נשיא אורוגוואי: “לגליזציה כן, תיירות סמים לא”

גם כשיאושר חוק הלגליזציה ההיסטורי באורוגוואי, לא תורשה מכירת מריחואנה לתיירים. – כך קבע נשיא אורוגוואי חוסה מוחיקה.

“לפי חוק הלגליזציה החדש באורוגוואי שבמסגרתו תמכור הממשלה מריחואנה לאזרחיה, לא תותר המכירה למי שאינו תושב אורוגוואי. רק בעלי תעודת זהות יורשו לרכוש מריחואנה באופן מסודר.” אמר נשיא אורוגוואי, חוסה מוחיקה, לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP.

דגל אורוגוואי קנאביס לגליזציה

בניגוד לחוקי הדה-קרימינליזציה וה”סובלנות” הנהוגים במדינות שונות כמו הולנד ופורטוגל, חוק הלגליזציה החדש באורוגוואי הוא הראשון מסוגו בהיסטוריה שמכוון למקום אחד – לגליזציה מלאה.

נשיא אורוגוואי חוסה מוחיקה
נשיא אורוגוואי חוסה מוחיקה

“מטרת חוק הלגליזציה החדש היא לפתור בעיות פנימיות במדינה ולהפסיק את תזרים המזומנים לגורמי הפשע והעולם התחתון,” אמר הנשיא. “אנו לא מתכוונים לפתח כאן תיירות סמים במדינה.”

הצעת החוק החדשה ללגליזציה באורוגוואי עלתה בחודש יוני השנה והועברה לאישור הפרלמנט לפני כחודש, אך טרם אושרה סופית. לפי התכנית החדשה, קנאביס ותוצריו יוצאו מפקודת הסמים המסוכנים במדינה וימוסדו באופן רשמי. עיתונאים באורוגוואי מדווחים כי הממשלה מתכננת להקים ארגון ממשלתי שיחל במכירת מריחואנה וחשיש לאזרחים אשר יירשמו באופן מסודר.

“חוק הלגליזציה החדש לא יפתור לחלוטין את בעיית הסמים באורוגוואי ומטרתינו איננה לעודד שימוש במריחואנה,” אמר הנשיא מוחיקה. “עם זאת, אנו מרגישים שהסדרה בחוק והפסקת הפללת הצרכנים יעשו פחות נזק מהמצב כפי שהוא כיום.”

“אזרחים שירכשו מריחואנה בבתי המרקחת יחוייבו להציג תעודת זהות. אם המדינה תחליט שאדם מסויים צורך יותר מדי, הוא יישלח לטיפול,” סיכם.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר