מגלגל...

מושל ויסקונסין: נמאס לי שאחרים מרוויחים מלגליזציה ואנחנו לא

"נמאס לי שמושל אילינוי אומר לי תודה על שתושבי ויסקונסין קונים אצלם קנאביס חוקי ומכניסים לו רווחים ממיסים, נצטרף גם," אומר מושל ויסקונסין וקורא לתושבים להפעיל לחץ על נציגיהם בממשלה

אחרי ש-17 מדינות מתוך 50 בארה”ב כבר אישרו לגליזציה, כולל ארבע מהם שעשו זאת ממש בחודשיים האחרונים, גם במדינות אחרות מתחילים להבין שמדובר בעובדה ושכנראה עדיף להקדים את המאוחר ולהנות מהיתרונות שמביא מהלך זה.

טוני אוורס, מושל ויסקונסין, הגובלת ממזרח ומדרום עם מישיגן ואילינוי – שתי מדינות שאישרו לגליזציה – הביע השבוע רצון לקדם את המהלך גם במדינתו וקרא לציבור התומכים בצעד להפעיל לחץ על המחוקקים במדינה לשם כך.

עוד אמר אוורס שנמאס לו שויסקונסין מפסידה כסף ממיסי מכירות קנאביס חוקי למדינות שכנות כמו אילינוי שאישרו לגליזציה. לדבריו בפגישות שלו עם מושל אילינוי הוא מקבל ממנו באופן קבוע “תודה” על כך.

“נצטרף למדינות שאישרו לגליזציה, זה מה שאנשים רוצים”

“אנשים בכל רחבי ויסקונסין תומכים באישור קנאביס גם לשימוש רפואי וגם לשימוש פנאי,” אמר אוורס. “באחד החדרים בבניין הממשל יש כיתוב על הקיר – ‘רצון האנשים הוא חוק האדמה’. אני לוקח זאת ברצינות.

“כשאנשים אומרים ‘אנחנו מאמינים שצריך להיות לנו שוק חוקי של קנאביס לשימוש פנאי ו/או רפואי’ זה מה שעלינו כמחוקקים וכמנהיגים לעשות, אז אני שם את זה על השולחן ואומר – נצטרף למדינות השכנות שלנו אילינוי ומישיגן, להן יש קנאביס חוקי לשימוש פנאי.”

“נמאס לי שהכסף ממכירות קנאביס הולך אליהם ולא אלינו”

“למען האמת די נמאס לי לשוחח עם מושל אילינוי שבכל פעם שאני פוגש אותו אומר לי תודה שתושבי ויסקונסין חוצים את הגבול כדי לקנות קנאביס,” הוסיף. “הכסף ממיסי המכירות הולך אליהם במקום אלינו.

“אז דבר ראשון, זה משהו שאנחנו יכולים לעשות, זה יכול להיות בטוח, ואפשר למסות את זה, ואנחנו מעריכים שזה יביא 165 מיליון דולר בשנה השנייה של הפעילות. אז מתי זה יקרה? כשהנציגים שלכם (ברשות המחוקקת, מ”ק) יסכימו איתי בעניין זה. אז תרגישו חופשיים לפנות אליהם. שוחחתי היום עם אחד מהם, רפובליקני, שאמר שלגליזציה זה הדבר הנכון לעשות, אז זה לא רק עניין של דמוקרטים, זה משהו שאנשי ויסקונסין אומרים שהם רוצים”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר