דוקי: כך קנאביס עוזר לחולה בכאב כרוני

צעיר המתמודד עם תסמונת כאב כרוני, שהיה מטופל בתרופות רבות שלא עזרו לו, מספר בסרט קצר כיצד הקנאביס מסייע לו לשוב לחיים נורמליים ונותן לו תקווה לעתיד. “אחרי 4-5 שאכטות אתה מתחיל להרגיש משהו מוזר שאתה לא רגיל אליו,” הוא מספר.

מאור קמחי, צעיר תושב מרכז הארץ, לוקה בתסמונת כאב כרוני (CRPS) שהתפתחה אצלו אחרי תאונת אימונים שעבר בתקופת שירותו הצבאי. תסמונת זו מאופיינת בכאבי רפאים מייסרים ומשתקים, שהופכים את חייהם של הלוקים בה לאתגר מתמשך.

מאז פציעתו בשנת 2010 היה מאור מטופל בתרופות מרשם רבות לשיכוך כאבים, אך אלו ככל לא תרמו לשיפור מצבו הרפואי ואף הזיקו לו. “לקחתי 600 מ”ג ‘ליריקה’ ו-90 מ”ג ‘סימבלטה’ ביום,” הוא מספר בסרטון קצר שהפיקה אחותו, עדן, במסגרת עבודת הגמר שלה במגמת קולנוע בתיכון פסגת זאב.

צפו:

“הייתי זומבי לגמרי, פשוט זומבי,” הוא מתאר את 4 שנות הטיפול הכושלות בכדורים. “אתה לוקח גם כדורי שינה, גם כדורים נגד כאב וגם נגד דכאונות, וכל השלישייה הזו ביחד לא מרדימה אותך בכלל.”

אך בזמן חופשה באמסטרדם גילה מאור מזור לכאביו בדמותו של הקנאביס. “בשאכטה הראשונה אתה לא מרגיש כלום, וגם לא בשנייה, אבל אחרי 4-5 שאכטות אתה מתחיל להרגיש משהו מוזר, משהו שאתה לא רגיל אליו. זה דומה להשפעה של התרופות, אבל הרבה יותר חזק, ומרגיע אותך.”

בעקבות ההתנסות המוצלחת מעבר לים, החליט מאור לפעול לקבלת רשיון לקנאביס רפואי, ולאחר למעלה משנה של מאבק מול היק”ר ומשרד הבריאות הוא הצליח לקבל אותו בתחילת השנה דרך מרפאת הכאב.

“מאז התחלת הטיפול הוא אדם אחר לחלוטין, אדם מאושר שכבר לא מסתגר בחדרו ומתלונן על כאבים,” מספרת לנו עדן בשיחה שערכנו עימה. “הוא חזר לחיי השגרה של הבית וחזרה אליו שמחת החיים, משהו שלא היה בו יותר מ-5 שנים.”

ראו עוד:
צרכני קנאביס סובלים פחות ממיגרנות וכאבי ראש
קנאביס לטיפול בכאבים – סכנה לתעשיית התרופות
מחקר: כיצד משפיע הקנאביס על הסובלים מכאב כרוני

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר