקה גם בתואר הזה חברת וילג’ פארמס, שכיום ממוקדת בעיקר בתפרחות וחולשת על יותר מ-14% משוק זה.

הנתונים מבוססים על מידע רשמי של חברת HiFyre, המספקת שירותי ניהול מלאי לחנויות קנאביס ב-4 הפרובינציות הקנדיות מהמובילות בתחום הקנאביס: אונטריו, בריטיש קולומביה, אלברטה וססקצו’אן – מה שכנראה מייצג גם את שאר האזורים ובכל מקרה מהווה משקל משמעותי.

מכירות קנאביס בקנדה
מכירות קנאביס בקנדה (בפרובינציות אונטריו, בריטיש קולומביה, אלברטה, ססקצ’ואן) – אפריל 2023
מכירות קנאביס בקנדה בקטגוריית תפרחות
מכירות קנאביס בקנדה בקטגוריית תפרחות

לפני וילג’ פארמס ודציבל, הובילה את הענף הקנדי חברת הקסו (Hexo), אך מאז היא נמצאת בירידה עקבית. יחד איתה צנחו בשנה האחרונה גם חברות גדולות נוספות שהובילו בעבר את הענף הקנדי, כמו אורורה (Aurora) וקנופי (Canopy).

עוד על פי הנתונים, החברות טילריי (Tilray), אורגניגרם (Organigram) וקרונוס (Cronos), שומרות באופן יחסי על כוחן בשוק הקנדי ומחזיקות בין 4% ל-7% מהשוק כל אחת, זאת לצד חברת אוקסלי (Auxly), שהינה היחידה שמעולם לא פעלה בישראל.

לדברי העיתונאי הקנדי מאט לאמרס בשיחה עם מגזין קנאביס, “מה שמרתק בתרשים הזה הוא העובדה שאין, עדיין, תהליכי קונסולידציה (מיזוג בין חברות, מ.ק) משמעותיים”. לדבריו, “למרות 10 מיליארדי דולרים שהושקעו על מיזוגים ורכישות בענף הקנאביס הקנדי, התעשייה הזו לא נשלטת על ידי חברות גדולות”.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר