באמצע כנס הומאופתיה: 29 מטפלים התמסטלו בטעות מסם פסיכדלי

כנס הומאופתיה שנערך השבוע בגרמניה הפך במהרה לאנדרלמוסיה מוחלטת כאשר 29 מטפלים שהשתתפו בו צרכו, כלל הנראה בטעות, סם פסיכדלי בכמות שהובילה לפינויים לבית חולים סמוך לאחר שנצפו רועדים על הרצפה. המשטרה חושדת בהרעלה או מתיחה

כנס הומאופתיה שנערך השבוע בבית מלון בעיר הנדלו שבגרמניה, הגיע לסיום שטרם נראה כמותו: 29 מטפלים הומאופתים לקחו בטעות סם הזייה וגרמו לכאוס שהביא לסיומו של הכנס, לפני שפונו לבית חולים סמוך.

לכנס השנתי, הנערך בחסות איגוד המטפלים הגרמני (VDR), הגיעו מאות הומאופתים ונטורופתים כדי להחליף רעיונות על רפואה אלטרנטיבית ולהציג את הישגיהם השונים בתחום מתוך מטרה לפתחו ברחבי המדינה כולה.

על פי הדיווח בגרמניה כמה עשרות מהמשתתפים בכנס צרכו, כלל הנראה בטעות, סם הזייתי כלשהו אשר היה חשוד בתור LSD.

שיירת אמבולנסים מחוץ לכנס ההומאופתיה בגרמניה
יותר מ-150 אנשי צוות רפואי ובטחוני פינו את הנפגעים מהמקום

“מדברים בשפה לא ברורה”

לאחר מספר דקות דיווחו העדים במקום על 29 אנשים אשר “מתגלגלים על הרצפה ברעד, מדברים שפה לא ברורה ומתפתלים בצורה נוראית”. למקום האירוע הגיעו עשרות אמבולנסים ויותר מ-150 אנשי צוות רפואי וביטחוני מכל הסוגים, בכדי לטפל בכל הנפגעים במה שהפך מכנס רפואי מכובד למסיבת רייב.

על פי דוברות המשטרה הגרמנית אף לא אחד מאלו שצרכו כמות כלשהי של הסם רואיין או תושאל בזמן האירוע וכולם היו במצב “מפחיד וקטטוני”, ולכן כל הראיונות הדרושים נערכו לאחר שמרבית המטפלים חזרו להכרה מלאה.

לאחר שכל ה-29 פונו לבית חולים בעיר הסמוכה המבורג, הם אובחנו כסובלים מהזיות קשות, בעיות נשימה, דופק גבוה והתכווצויות עזות. על פי דברים שמסר הצוות הרפואי לכתב ה-NDR בגרמניה, כל התופעות הנ”ל הינן תוצאה ברורה של צריכת סם פסיכדלי בכמות גדולה מדי.

לא LSD

בסיומה של ההערכה הרפואית הראשונית נערכו למטפלים מספר בדיקות שנועדו לשלול מספר סוגי סמים פסיכדליים, בהן נשלל גם הסיכוי כי מדובר ב-LSD. לאחר סיום בדיקות הדם והשתן ציין הצוות הרפואי כי מדובר בוודאות בסם מסוג 2C-E, המפורסם יותר בשמו הגרמני ‘אקוואראסט‘ ויצא מחוץ לחוק במדינה בשנה שעברה.

צוות רפואי בכנס הומאופתיה בגרמניה
כל המטפלים ההוזים פונו לבית חולים סמוך בעיר המבורג

“מדובר במספר רב של מנות יתר אצל כל אחד מהמטפלים,” מסר טורסטן פאסי, חוקר נרקוטיקה מומחה מטעם הממשל הגרמני. “על פי ממצאים אלו, ניתן להסיק שהסם נצרך כלל הנראה ללא ידיעתם.”

הרעלה או מתיחה?

בעקבות עדותו של פאסי בדקה המשטרה את הנושא לעומק מתוך הנחה שייתכן ומישהו הרעיל בכוונה את המטפלים תוך ניסיון לפגוע בהם, או בתור מתיחה מסוכנת. עד כה לא בוצעו מעצרים של חשודים בעבירה.

בתגובה לאירוע נמסר מאיגוד המטפלים כי אף אחד מהמשתתפים בכנס לא צרך סמים פסיכדליים בכוונה תחילה במהלך האירוע. כמו כן ציין דובר האיגוד כי מצבים שכאלה אינם נסבלים מבחינת האיגוד והוא רואה אותם “בצורה חמורה ביותר.”

ראו גם:
מחקר מצא: LSD עושה את המוזיקה טובה יותר
מרהיב: כך נראים סמים תחת המיקרוסקופ
מיקרו דוזינג: מנות קטנות של LSD יכולות לעשות לך טוב
לבן על לבן: מדענים גילו כיצד להפיק קוקאין והרואין מסוכר

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר