מגלגל...

טרי בריא: איך כדאי לאחסן פרחי קנאביס – ואיך לא

אחד השלבים החשובים ביותר במחזור חייהם של פרחי הקנאביס הוא שלב האחסון ארוך הטווח, בו יש להקפיד על תנאים אידיאליים של לחות, טמפרטורה ותאורה שיעזרו להם לשמור על איכותם ולהאריך ימים. כך תאחסנו את הפרחים שלכם באופן אידיאלי:

מגדלי קנאביס מתחילים נוטים לעיתים לחשוב שהשלב האחרון במחזור הגידול הוא תהליך הקציר והייבוש, אך למעשה אחריו מגיע השלב הארוך ואחד החשובים ביותר בחייהם של הפרחים: שלב היישון – האחסון ארוך הטווח.

מדוע אחסון נכון הוא חשוב כל כך?

מרבית החומרים הפעילים בקנאביס נמצאים בטריכומות, קריסטלי השרף הקטנים והדביקים המכסים את הפרחים. קריסטלים אלה רגישים במיוחד לשינויי תנאים וכל שינוי קטן עלול לפגוע ואף להרוס אותם, מה שישפיע באופן ישיר על איכות הקנאביס.

כדי לאחסן את הקנאביס שלכם בצורה אופטימלית שתשמור על הטריכומות העדינות ולא תוביל למצד של קנאביס ‘פג תוקף’, ישנם 2 נושאים חשובים עליהם רצוי להקפיד:

אור וטמפרטורה

בדיוק כמו יין טוב או וויסקי יוקרתי שנשמרים במרתף יישון, גם פרחי קנאביס נשמרים במיטבם במקום קריר וחשוך.

קרינת UV המגיעה מקרני השמש מזיקה לפרחים ומזרזרת את פירוק החומרים הפעילים שבתוכם. בדומה לדשא בגינה שהופך חום בסופו של קיץ חם, כל חשיפה לקרני UV תגרום לפרחים שלכם לאבד מאיכותם במהלך הזמן.

צמח קנאביס תחת השמש
הימנעו מחשיפת הפרחים לשמש ולקרני ה-UV המזיקות

מחקר שנערך באוניברסיטת לונדון בשנת 1970 מצא כי אור שמש הוא הגורם המרכזי לאובדן קנבינואידים, שבתנאים אופטימליים נשמרים יציבים עד למעלה משנתיים.

מלבד קרני השמש עצמן, גם החום שנוצר מהן מסכן את איכותם של הפרחים ועלול לייבש את הטריכומות. מומלץ לשמור את הפרחים בטמפרטורה שלא עולה על 18 מעלות צלסיוס, בדרך כלל בתוך ארון או חלל סגור ומוצל.

לחות ואטימה לאויר

בקרת לחות היא בעלת חשיבות עליונה למניעת התפתחות של טחב ועובש, שיהרסו את הפרחים שלכם ואף עלולים לגרום לכם לסכנה בריאותית.

אחוזי הלחות האופטימליים לאחסון קנאביס הם בין 59% ל-63%. לחות ברמה הזו לא רק תגן על הפרחים מעובש אלא גם תשמר ותעצים את הצבע, הדחיסות, הארומה והטעם שלהם.

צנצנות לאחסון קנאביס
סביבת הפרחים צריכה להיות אטומה ככל האפשר, כדי למנוע את פירוק הקנבינואידים באוויר

בנוסף, חשוב לשמור את הפרחים בסביבה אטומה לחלוטין ולצמצם ככל הניתן את החשיפה שלהם לאוויר, שמזרזת את תהליך התפרקותם של הקנבינואידים.

מה לא לעשות

בהתבסס על כל האלמנטים החשובים שצוינו, הנה 3 טעויות שיש להימנע מהן:

1. לא לאחסן במקרר או בפריזר – עודף הלחות במקרר עלול להגדיל את הסיכויים להתפתחות עובש וטחב, וטמפרטורות המקפיא הנמוכה תגרום לטריכומות לקפוא ולהישבר.

2. לא להשתמש במיכלים מעץ – מיכלים אלו ספוגים בדרך כלל בשמן שעלול לפגוע בטעם, וכן הם פגיעים יותר ללחות ולהתפתחות של עובש ופטריות.

3. לא לשמור בשקיות פלסטיק – שקיות אלו אינן אטומות ואף יוצרות חשמל סטטי שפוגע בפרחים.

ובקיצור השתמשו אך ורק בצנצנת זכוכית או פלסטיק אטומה, עדיף אפילו לרכוש צנצנת אטומה בוואקום או כזו החסינה לקרני UV שתבטיח תוצאה טובה.

ראו עוד:
האם לקנאביס יש תוקף?
איך לבחור זן קנאביס מתאים לגידול

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר