טוען...

מחקר חדש: אכילת קנאביס טרי יכולה להגן על המוח

מסתבר שלא רק THC מגן על המוח, אלא גם הגרסה “הטבעית” שלו THCA הנמצאת בקנאביס בצורתו הטרייה בטרם עוברת תהליך חימום והופכת ל-THC הפסיכואקטיבי המוכר – כך על פ מחקר ספרדי חדש שפורסם השבוע.

מחקרים כבר הראו בעבר ש-THC, הקנבינואיד הפסיכואקטיבי המפורסם, יכול להגן על המוח ולעודד ספיגת חמצן בו. כעת מחקר חדש מראה שגם גרסתו הטבעית – מה שמכונה ‘פייטו-קנבינואידים’ (קנבינואידים צמחיים) – היא בעלת יכולות דומות.

צריכה של פרח קנאביס טרי שלא עבר חימום, כמעט ולא תהיה בעלת השפעה פסיכואקטיבית, מאחר והקנבינואידים המפורסמים של הקנאביס, THC ו-CBD, “מופעלים” רק לאחר תהליך שנקרא ‘דה קרבוקסילציה‘, במהלכו לאחר חימום של הפרח ורכיביו הופכות חומצות הקנבינואידים הטבעיות THCA ו-CBDA לאותם רכיבים מוכרים.

לא אחת דווח על יתרונות צריכת מיץ קנאביס טבעי העשוי פרחים ועלי קנאביס טריים שלא עברו את תהליך זה. כעת מחקר חדש מחזק את מה שכבר פורסם ומראה ש-THCA, חומצת ה-THC לפני שעוברת חימום, היא אכן בעלת סגולות ייחודיות של הגנה על המוח.

על פי המחקר, שנערך על ידי חוקרים ממכון המחקר לביו רפואה בקורדובה, ספרד, ופורסם בירחון המדע ‘בריטיש ג’ורנל לפרמקולוגיה’, THCA יכול לעזור לאלו הסובלים ממחלות נוירודגנרטיביות כמו ALS, אלצהיימר, פרקינסון, הנטינגטון ועוד.

בתוצאות המחקר נכתב כי “חומצות קנבינואידים מחברות ומפעילות קולטנים אטומיים במוח טוב יותר מאלו שעברו תהליך של דה קרבוקסילציה” וכן ש”THCA מגביר את מסת המיטוכונדריה בתאי נוירובלסטומה ומונע ציטוטוקסיות הנגרמת על ידי מחסור בסרום.”

למי שהמשפט הנ”ל לא אומר הרבה, בסיכום המחקר מסבירים החוקרים כי “THCA מראה פעילות נוירופרוטקטיבית ששווה לקחת אותה בחשבון כטיפול במחלת הנטינגטון כמו גם במחלות נוירודגנרטיביות ונוירו דלקתיות אחרות.”

“בעוד שההשפעות הביולוגיות של קנבינואידים שעברו דה קרבוקסילציה כמו THC נחקרו לעומק, הפעילות הביולוגית של פייטוקנבנואידים בצורתם החומצית כמו THCA אינה ידועה ממש,” נכתב עוד.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר