מגלגל...

גם השנה: 68% מהאמריקאים תומכים בלגליזציה מלאה

גרף התמיכה בלגליזציה ממשיך לשבור שיאים. על פי סקר 'גאלופ' לשנת 2021 כמעט 7 מכל 10 אמריקאים תומכים בהתרת שימוש חוקי בקנאביס למבוגרים. אפילו בקרב מצביעי המפלגה הרפובליקנית, השמרנים, 50% בעד לגליזציה מלאה

על פי הסקר השנתי של מכון המחקר המוערך ‘גאלופ’ (Gallup), כמעט 70% מתושבי ארה”ב תומכים בהתרת שימוש חוקי בקנאביס למבוגרים, ללא ענישה, ובהסדרת שוק הייצור והמסחר באופן מפוקח למבוגרים, כלומר לגליזציה מלאה.

סקר גאלופ לגליזציה 2021

מתוצאות הסקר (PDF) עולה כי בדיוק כמו בסקר של השנה שעברה, 68% מהאמריקאים תומכים בלגליזציה, שהם עלייה לעומת שנת 2017 אז עמד הנתון על 64%, וארבעה עשר אחוזים יותר מהנתון בשנת 2015 אז אחוזי התמיכה בלגליזציה עמדו על 60%.

לשם השוואה, כפי שניתן לראות בגרף שצורף לתוצאות הסקר, בשנת 1969 תמכו בלגליזציה רק 12% מהאמריקאים. בשנת 2000 עמדה התמיכה על כ-32% בלבד ורק בשנת 2010 היא חצתה לראשונה את רף ה-50%.

גם בסקר הנוכחי, כמו בשנה שעברה, התמיכה בלגליזציה נרשמה בכל המדדים באוכלוסיה: גם בקרב גברים וגם בקרב נשים יש רוב בעד, וכן בכל שכבות הגילאים, בין משכילים ללא-משכילים, ובעלי דרגות שכר שונות.

סקר גאלופ לגליזציה 2021

הבדלים כן נרשמו באחוז התומכים בלגליזציה בין בוחרי המפלגות: בקרב מצביעי המפלגה הרפובליקנית עלה הנתון ל-50% בעד לעומת 48% בשנה שעברה. בקרב בוחרי המפלגה הדמוקרטית נרשם גם כן נתון זה לשנה שעברה: 83% בעד לגליזציה.

למרות התמיכה המובהקת בלגליזציה בציבור הכללי ובקרב בוחרי המפלגה הדמוקרטית בפרט, נשיא ארה”ב הנבחר ג’ו ביידן מועמד המפלגה, לא מקדם בינתיים לגליזציה. ביידן היה לאורך ההיסטוריה הפוליטית שלו מהמתנגדים הבולטים ביותר להקלה בחוקי הקנאביס ואף מיוזמי הטלת עונשי מינימום מנדטוריים בשנות ה-90.

נכון להיום מתוך 50 מדינות ארה”ב: 38 מדינות אישרו קנאביס רפואי (במתכונות שונות), 18 מדינות אישרו לגליזציה מלאה (+וושינגטון די.סי), 31 מדינות אישרו אי-הפללה, ורק ב-12 מדינות קנאביס (תפרחות, THC) אסור בכל צורה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר