טוען...

מחקר: קנאביס לטיפול באלצהיימר ודמנציה

חוקרים מאוסטרליה מצאו שקנאביס יכול לטפל ולתקן סימפטומים של דמנציה (מחלת השטיון) ובמיוחד של אלצהיימר.

קבוצת חוקרים מהמכון למחקר מדעי באוסטרליה פרסמה תוצאות ראשוניות של מחקר חדש אשר בוחן האם קנאבידיול, אחד מהרכיבים הפעילים הקנאביס, יכול לטפל בסימפטומים של דמנציה ואלצהיימר – אובדן זכרון והתמצאות.

ד”ר טים קארל, מנהל המחקר, סיפר השבוע כי הקנאבידיול (CBD) איננו בעל השפעה פסיכואקטיבית כמו זו של ה-THC ונמצא כי הוא בעל סגולות רבות שיכולות להועיל לתפקוד מוחי תקין.

ראו עוד: הקנבינואידים בקנאביס – מה יש בתרופה שלכם?

“קנאביס היה בשימוש רפואי במשך שנים רבות, אני מדבר על 100 ו-200 שנים לפחות. בהמשך גילו בני האדם כי לצמח יש השפעות נוספות שהובילו לכך שהוחלט להגדיר אותו בסם מסוכן,” אמר ד”ר קארל. “אני לא אכנס עכשיו לדיון הזה אבל חשוב להבין שה-THC, החומר הפסיכואקטיבי, הוא רק אחד מתוך עשרות מרכיבים שונים שרבים מהם למעשה בריאים וטובים עבורינו.”

המחקר

קנאביס לטיפול באלצהיימר

במחקר שערך ד”ר קארל יחד עם צוותו נמצא כי עכברים שסבלו מתופעות דומות לאלו הנמצאות אצל בני האדם הסובלים מאלצהיימר ודמנציה וקבילו מנות של קנאבידיול, הראו סימני שיפור משמעותיים בתפקוד המוחי ובזכרון של עצמים ועכברים אחרים.

“למעשה הקנאבידיול החזיר את התפקוד של בעלי החיים לרמות תפקוד תקין,” אמר. “אפשר לומר שזה ריפא אותם למעשה, אבל אנחנו צריכים להמשיך ולבחון את שאר חלקי המוח בכדי לוודא שהכל תקין כפי שנראה.”

כחלק מהמחקר, שמוצג השבוע בכנס השנתי של איגוד המדע האוסטרלי, החוקרים בחנו גם טיפול בתאי מוח שניזוקו מחלבון שקשור להצטברות פלאק במוח האדם ומהווה אחד הגורמים להתפתחות של מחלת האלצהיימר ומצאו כי הקנאבידיול תורם לירידה בכמות ייצור אותו חלבון.

ראו עוד: איך קנאביס מאט את הזדקנות התאים במוח

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר