נתונים מאתר “דרך המשי” מגלים: איפה הכי זול לקנות מריחואנה?

רגע לפני שנסגר: נתונים אחרונים מאתר “דרך המשי” מגלים – מהם מחירי המריחואנה הבלתי חוקית במדינות בעולם ואיפה הכי יקר לקנות גרם אחד של קנאביס איכותי? ספויילר: כמו עם הקוטג’ גם כאן – אנחנו בישראל פראיירים גדולים.

בשבוע שעבר סגר ה-FBI את אתר “דרך המשי” (Silk Road) – אתר האינטרנט אשר שימש במשך שנים כשוק חופשי פעיל לקנייה ומכירה של סמים, נשק ומוצרים ושירותים בלתי חוקיים אחרים – ואף עצר את רוס וויליאם אולבריכט, 29, מנהל האתר שפעל תחת הכינוי “דרד פייראט רוברטס”.

כחודש ימים לפני סגירת האתר, חברי הסטארטאפ האוסטרלי ‘The Price Geek‘, אתר המתמחה בהשוואת מחירי מוצרים מכל רחבי העולם, אספו מידע על מחיריהם של שניים מהמוצרים המבוקשים ביותר באתר “דרך המשי”: קוקאין ומריחואנה.

על פי הנתונים, שפורסמו השבוע ב-CNN, מריחואנה היא כמובן הסם הבלתי חוקי הפופולרי ביותר בשוק הסמים, אשר מחירו נע בין 11$ דולר לגרם בקנדה ועד ל-22$ דולר לגרם בגרמניה. לשם השוואה, בישראל מחירו של גרם מריחואנה בשוק השחור עולה בין 25$ ל-30$ בממוצע.

עוד נמצא כי מבין המדינות שנבדקו, בדרום אפריקה מחירי הקנאביס הם הנמוכים ביותר וכי בגרמניה, פולין ואוסטרליה המחירים הם הגבוהים ביותר.

מחירי המריחואנה בעולם לפי אתר דרך המשי
מחירי המריחואנה בעולם לפי אתר דרך המשי

כאמור, מלבד מחירי המריחואנה נבדקו גם מחירי הקוקאין, הסם השני ברשימת הסמים הפופולריים ביותר באתר.

על פי הנתונים, מחיר הקוקאין בפרו הוא הזול ביותר, כ-73$ דולר בלבד, בעוד שבאוסטרליה מחירו של גרם קוקאין מגיע עד לכ-273$ לגרם. ראו: מחקר חדש קובע: אוסטרלים משלמים יותר מדי עבור הקוקאין שלהם

במקרה של הקוקאין, ישראל נמצאת במקום טוב באמצע עם ממוצע של בין 140$ ל-150$ דולר לגרם, בדומה לגרמניה. בארה”ב (99$) וקנדה (116$) נרשמו מחירים נמוכים יותר באופן משמעותי.

מחירו הנמוך של הקוקאין בפרו איננו הפתעה – בשנת 2012 עקפה פרו את קולומביה כמקור מספר 1 לקוקאין בעולם.

מחירי קוקאין בעולם
מחירי הקוקאין בעולם לפי אתר דרך המשי

צפואיך קונים מריחואנה, פטריות ו-LSD ב”דרך המשי”:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר