טוען...

יצרנית סקיטלס תובעת זכויות יוצרים מחברות ששיווקו “סקיטלס רפואי”

יצרנית סוכריות "סקיטלס" תובעת 6 חברות מארה"ב וקנדה בגין הפרת זכויות יוצרים בטענה לשימוש במותג הסוכריות המצליח לצורך קידום מכירות "סקיטלס רפואי" - סוכריות קנאביס הנושאות את שם המותג שבבעלותה. "זה גם מטעה וגם מסוכן," קבעה

ענקית הממתקים האמריקאית הבינלאומית מארס ריגלי (Mars Wrigley) האחראית על מותגי על כמו מארס, סניקרס, טוויקס, באונטי ועוד, ביניהם גם סוכריות סקיטלס (Skittles) הידועות, הגישה תביעה על סך 2 מיליון דולר בגין הפרת זכויות יוצרים נגד 6 חברות קנאביס בארה”ב ובקנדה שמשווקות “סקיטלס רפואי” – סוכריות קנאביס המכילות THC ו”רוכבות” על שם המותג המוכר כמקדם מכירות, כמו גם נגד חברה שמשווקת זן קנאביס בכינוי זה.

“מארס ריגלי מגנה בחריפות את השימוש המטעה וחסר האחריות במותגי הממתקים הפופולריים לטובת שיווק מוצרי THC,” מסרה החברה בתגובה לדיווח בשיקאגו סאן. “השימוש במותגי החברה באופן הזה הוא אינו מורשה, לא ראוי ומוכרח להיפסק, במיוחד כדי להגן על ילדים מלצרוך בטעות מוצרי THC בלתי חוקיים”.

מלבד פיצוי שהם רוצים על רווחים שהושגו לטענתם על גבי המותג שלהם ללא אישור טוענים בעלי החברה שהגישו את התביעה “כדי לשלוח מסר לתעשיית הקנאביס הלא חוקית לחדול משימוש במותגי החברה”.

סקיטלס רפואי - הזיוף
“סקיטלס רפואי” – הזיוף שצורף כראיה לתיק התביעה שהגישה מארס ריגלי נגד 6 חברות קנאביס

זו כמובן אינה הפעם הראשונה בה שחקנים בשוק הקנאביס שצמח בעולם לא חוקי ובלתי מפוקח משתמשים במותגים מעולם הממתקים לצורך קידום מכירות. זכורה במיוחד תביעה דומה שהוגשה בשנת 2017 על ידי חברת הדבקים האמריקאית יצרנית הדבק “גורילה גלו” נגד חברות קנאביס ששיווקו את הזן בשם זה שבעקבות זאת הפך ל-GG.

מקרה זכור נוסף הוא משנת 2014 אז “הרשי” (Hershey), חברת השוקולד המפורסמת, תבעה את חברת “TinctureBelle”, חברת מאכלי קנאביס (Edibles) קטנה מקולורדו, על שימוש בשמות שמזכירים את המוצרים הידועים של חברת הרשי. במקרה זה שני הצדדים חתמו על הסכם פשרה עוד בטרם הדיון הגיע לבית המשפט.

מקרה נוסף התרחש כאשר תנועת הנוער “הצופים” בארה”ב פנתה במכתב זועם ליצרנין ובעלי חנויות קנאביס ברחבי ארה”ב בדרישה להפסיק לשווק זני קנאביס תחת השם “Girl Scout” (“בנות הצופים”), בטענה שמדובר בהפרת זכויות יוצרים. גם התיק הזה לא הגיע לבית המשפט אך הוא גרם ליצרנים להפוך את שמו של הזן גירל סקאוט קוקיז (Girl Scout Cookies) לראשי התיבות “GSC”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר