טוען...

הגאנג’ה גורו מסביר: “איך לגדל גראס קטלני”

עם ניסיון של עשרות שנים בגידול מריחואנה, אד רוזנטל משתף אותנו בעשר עצות חשובות שיעזרו לכל מי שרוצה לגדל גראס קטלני

ספר חדש: “The Art of Doing: How Superachievers Do What They Do And Do It So Well” (אמנות העשייה: כיצד השואפים למצוינות עושים את מה שהם עושים ועושים את זה טוב) מכיל מגוון עצום של טיפים ועצות שמגיעות ממבחר אושיות מוצלחות מאוד בכל מיני תחומים. בין היתר ניתן למצוא שם את השחקן אלק בולדווין, הטניסאית הצ’כית/אמריקאית מרטינה נברטילובה, אלוף משחק הטריוויה האמריקאי “Jeopardy” קן ג’נינגס ומומחה גידולי המריחואנה אד רוזנטל. קוראי “מגזין קנאביס” מוזמנים לקרוא ולהשכיל מעשרת הטיפים שאד נותן למגדלי הקנאביס באשר הם.

איך לגדל גראס קטלני

מבוא מתוך הספר ” The Art of Doing: How Superachievers Do What They Do and How They Do It So Well” מאת קאמיל סוויני וג’וש גוספילד:

“זה היה בשנות השישים. אד רוזנטל, שכבר בספר המחזור של התיכון קבע כי מקצוע העתיד שלו יהיה “גנטיקאי צמחים” גילה לראשונה את המריחואנה. בתום לימודיו במכללה, כשהוא גר בדירה גדולה למדי בשכונת הברונקס בניו-יורק, רוזנטל החליט לגדל בעצמו. השאר כבר “היסטורית מריחואנה” כאשר רוזנטל נחשב היום ל-“גאנג’ה גורו” וסוג של שליח אלוהים עבור מגדלי הקנאביס לצורך אישי ומסחרי כאחד. הוא כתב למעלה מעשרה ספרים בנושא גידול מריחואנה, והטור הקבוע שלו “Ask Ed” סוגר כבר שתי עשורים של הצלחה ענקית במגזין “High Times”.

לפניכם עשרת העצות של אד רוזנטל לגידול גראס קטלני:

1. תבינו את ההשלכות. אין מה לעשות, המריחואנה עדיין לא חוקית בחלק גדול מאוד בעולם ובארה”ב לבדה מתבצעים למעלה ממיליון מעצרים הקשורים למריחואנה מידי שנה. אז כדאי מאוד שתדעו מה החוקים לגבי אזור המגורים שלכם – יש מקומות שאם תתפסו ישללו לכם את רישיון הנהיגה, יש מקומות שיירשם לכם רישום פלילי ותהיה לכם בעיה להתקבל לעבודות מסוימות, יש מקומות שאפילו יכניסו אתכם לכלא – לכן תמיד שאלו את עצמכם “האם זה שווה את זה”?

ראו עוד: תל אביב: קורס חינם במשפט פלילי – כך לא תסתבכו עם המערכת!
ראו עוד: ממשיכים במגמה – נלחמים בחיפושי הסרק של המשטרה!

2. עצבו את הגינה שלכם – תקבעו את העיצוב המושלם לגינה על פי הצרכים הספציפיים שלכם. אם אתם בבעיה של מקום – גדלו בארון. לחוצים בזמן? גידול בשיטת הידרו עוזר לצמח להתפתח מהר יותר. חוששים מפשיטה של המשטרה על הבית? גדלו “גידול גרילה” במקום רחוק ומוסתר מעין האח הגדול. אם אתם מגדלים באישור רפואי ייתכן ויש הגבלה על כמות הצמחים – לכן עצבו את חדר הגידול כך שהיבול יהיה מקסימלי פר צמח.

הספר: "אמנות העשייה"
הספר: “אמנות העשייה”

3. דעו את המגבלות שלכם. למגדלים מתחילים יש נטייה לקפוץ מעל הפופיק והם משלמים על כך ביוקר. הכרתי פעם בחור שבפעם הראשונה שלו החליט להרים גידול על שטח של כמעט 40 מטר רבוע. הוא רצה לעשות הכל ידני, בלי מערכת השקיה, בלי עזרה. חצי דרך באמצע תהליך הגידול הוא שם לב: “אין מספיק זמן!” הבחור היה על סף התמוטטות עצבים. הצעתי לו שידומם חצי מהמנורות שפועלות וימשיך להתעסק עם כמות שהוא מסוגל להתעסק איתה. גידול קנאביס זה לא תחביב שמתמקצעים עליו בין לילה, התחילו בקטן, רכשו ניסיון, אחר-כך אם תרגישו לנכון תרחיבו את הגינה שלכם…

ראו עוד: לראות את האור – מדריך תאורה בסיסי לגידול מריחואנה בבית

4. בחרו את זן הקנאביס בקפידה – בסוף שנות השישים אנשים היו אוספים זרעים מחברים או מכל מקור אחר שהיו מצליחים למצוא זרעים של מריחואנה – Columbian Gold או Panama Red. אבל הזנים הללו מתאימים בעיקר לאקלים טרופי. ואז התחילו להגיע משביחי הזנים האגדיים, כמו נוויל שונמייקר שמצאו גישה לכמה מהגנטיקות המשובחות בעולם כמו HAZE, SKUNK ו- POLLYANA. הם פתחו שירות הזמנת זרעים בדואר ולראשונה יכולת להזמין זרעי קנאביס המתואמים בדיוק לאקלים ולתנאים שלך כדי שהצמח יגדל מהר יותר ובריא יותר. אחרי 40 שנה של הכלאות יש לנו היום מאות “בנקי-זרע” שונים לקנאביס, אתם יכולים לבחור את הטעם, הארומה, וכמובן את הסוטול. רוצים ראש של couch potato? לכו על ה-Easy Rider. משהו יותר שקול? לכו על ה-Thai של ה-Green House. באזז מעולה למסיבות? נסו Euforia. מטופלים בקנאביס רפואי יכולים לבחור בין מבחר זנים שמשפיעים על אלמנטים שונים בגוף. אם אתם אכן מתכוונים להשקיע ולעבור כמה חודשים של “עבודה” בגידול מריחואנה – מדוע שלא תשקיעו מעט זמן בשביל לבחור את הצמח שמתאים במיוחד עבורכם?

ראו עוד: פיתוח ישראלי חדש – קנאביס ללא שהפעה פסיכואקטיבית

ראו עוד: מדריך – איך לבחור זן קנאביס מתאים לגידול?

5. זכרו, מריחואנה היא לא צמח קסם. יש צרכני קנאביס שחושבים שמריחואנה היא בעלת הברית המיסטית שלהם. הם חושבים שמספיק לזרוק כמה זרעים באדמה, לבוא מספר חודשים לאחר מכן ולעשן גראס מטומטם. אבל המריחואנה משחקת בדיוק על-פי אותם כללים של כל ממלכת הצמחים. בדיוק כמו סחלב או חסה, המריחואנה זקוקה לכמות המספיקה של אור, CO2, מזינים, מים, חמצן וטמפרטורה נכונה. קראו והרחיבו את הידע שלכם בנוגע לעקרונות גידול צמחים בכלל.

ראו עוד: התחביב החדש שלי: יומן גידול ביתי / מרטי

"תשאלו את אד"
“תשאלו את אד”
6. למד לסמוך על מראה עיניך. התגובה של הצמחים לתמריצים וגירויים יכולה להיות מהירה בדיוק כמו אצל חיות. כשאתם נכנסים לגינה, קחו צעד אחורה וצפו, הצמחים כבר יתנו לכם אינדיקציה בנוגע לבריאות שלהם. האם הם מקבלים מספיק מים? יש להם את הספקטרום הנכון של אור? על כל מחסור קטן בתזונה הם יתנו לכם סימן, לא משנה מה למדתם מהאינטרנט, מהספרים או ממגדלים אחרים – תמיד תצטרכו לסמוך על העיניים שלכם. פעם אחת, כשחזרתי הביתה אחרי שבוע מחוץ לעיר, שמתי לב שהצמחים שלי התייבשו קשות. הבחור שהשארתי לשמור על הצמחים היה בהלם כשמיד שאלתי אותו:”תגיד, למה לא השקת את הצמחים בחמישי האחרון?”

ראו עוד: שיטות להנבטת זרעי מריחואנה – מדריך

7. אל תקצרו שום פרח לפני שהוא מוכן. אתם לא הייתם מעוניינים לתת ביס באפרסק לא בשל. אז מדוע לעבור את כל הטרחה סביב גידול מריחואנה בשביל לקצור משהו לא מוכן – כדי שהם יביאו לכם את הסוטול המושלם? למדו את הסימנים. אפילו פרחים על אותו הצמח לא מגיעים לבשלות באותו הזמן. רכשו מיקרוסקופ קטן, כדי שתוכלו להבחין ב”קריסטלים” הנוצצים על הצמח, אין ספק שזהו רגע קסום!

ראו עוד: מדריך – מתי קוצרים את הקנאביס?

8. אל תתפסו! יש מיליון דרכים שיעזרו לכם להיתפס. כל אחד מאלו עשוי לעבוד:

– ספרו לכולם על הגינה שלכם
– התנהגו בצורה מעוררת חשד
– תרימו מסיבות רועשות אל תוך הלילה
– תסתובבו עם אקדח ביד
– אל תשלמו את המיסים שלכם
– תהיו שכנים גרועים
– תפזרו סכומי כסף גדולים בעיר
– לעצבן את מנקה הזבל
– תעלו תמונות של הגינה שלכם לפייסבוק

בכל פעם שאתם מספרים למישהו על הגינה שלכם תחשבו שאתם מספרים לעוד עשרה אנשים. כל אחד, מ”אקס” כועס ועד שותף ממורמר עלול להלשין עליכם.

"גאנג'ה גורו": אד רוזנטל
“גאנג’ה גורו”: אד רוזנטל

9. התפתחו והתקדמו. לפני שלושים שנה חדר גידול טיפוסי היה מאוורר ומנורה. מאז, במשך השנים מדע גידול המריחואנה צמח והתפתח באלף ואחת כיוונים שונים אבל עדיין יש מגדלים שחושבים שהם יודעים הכל. ביקרתי פעם מגדל עם גינה נוראית, ממש נוסטלגיה לשנות השבעים. לקחתי חלק מהגראס שלו לחברים ואף-אחד לא היה מוכן אפילו לנסות לעשן אותו. המגדלים הטובים ביותר מבינים שתמיד יש עוד כל-כך הרבה ללמוד. טכנולוגיות חקלאיות תמיד נמצאות בפיתוח, לעיתים בקצב מפחיד, אבל ככה זה עובד.

ראו עוד: מדריך – מתי קוצרים את הקנאביס

10. תעשו את זה חוקי! הרבה מאוד צרכני קנאביס אפילו לא טורחים להצביע, אבל כל שינוי בחוקי המריחואנה נולדו תוך התעקשות ומאבק, הרבה מאוד אנשים מרגישים שאין להם זמן לפעול למען לגליזציה, או שהם חוששים שיראו את הפרצוף שלהם, אבל כולם יכולים לפעול, גם אם זו רק תרומה קטנה ואנונימית – אם כל 20 מיליון צרכני הקנאביס בארה”ב יתרמו רק עשרה דולר יהיה לנו 200 מיליון דולר שיושקעו במאמצים ללגליזציה ושינוי בחוקים יראה באופן מיידי. האם אתם בעד לגליזציה? אם כן, עשו משהו בשביל שזה יקרה!

ראו עוד: מחקר: לגליזציה של מריחואנה תכניס מילארדי דולרים בשנה

ראו עוד: לגליזציה היא רק ההתחלה…/מרטין לי


ערוץ הגידול

מדריכי גידול קנאביס


Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר