חברה ישראלית משתלטת על ענף הקנאביס המבוקש ביותר באירופה

בשקט מרחיבה חברת הקנאביס הישראלית הותיקה IMC את פעילותה בארץ ובעולם. בשבועות האחרונים קיבלה היתר יוצא דופן לייבוא 4 טון קנאביס לגרמניה, וחתמה על הסכם הפצת 13.5 טון קנאביס דרך סופר-פארם בישראל.

חברת הקנאביס הישראלית הותיקה איי.אמ.סי (IMC) ממשיכה להרחיב את פעילותה בשוק הקנאביס העולמי כשהשבוע נטלה נתח משמעותי משוק הקנאביס הגרמני – המוביל באירופה והיחידי אליו מותר לייבא תפרחות קנאביס בכמויות גדולות ולא רק שמני קנאביס. אל מדינות בבריטניה גם כן מותר לייבא תפרחות, בכמויות מינימליות.

IMC, הממתגת עצמה בחו"ל בשם IM Cannabis ונסחרת בבורסה בקנדה בשווי 245 מיליון ש"ח, קיבלה השבוע היתר מרשות הקנאביס הגרמנית (BfArM) לייבוא של 4 טון קנאביס, זאת בנוסף לעשרות ק"ג שהחברה משווקת מזה כחצי שנה מייבוא מהולנד.

4 טון אלו מהווים נתח שוק של כ-40% מהשוק הגרמני כולו כיום, המבוסס על ייבוא בלבד, זאת על בסיס העובדה שבכל 2019 הובאו לגרמניה 7.5 טון בסה"כ והצפי הוא שבכל 2020 ייובאו עד 10 טון לכל היותר. את הקנאביס תייבא IMC משותף שלה בספרד.

את הייבוא לגרמניה מבצעת חברת Adjupharm המקומית, הנמצאת בבעלות (90%) של IMC ומחזיקה בתקני EU-GMP. היא תשווק את התוצרת בבתי מרקחת במדינה דרך שלוש חברות הפצה עמן חתמה על הסכמים למכירת 825 ק"ג כבר בשנה הקרובה.

על פי דיווח שמסרה החברה לבורסה בכוונתה להמשיך לייבא לגרמניה קנאביס מבדרוקאן ההולנדית ומהמתקן המשותף בספרד כאמור, כמו גם ממדינות פורטוגל, קנדה ולבסוף גם מישראל שנכון להיום עדיין לא אישרה סופית ייצוא קנאביס לחו"ל.

אריזות קנאביס IMC ייבוא קנדה
אריזות קנאביס של IMC ממותגות מייבוא מקנדה

גם בישראל צפויה IMC להתרחב לאחר שלאחרונה חתמה על הסכם בשווי 200 מיליון ש"ח עם רשת בתי המרקחת הגדולה במדינה 'סופר-פארם' להפצת 13.5 טון קנאביס במהלך 3 השנים הקרובות (2020-2022) – זאת לצד הסכמים עם בתי מרקחת פרטיים.

מאחר ובישראל נמכרים כ-20 עד 25 טון קנאביס בשנה, מדובר למעשה בכ-20% מהשוק המקומי. יחד עם ההיתרים החדשים בגרמניה ופעילותה בספרד, בקנדה ועוד, IMC מסתמנת כמי שעשויה לחלוש בקרוב על נתח מכובד מהמסחר בקנאביס רפואי בעולם.

יש לציין שמלאי מוצרי הקנאביס של IMC בבתי המרקחת בישראל הצטמצם מעט לאחרונה, אך לפי הערכות החברה ובהתבסס על ההסכם עם סופר פארם, ככל הנראה השוק המקומי יוצף במוצריה במהלך החודשים הקרובים לקראת סוף שנת 2020.

הממשלה הבטיחה "לגליזציה תוך 365 ימים" לפני:

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט