הג’וב החדש של קובי פרץ: יארגן לכם רשיון קנאביס ב-3,900 ש”ח “בלבד”

הזמר שהשתחרר לאחרונה מהכלא בגין עבירות מס החל להציע שירות לניפוק רשיונות קנאביס רפואי בחברה חדשה בה הוא שותף. המחיר שהוא מבקש עומד על 3,900 ש"ח למרות שניתן לקבל את אותו שירות ב-285 ש"ח בלבד מרופא ללא תיווך. פרץ סירב להגיב לידיעה

128,908 העוקבים אחר עמוד הפייסבוק של הזמר המפורסם קובי פרץ הזכור כמי שריצה עונש מאסר בן 10 חודשים בגין עבירות מס, שיפשו בוודאי את עיניהם לפני כמה ימים, למראה הפוסט שהעלה לדף.

“בשעה טובה נפתחה הקליניקה הראשונה בישראל, ירוקל”ה, קליניקה להנגשת קנאביס רפואי ומימוש זכויות רפואיות”, כתב פרץ, ואף פירט: “ירוק’לה – עושים סוף לכאב! מגיע לך רישיון לקנאביס רפואי? אנחנו מלווים אתכם יד ביד עד לקבלת זכויותיך כחוק”.

על פי התמונה שצירף לפוסט, שבו הוא נראה מצביע על שלט עם שם החברה החדשה, וכן על פי השם עצמו, “ירוקל’ה”, כמו גם העובדה שבמוקד המכירות של החברה האפשרות הראשונה לבחירה היא סיוע בקבלת רשיון קנאביס רפואי, ברור כי ההבטחה המרכזית של החברה היא לדאוג למי שמעוניין ברישיון לקנאביס רפואי. 

קובי פרץ קנאביס רפואי
קובי פרץ, שותף בחברת ירוקל’ה, מציע רשיון קנאביס רפואי בעבור 3,900 ש”ח

ניסינו לשוחח עם פרץ עצמו, כדי להבין מה תפקידו בחברה, באיזה עלויות כרוך השירות שהיא מציעה, האם הוא מתחייב שבסוף התהליך מקבלים רישיון, וכמובן מה עומד מאחורי הפרסום בעמוד הפייסבוק שלו והאם הוא בעצמו צרכן של קנאביס, רפואי או לא ועם רישיון או בלי.

פרץ עצמו טרם ענה לפניותינו, אולם נציגת החברה שעמה שוחחנו הודתה כי פרץ אכן שותף בחברה. בשיחה הצגנו את עצמנו כמי שמטופלים במשככי כאבים בשנה וחצי האחרונות ומעוניינים לעבור לקנאביס רפואי, מה שהספיק לנציגה לדלג היישר לשלב המחיר, שהתגלה כלא פחות ממופרך.

בעוד שאצל רופאים במרפאות כאב או רופאים אחרים המחיר לליווי בתהליך הנפקת רישיון לקנאביס רפואי עומד על מאות שקלים בודדים, בדרך כלל בין 280 ל-350 שקלים, ב”ירוקל’ה” של פרץ, כך על פי הנציגה, “המחיר בעיקרון הוא 3,900 שקלים”. 

יש לציין ששיטה זו של גביית סכומי כסף גבוהים כל כך, אלפי שקלים רבים, כבר נחשפה בעבר בתחקירים של מגזין קנאביס. בכל התחקירים התברר לבסוף כי דרישות התשלום מופרזות ואין באמת צורך בתשלום למאכערים ו”מידלמנים” שיקשרו אתכם לרופאים. כל הרופאים מופיעים ברשימה מסודרת וניתן לפנות אליהם ישירות.

אחרי שירתה את הסכום בלי למצמץ, המשיכה הנציגה להסביר כי “אנחנו מלווים אותך בכל התהליך, נותנים לך רופאים מקצועיים שבודקים אותך, מגישים את הטפסים, יכולים להוציא טפסים מהתיק הרפואי שלך בקופת החולים, מלווים אותך בעצם בתהליך.

“אנחנו מביאים רופאים פרטיים, להגיד לך בדיוק את שמות הרופאים אני לא יכולה. זה כל פעם רופא אחר שפנוי מבחינת לוח זמנים. המחיר של 3,900 השקלים כולל הכל, גם את התשלום לנו וגם את הרופאים שאתה צריך לראות, למשל אם צריך אורתופד או נוירולוג וכולי”.

כמה זמן לוקח התהליך? 

“הנפקת רישיון חדש לוקח בערך חודש, אפילו פחות, כי הבאנו רופאים חדשים אז הזמינות שלנו לתהליך קצת יותר פתוחה ומהירה”.

ובטוח מקבלים את הרישיון?

“אתה משלם לנו רק בעת קבלת הרישיון. אם לא קיבלת אתה משלם רק על פתיחת תיק, שזה משהו שאנחנו עוד צריכים לחשוב על המחיר שלו, אבל אני חושבת שזה נע בין 1,300 ל-1,500 שקלים, אבל אני צריכה לבדוק לגבי המחיר הזה. 

“אבל אם אתה אומר שאתה סובל מכאבים כרוניים ושאתה לוקח משככי כאבים, ורואים באמת שאתה סובל מאיזושהי פגיעה וכאבים כרוניים, כמובן אחרי שאתה נפגש עם רופא והוא בודק אותך, אני לא חושבת שיש איזושהי סיבה שלא תקבל. 

“בכל אופן, את ה-3,900 אתה משלם רק בעת קבלת הרישיון. לגבי הפתיחת תיק אני צריכה עדיין לשאול, פשוט המנהל שלי עדיין לא הגיע”.

אגב, אני הגעתי אליכם דרך הפוסט של קובי פרץ, זאת חברה שלו?

“כן, קובי פרץ הוא אחד השותפים כאן”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר