מגלגל...

מריחואנה גורמת לאלימות? 2 מיליון דולר עבור מחקר שיוכיח שכן

השקעה מפתיעה של הרשות האמריקאית למלחמה בסמים: מציעה 2 מיליון דולר עבור מחקר שיוכיח שצריכת מריחואנה גורמת לאגרסיביות ואלימות.

אפילו המתנגדים הגדולים ביותר לקנאביס לא נוהגים להשתמש בטיעון זה – אבל הרשות האמריקאית למלחמה בסמים (NIDA), שילמו קרוב ל-2 מיליון דולר עבור מחקר שיוכיח שצריכת מריחואנה וחשיש גורמת לאגרסיביות ולאלימות.

אמש הודיעה אוניברסיטת באפלו בניו יורק כי הממשל הפדרלי העביר להם 1.86 מיליון דולר עבור מחקר שינסה להוכיח ששימוש בקנאביס מוביל לאלימות.

“יש מחסור במחקרים הנוגעים לקשר שבין צריכת מריחואנה לאלימות,” אמרה מריה טסטה, מנהלת המחקר, בהודעה לעיתונות. “למרות התפיסה הציבורית שמריחואנה מפחיתה אגרסיביות, מחקרים רבים מצאו את הקשר בין השימוש במריחואנה לאלימות כלפי אנשים קרובים”.

“הבנה של התרומה של המריחואנה לשכיחות של מקרי אלימות בבית הינה חשובה ביותר ובעלת השפעה רבה על בריאות הציבור,” הוסיפה.

מריחואנה גורמת לאלימות?

בשנת 1972 פורסם דו”ח של הממשל הפדרלי בו נכתב שמריחואנה “נמצאה בדרך כלל כמפחיתה התנהגויות אלימות”.

בחודש שעבר פורסמו תוצאות מחקר מספרד שהסביר כיצד קנאביס גורם לירידה באגרסיביות על ידי התקשרות עם המערכת האנדו-קנבינואידית במוח. הם הראו ש-THC “הפחית בצורה משמעותית את רמות האגרסיביות”.

מנגד, מחקרים רבים הוכיחו מעל לכל ספק כי קיים קשר בין שתיית אלכוהול מרובה למעשי אלימות. דו”ח של ארגון הבריאות העולמי קבע כי גורם המוות העיקרי בקבוצות גיל צעירות החל מגיל 15 הוא שימוש מזיק באלכוהול.

בשנה שעברה פורסם מחקר שמצא שתרופות פסיכיאטריות גורמות להתקפי אלימות, זאת בעקבות תופעת הלוואי הנפוצה המכונה אקתיזיה, הרווחת בקרב אלה הנוטלים סמים אנטי-פסיכוטיים ונוגדי-דיכאון.

ראו: “פרח מריחואנה אחד ליום ותיפרדו מהתקפי לב לשלום…”
צפו: מה עדיף – שיכור או מסטול?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר